Christenunie wil meer geld voor drugscontrole Zeeland ANWB: Houd rekening met verkeersdrukte Na decennia verlaat het vijfjaarlijkse bloemen- en plantenspektakel Flanders Expo ZEELAND 11 De Floraliën bestaan al ruim twee eeuwen en trekken massa's liefhebbers. Dit jaar worden er 250.000 in Gent verwacht. 7 BÏS72&: r .v de kazerne wordt mede door de Gentse stadsdiensten omgetoverd tot een stadstuin. In de Sint Pieterskerk op het Sint-Pietersplein is een imposante bloemenluchter van florist Tomas De Bruyne de blikvanger. In de 'Met de komst naar de stad richten we ons meer dan in het verleden ook op jongeren' pandgangen van de Sint-Pietersab dij ontmoeten bloemen en hoofd zonden elkaar. Bezoekers kunnen op de bank bij de plantenpsycholo- ge, er is aandacht voor de stads- landbouw en in de abdij tuin valt de land art-installatie van Bob Ver- schueren te bewonderen. De oude Floraliënhal in het Ci tadelpark tenslotte wordt na 30 jaar weer in het groen gestoken tij dens de Floraliën. De Vlaamse Sierteelt en Groenfederatie richt er een landschap in, waarin de Gentse azalea een belangrijke rol speelt. Tussen de vier locaties zorgt een shuttle voor het vervoer. De hele route is in totaal vier kilome ter lang. Directeur Dirk De Cock: „Met de komst naar de stad rich ten we ons meer dan ooit ook op jongeren." Het Kunstenkwartier - de Bijlokesite, de Leopoldskazerne, het Sint-Pietersplein en het Citadelpark in Gent - vormen vanaf vrijdag tien dagen lang het decor voor de vijfjaarlijkse Floraliën, het groots opgezette bloemen- en plantenfes- tival met florale kunstinstallaties en boeiende inspiratietuinen. Ko ning Filip en koningin Mathilde verrichten de opening. Na een lange reeks Floraliën in Flanders Expo keert het internatio naal vermaarde evenement voor de 35ste editie terug naar de stad. Op vier locaties presenteren natio nale en internationale topfloris- ten, siertelers, tuinarchitecten en kunstenaars hun mooiste creaties. Naast een groot aanbod aan work shops, pop-ups, green- en concept- rooms, toont de Vlaamse sierteelt sector de laatste ontwikkelingen op gebied van onderzoek en inno vatie. Japan is ditmaal de eregast. Gent en Kanazawa zijn zusterste den sinds 1971 en hebben al 150 jaar zowel artistieke, economische als bestuurlijke banden met el kaar. Kanazawa richt (hoe kan het anders) een Japanse tuin in het Bij- loke in. Een wereld van azalea's, camellia's en bonsais. Dat alles on der het motto East meets West. In en om de Leopoldskazerne staat groen in de stad centraal. Groen in de stad is in en verticaal tuinieren is daar een mooi voor beeld van. Het binnenplein van MIDDELBURG. Er moet meer geld komen om drugssmokkelaars op de Zeeuwse wateren in de kraag te kunnen vatten. Fractievoorzit ter Gert-Jan Segers van de Chris tenunie zei dat gisteren tijdens een werkbezoek aan Zeeland. Segers bezocht onder andere de Zeeuwse havens. Daar hoorde hij dat drugssmokkelaars vrij spel hebben. Hij pleit voor een zelfstan dige waterpolitie. „Drugs onder graven de maatschappij en de ge zondheid." In het nog komende Kamerdebat over de inrichting van de nationale politie wil Segers 'geld regelen' voor drugscontrole op de Zeeuwse wateren. „De natio nale politie komt 300 miljoen te kort. Minister Van der Steur heeft in het debat over de aanslagen in Brussel toegezegd dat er meer geld komt. We moeten zien hoe veel geld dat is en waar het naar toe gaat. De Christenunie zal dan pleiten voor waterpolitie in Zee land." En als de minister daar niet naar luistert? „Wij zijn niet meege gaan met de motie van wantrou wen tegen de minister. Dus poli tiek gezien kan hij de wens van de oppositie niet negeren. Doet hij dat toch, dan dienen we een mo tie in." VLISSINGEN. Het verkeer moet ko mende vrijdag rekening houden met flinke drukte op de Neder landse wegen. In een deel van het land begint namelijk de 'mei vakantie'. De ANWB verwacht de meeste files op de wegen in de richting van recreatiegebie den, waaronder de Zeeuwse kust. Volgens de ANWB trekken veel Nederlanders erop uit. De verwachting is dat ongeveer twee miljoen Nederlanders de komende twee weken met vakan tie zijn. De meivakantie duurt of ficieel van zaterdag 30 april tot en met zondag 8 mei, maar scho len mogen die vakantie met een week uitbreiden voor of na de of ficiële vakantie. Uit een steek proef van de ANWB onder 120 scholen (basis- én voortgezet on derwijs) blijkt dat negentig pro cent van de scholen al vanaf aan staande vrijdag twee weken va kantie viert. De meeste files worden voor speld in de richting van recreatie gebieden, zoals de Veluwe en de Waddeneilanden en de kustge bieden. Tijdens Koningsdag op woens dag 27 april is het druk in de cen tra waar vrijmarkten zijn, zoals in Amsterdam en Utrecht. Op snelwegen worden geen fi les verwacht. DINSDAG 19 APRIL 2016 Floraliën terug naar de stad ntwerpen De vijfjaarlijkse Floraliën trekken gemiddeld zo'n 250.000 bezoekers, zoals vijfjaar geleden tijdens de vorige editie, foto Peter Nicolai Dirk De Cock directeur Van vrijdag 22 april tot en met zon dag 1 mei van 8.00 tot 22.00 uur. Dagticket van vrijdag 22 tot en met zondag 24 april: 35 euro en van maan dag 25 april tot en met zondag 1 mei: 32 euro. Korting voor kinderen, jonge ren, studenten, scholen en groepen. Koning Boudewijn en koningin Fabiola openden de Floraliën in 1985. foto Camile Schelstraete door Wout Bareman door Jeffrey Kutterink

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 40