Shakespeare heeft ook nu nog een verhaal en van mijn schouders en armen in brand staan' ZEELAND 9 De PZC online doende omdat de spieren daarna hun rust nodig hebben om te her stellen. Husman begint voorzich tig en kiest voor een niet al te zwa re belasting op de zes apparaten die ik moet doen. Het programma is stevig, maar niet extreem. Ik heb geen moment het idee dat ik echt tot het uiterste moet gaan om 1,5 minuut per apparaat te sporten. Bij de meeste lukt het zelfs om de twee minuten, met enige moeite, vol te maken. De week daarop ontvangt Hus man mij met een grote glimlach en vertelt dat hij de apparaten alle maal iets zwaarder heeft gezet. Dat iets een relatief begrip is, blijkt als ik start met de leg press: Een gewicht van 108 kilo met mijn benen wegduwen en terug la ten komen. Husman staat naast mij, let op mijn houding en zorgt ervoor dat ik de oefening vooral langzaam doe. „Dat geeft effect." Pas bij de tiende tel mag ik het ge wicht laten zakken en daarna het weer in tien tellen heel langzaam wegduwen. Mijn benen trillen al snel van de inspanning. Maar het lukt de anderhalve minuut vol te maken. Vooral omdat Husman mij aanmoedigt: „Goed zo, rustig aan, je kan het." En als het echt niet meer lukt moet ik nog even tien tellen het gewicht 'vasthou den', zodat de spieren, als ze zou den kunnen, gaan schreeuwen. Daarna het apparaat dat ik sinds die dag graag wil verzagen, verbranden en uit het raam gooien: veertig kilo. De eerste drie keer lukt het om dat gewicht weg te duwen met mijn handen. Als ik voor de vierde keer duw, lijkt het of de spieren van mijn schou ders en armen in brand staan. Eerst een smeulend vuurtje maar het voelt al snel aan als een bos brand. En ook hier weer, als het echt niet meer lukt, tien tellen vasthouden. Wat kunnen tien tel len pijn doen. En zo werk ik zes apparaten af die verschillende spiergroepen la ten 'branden'. Telkens is er die stem van Husman die ervoor zorgt dat ik verder ga dan ik ooit gedacht had te kunnen gaan. En als verrassing zorgt hij ook elke week voor wat meer gewicht bij de meeste apparaten. Zo duwde ik tijdens de laatste les 144,8 kilo met mijn benen weg. Het appa raat waarmee de buikspieren wor den getraind staat sinds mijn tweede keer dertig procent zwaar der en mijn algehele spierkracht is volgens Husman met twintig procent toegenomen. Dat merk ik ook als ik in mijn vrije tijd sport, het gaat allemaal wat makkelij ker. Ook slaap ik beter. Mijn gewicht is tijdens de drie maanden redelijk stabiel geble ven. In het begin viel ik wat af maar door het groeien van de spieren neemt het gewicht vervol gens weer wat toe. De chest press, nee, dat zal nooit mijn vriend worden. Maar tijdens de laatste dag haal ik wel met zestig kilo 1 minuut en 52 seconden. Een high five is de beloning. Zaterdag 23 april is het zo ver. Dan kunt u in het Chassé Theater in Breda kussen. Van 15.00 tot 21.00 uur mag u als stelletje daar 'de ultieme romantische ervaring' on dergaan, de French Kiss: 'In een fijne ruimte is er tijd en gelegenheid elkaar te kussen, zoals u toen el kaar voor het eerst kuste'. De Franse zoen is één van de onderdelen van het Festival van de Liefde in het Bredase theater. Daarmee wordt inge speeld op de wereldwijde herdenking van de vier honderdste sterfdag van William Shakespeare, de Engelse toneelschrijver, dichter en acteur. Hij werd in 1564 geboren in Stratford-upon-Avon, op 23 april 1616 is hij daar overleden. Velen zien