TO©S Ouders eisen vertrek directie na ontslag juf Zeeuwse woningmarkt trekt zeer stevig aan ons echte /goud\ Merkel in Middelburg 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl Een tablet voor gedetineerden gaat te ver. Uw Mening Roosevelts openen hotel 'Aan de kust' op carillons Steur vindt Noordzee paul kusters column Ernst Jan Rozendaal Arme Angela. Nog nooit is de Duitse bondskanselier zo im populair geweest. Vol gens velen heeft ze met haar inmiddels gevleugelde uitspraak 'Wir schaffen das' de poorten van Europa opengezet voor een bijna onbeheersbare vluchtelingenstroom. En omdat we die eindelijk een beetje onder controle hebben, zou ze nu heb ben toegestaan dat de Duitse caba retier Jan Böhmermann mag wor den vervolgd. In een hekeldicht Als het kon zou ik Angela donderdag in Middelburg een schouderklopje geven heeft hij de Turkse president Er- dogan een geitenneuker genoemd en die man hielp ons nou net zo lekker die vluchtelingen weer te rug de ellende in te sturen. Uitgerekend deze week komt Mer kel hier in Middelburg de Four Freedoms Medal in ontvangst ne men. En jawel, een van die vier vrijheden is de vrijheid van me ningsuiting. Ik mag er donderdag bij zijn en als het kon zou ik Angela een schouderklopje geven. Ik vind haar namelijk een topwijf. En dat is niet satirisch bedoeld. Zowel in de vluchtelingencrisis als in de discussie over de vrij heid van meningsuiting houdt Merkel vast aan afspraken die de hoeksteen vormen van onze vrije en fatsoenlijke samenleving. Als Verenigde Naties hebben we in de jaren vijftig een vluchtelingen verdrag gesloten en de meeste Eu ropese democratieën hebben bij wet afgesproken dat onafhankelij ke rechters oordelen wat je wel en niet over elkaar mag zeggen. Merkel leert ons allemaal dat les je. Anders dan haar laffe colle ga-politici in binnen- en buiten land durft ze te wijzen op de spel regels van de democratie. Het is jammer dat er donderdag niet ook een Four Freedoms Penalty wordt toegekend. De rode kaart van de vrijheid. Weinigen hebben in de gaten dat Merkel die feitelijk al aan Erdogan heeft gege ven. Niet omdat hij geiten neukt, want dat schijnt niet waar te zijn, maar omdat hij de democratie ver kracht. En dat is geen grapje. Rechters zijn te streng. toosenhenk.nl D NEbERLANbERS bEMONSTREREN BIJNA NIET MEER Anne en Elliott Roosevelt openen morgen officieel het hotel The Roosevelt in Middelburg. De kleindoch ter en kleinzoon van de Amerikaanse president Franklin D. Roosevelt zijn deze week in Middelburg voor de uitreiking van de Four Freedoms Awards op 21 april. Die vindt plaats in de Nieuwe Kerk, tegenover het hotel. De eigenaren Raymonde en Martin van der Louw vernoemden hun hotel ook naar Frank lin D. Roosevelt. De ope ningshandeling is morgen om 16.15 uur. Acht Zeeuwse carillons spelen maandag 25 april om klokslag 12.00 uur tege lijkertijd de Blof-hit Aan de kust. Het bijzondere con cert is het begin van de Zeeuwse Muziek-tiendaag- se in aanloop naar de Zeeuwse Top 40 die Om roep Zeeland op Hemel vaartsdag voor de tiende keer houdt. De carillons in Goes, Hulst, Middelburg, Sluis, Tholen, Sint-Maar tensdijk, Vlissingen en Zie- rikzee spelen Aan de Kust. De steuren die in juni 2015 in de Rijn zijn uitgezet, hebben geen moeite gehad de Noordzee te vinden. An ders dan bij de uitzetting in 2012, zijn er nu ook steu ren via het Haringvliet naar zee gezwommen. Om de terugkeer van de steur mogelijk te maken is onderzoek naar de moge lijkheden en