Noodkerk terug in volle glorie f Terneuzense dichter wil 1500 euro ophalen voor Hartstichting maaskant Een hartstilstand zette letterlijk zijn leven stil. Francois Kint (45) schreef alles van zich af met een dichtbundel. 4 ZEELAND reizen Maakt er meer vakantie van. maaskantreizen.nl Het theater van mijn hart' is de ti tel van de per soonlijke dicht bundel die Francois Kint uit Terneuzen zelfheeft uitgegeven. Om zijn hartstilstand in 2014 en de daaropvolgende burn-out in 2015 een plek te geven én om geld in te zamelen voor de Hartstich ting. Frangois oogt fit, vrolijk en kerngezond. Aan niets is nog te zien dat hij in 2014 plotseling een hartstilstand kreeg, na een wande ling met de hond aan het strand in Breskens. Hij voelde zich niet goed, reed zelf nog naar de huisart senpost in Terneuzen en verloor het bewustzijn toen hij er binnen stapte. Net op tijd. „Ik ben een paar minuten dood geweest", ver telt hij. „Toen ik bijkwam op in tensive care geloofde ik eerst niet dat ik er nog was." Het maakte een ander mens van hem. „Ik was een bourgon- diër, dat durf ik best te zeggen. Nu rook en drink ik niets meer en ik ben twintig kilo afgevallen. Fy siek en geestelijk ben ik nu veel sterker. Er is voor mij een leven voor en na de hartstilstand", ver telt hij. Naast het lichamelijk herstel geeft zo'n ervaring ook een geeste lijke klap, die bij Francois resul teerde in een burn-out. Hij schreef alles van zich af om de traumatische ervaring een plek te kunnen geven en om zijn angsten 'im -TT»! DeElzas en het Zwarte Woud Gardameer Opera Verona Kirchberg, Kitzbühel Zeil am See Rondreis Polen op z'n mooist! te overwinnen. „Het boek is ook bedoeld om mensen te laten zien wat er in je omgaat en om ande ren te inspireren", vertelt hij. Het leest dan ook als een dagboek in woord en beeld waarin de dichter zich blootgeeft. Recht vanuit het hart beschrijft hij zijn angsten en zijn verdriet maar ook hoe dank baar hij is voor vriendschap, liefde en geluk in zijn leven. De bundel maakte hij volledig zelf Hij zocht via internet een pro gramma om zelf een boek in el kaar te zetten, koos zelf de afbeel dingen uit, gebruikte daarnaast ook zelfgemaakte foto's en liet honderd exemplaren drukken. „Bij de Hartstichting waren ze laaiend enthousiast over mijn idee", zegt hij met een glimlach. Ook heeft de dichter veel sponso ren gevonden die hem steunen. Het boek is sinds enkele weken verkrijgbaar en heeft al zo'n 800 euro opgebracht. Het streven is 1500 euro. Francois vindt het belangrijk dat er meer onderzoek kan wor den gedaan naar de precieze oor zaak van een hartstilstand. „Ook psychische nazorg is belangrijk. Ik ben nu betrokken bij de hart- en vaatgroep van de Hartstichting. Zij geven cursussen en nazorg. Dat is hard nodig, want de klap die je krijgt komt vaak pas later." kaar gezet en aangepast om dienst te kunnen doen als kerk. De voor- en achtergevel werden gemetseld en er kwam zelfs iets van een torentje op. Al met al een snel te maken oplossing die bo vendien niet duur was. De hele kerk kostte destijds nog geen 5000 gulden. Om de kerk af te maken, werd binnen een spreek- Eerst een slaapplek Terneuzenaar tasert 16-jarige Een 18-jarige man uit Ter neuzen is gisteren aange houden omdat hij ervan verdacht wordt zondag een plaatsgenoot mishandeld te hebben met een taser. De Terneuzenaar viel zon dagavond rond 21.15 uur een 16-jarige bekende van hem aan in de Axelsestraat. Het slachtoffer werd onder meer geraakt in zijn ge zicht. De dader is gisteroch tend aangehouden in zijn ouderlijk huis, waar in zijn kamer een taser werd ge vonden. Het in bezit hebben van een taser staat gelijk aan vuurwapenbezit. Een taser kan ernstige brandwonden veroorzaken en soms zelfs een hartaanval. Zierikzeese inbreker betrapt Drie inbrekers, van wie één Zierikzeeënaar, zijn gisterochtend op heterdaad betrapt in een pand op een bouwterrein