in hem de grootste schrijver, die Engeland ooit heeft voortgebracht. Laura Davidse uit Mid delburg schaart zich on der de bewonderaars van Shakespeare. Op haar ze ventiende verliet ze Zee land voor theater-, dans-, musical- en dramastudies in Amerika en Wales. In Leiden behaalde ze haar master Engels. Ze studeer de ook nog Spaans, maar Twitter Paula van Apeldoorn @rodewijntjes Verhoor #JosvanRey en #pedoverhoor op dezelfde dag. Je verwacht het niet... Uw reactie Video dat terzijde. Inmiddels geeft ze al tien jaar Engels aan de HZ University of Applied Sciences in Vlis- singen. Zaterdag opent ze in het Chassé Theater als Ju- liet - Romeo and Juliet - de Shakespearedag, samen met de theaterafdeling van de Nieuwe Veste, cen trum voor de Kunsten in Breda. Of Shakespeare ons van daag de dag nog aan spreekt? Laura Davidse: „Het is van belang dat we wat meekrijgen van de grote wereldliteratuur. We moeten ervoor zor gen dat niet alleen met games. Ook jongeren hebben levensvragen. Noem mij iemand die daarop beter antwoord kan geven dan Shakespea re. Als ik het leven niet meer snap, dan lees ik zijn sonnetten. Zo vind ik de woorden die mijn gevoelens vangen. Dis criminatie, racisme, spanning, erotiek, hu mor, alles zit erin. Ik moet misschien mijn hersens uitrekken om hem te begrij pen, maar je krijgt wel antwoorden op je pijn. Laten we Shakespeare alsjeblieft le vend houden." DINSDAG 19 APRIL 2016 Abdominals voor de buikspieren, 38 procent meer gewicht. De chest press, dat is niet mijn vriend. erbroek en overhemd door Jan van Damme Meest gelezen op www.pzc.nl: 1. Politiek bemiddelt voor Goe- se Primarkvestiging 2. CZ en Revavisie ruziën over betaling van 102 nota's 3. Middelburg stopt samenwer king met Sabewa als kwaliteit niet verbetert 4. Directie basisschool Hans- weert onder vuur 5. Jongen (17) vermist uit Bres- kens Maandag zijn zijn twee grote rechtszaken behandeld; Oud-wethouder Jos van Rey stond terecht op verdenking van ambtelijke corruptie, wit wassen, stempasfraude en het lekken van vertrouwelijke infor matie. Ook zijn negen getuigen over een vermeend omvangrijk netwerk van kindermisbruik in de jaren '80 verhoord, verschil lende (politieke) topmannen zouden klant zijn geweest. Als Sabewa medio dit jaar de kwijtschelding van belastingen niet verbetert, beëindigt Middel burg de samenwerking. Omval lende ordnerkast zegt: „Belas tingdienst: chaos. Pgb's: chaos. Mensen die mantelzorg uitvoe ren, vaak ook ouderen met de nodige beperkingen, lijden aan stress en uitzicht is niet gebo den. Sabewa doet willens en we tens ook een duit in het zakje: chaos. Nog meer nodeloos schrijven, mailen, nog meer fi nanciële problemen. Dan de om budsman die ook de macht niet heeft om dit te veranderen, wat heb je daar dan aan. Politiek, grijp in!" 41 meter lang, 24 meter breed en 390 ton zwaar. Het trans port van een gloednieuw brug dek was gisteren een flinke ope ratie voor de medewerkers van Hillebrand in Middelburg, waar anderhalfjaar lang aan het dek gewerkt is. Het brugdeel ging op transport naar Gouda, waar het wordt geplaatst op één van de grootste beweegbare brug gen van Nederland. Bekijk de vi deo op www.pzc.nl/video Kijk op www.pzc.nl of G GPpzcredactie G facebook.com/depzc dPpzcredactie De lat pull, na bijna drie maanden trek ik 23 procent meer gewicht. foto's Johan van der Heijden Laura Davidse speelt Juliet tijdens de Shakespearedag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 38