in Eindhoven. Een beveiligingsdienst nam gisteren rond 1.15 uur een kijkje bij het bouwter rein nadat er een inbraak alarm af was gegaan. Een deur van een pand bleek opengebroken waarop de politie werd ingeschakeld. Agenten doorzochten het gebouw en troffen binnen drie mannen aan die zich schuilhielden. Het drietal, twee Eindhove- naren van 28 en 31 jaar en een 32-jarige man uit Zie- rikzee, werd ter plaatse aan gehouden. De verdachten zitten vast voor verder on derzoek. Vrouw wordt onwel en botst Een vrouw is gisteren om 17.20 uur onwel geworden en met haar auto van de weg geraakt. Dat gebeurde op de Burgemeester van Woelderenlaan in Vlissin- gen, net voorbij de krui sing met de Sloeweg. Ze reed een lantaarnpaal uit de grond en botste tegen haar voorganger. De vrouw is naar het ziekenhuis ge bracht. De politie had van wege het ongeluk de rij baan afgezet voor het ver keer maar diverse automo bilisten reden toch langs de afzetting. Zij zijn staan de gehouden en hebben een boete gekregen. Eén au tomobilist weigerde te stop pen. De politie is achter hem aan gegaan. Een bergingsbedrijf heeft de zwaar beschadigde auto geborgen. De kerk is oorspronkelijk ge bouwd in 1946, als tijdelijke op lossing voor Ellewoutsdijk omdat de kerk van het dorp het oorlogs geweld niet ongeschonden had doorstaan. De basis bestaat uit twee 'nissenhutten'. Deze half ronde hutten van metaal en hout werden in de Eerste en Tweede Wereldoorlog ge- - bruikt om manschappen onder te brengen. De V twee hut ten werden Ik achter el- voor manschappen, toen noodkerk, daarna schuur en nu een vredeshuis in museum stoel gemetseld. De noodkerk heeft dienst gedaan van 1946 tot 28 april 1951. Daarna werd het op gekocht door een landbouwer en gebruikt om machines te stallen. De kerk bij het bevrijdingsmu seum krijgt geen kerkelijke func tie meer, maar wordt gebruikt voor vredeseducatie. Recht uit het hart door Sophie Stockman 5 dagen vanaf 299 5-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Straatsburg. Riquewihr, Colmar, Triberg Titisee! Verblijf in Kehl op basis van half-pension. Vertrek: 20 mei, 12 juni, 1 juli, 9,16 sept. e.a. 8 dagen vanaf €579 8-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar, met o.a.Verona, Riva del Garda 6 Operabezoek! Verblijf in hotel Internazionale op basis van half-pension. Vertrek: 3,17,31 juli, 7 aug. 8 dagen vanaf 399 8-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar met o.a. Kufstein, Zeil am See, Innsbruck Achensee! Verblijf in Kirchberg op basis van half-pension. Vertrek: 21 mei, 11,25 juni, 2,30 juli, 6,20 aug. e.a. 10 dagen vanaf 499 10-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Wroclaw, Krakau, Warschau. Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van half-pension. Vertrek: 16 mei, 13,27 juni, 18 juli, 8,29 aug. e.a. VAV /fX^i Maaskant Reizen organiseert al bijna 50 jaar verzorgde busvakanties, >W/Z excursiereizen en rondreizen door heel Europa. Bij bijna alle reizen zijn .dlSJSTo, scr excursies en half-pension inbegrepen. Vraag de gratis brochure aan. info@maaskantreizen.nl I 0412-48 28 28 Francois Kint schrijft voor de Hartstichting, foto Ronald den Dekker De dichtbundel 'Het theater van mijn hart' van Franqois Kint is te koop bij boekhandel Van de Sande in Terneu zen, Multihoek Zorgshop in Oostburg en op internet via www.hettheatervanmijnhart.com door Melita Lanting NIEUWDORP. Honderden uren heb ben vrijwilligers er in gestoken en ook de hulp van militairen van de 105e Ceniecompagnie water bouw kwam er aan te pas. Maar nu staat de noodkerk van Elle- woutsdijk er weer in volle glorie bij. Herbouwd in het Bevrijdings park in Nieuwdorp. Vrijdag wordt de kerk officieel geopend. Exact 65 jaar nadat in de kerk de laat ste dienst werd gehouden. De herbouwde noodkerk in Nieuwdorp. TERNEUZEN EINDHOVEN VLISSINGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 33