obstakels. In mei 2012 is een eerste stap gezet door 47 jonge steu ren uit te zetten. Mensen Sinds de komst van de nieuwe di rectrice drie jaar geleden is de sfeer op openbare basisschool De Eendracht in Hansweert er niet op vooruit gegaan, zeggen ouders. Het min of meer gedwon gen vertrek van juf Hanny van Langevelde is de druppel voor 63 ouders van de in totaal 73 leerlin gen. Met een handtekeningenac tie en een motie van wantrou wen eisen zij het vertrek van de directie óf een verbeterplan met nog dit schooljaar zichtbare resul taten. „Ik kan wel een boek schrij ven over alles wat er speelt op De Eendracht", zegt een boze moeder, die niet met haar naam in de krant wil uit angst voor de gevolgen voor haar kind (eren). Eerdere gesprekken en klachten hebben volgens haar niets uitge haald. „De directie legt alles naast zich neer. Ze beloven beter schap, maar vervolgens blijft al les bij het oude." Het gaat de ouders erg aan het hart dat juist juf Hanny slachtoffer moet wor den van dit drama. De Hans- weertse moeder vreest dat de eer lijkheid van de juf haar 'fataal' is geworden. „Zij durfde vragen te stellen, bijvoorbeeld over de dub belfunctie van algemeen direc teur Leo Soffers (van scholenkoe pel Samen Onderwijs Maken (SOM), waar De Eendracht on der valt, red). Ze is uiteindelijk voor de keuze gesteld: je neemt ontslag of je krijgt ontslag. Om dat ze er geestelijk aan kapot ging, heeft ze besloten ontslag te nemen." Ondenkbaar, vinden de ouders, want juf Hanny was De Eendracht. „Ze heeft hier 26 jaar met heel veel toewijding ge werkt. Ze verdient dit niet." Gisteravond was er een beslo ten bijeenkomst met schooldirec tie, ouders en SOM. Soffers be vestigt dat, maar wil inhoudelijk niet op de kwestie ingaan. Dat blijkt uit cijfers die het Ka daster gisteren heeft gepubli ceerd. Die registreert de daadwer kelijke verkopen van bestaande koopwoningen. Volgens het Ka daster zijn in maart 16.124 hui zen verkocht, ruim 20 procent meer dan een jaar eerder. In Zee land wisselden in maart 415 hui zen van eigenaar. Dat is een fikse stijging ten opzichte van dezelf de maand in 2015, toen 'slechts' 282 woningen werden verkocht. Niet alleen vergeleken over een jaar zitten de woningverkopen in de lift. Vergeleken met februa ri zijn er landelijk 8,5 procent meer woningen verkocht. Alle typen woningen liggen beter in de markt, volgens het Ka daster. Appartementen zijn 29 procent vaker verkocht, hoekwo ningen liggen met een stijging van bijna 7 procent het minst goed in de markt. De verkoopstij ging is merkbaar in alle provin cies, maar in Zeeland dus het meest. Het aantal geregistreerde hy potheken is met 21,5 procent toe genomen ten opzichte van vorig jaar. Aan de andere kant vonden in maart ook meer executieveilin- gen plaats. De 246 gedwongen verkopen betekenen een stijging van 7,4 procent ten opzichte van een jaar eerder (229). Begin april stelde de NVM al vast dat in Zeeland meer wonin gen worden verkocht. Redenen zijn volgens de makelaarsvereni ging de aanhoudend lage rente en het consumentenvertrouwen. Met name Zeeuws-Vlaanderen profiteert daarvan. De NVM stel de dat vast aan de hand van wo ningmarktcijfers over het eerste kwartaal. 278 reacties WE KIEZEN TESENWOORÖIS LIEVER VOOR OE I MINUUT STILTE- MIDDELBURG VLISSINGEN VLISSINGEN HEINKENSZAND Zeeland krijgt een steenuilenfonds Zeeland krijgt een speciaal fonds om de kleine steenuil te steunen. De vogel komt vooral voor in Zeeuws-Vlaanderen en de Zak van Zuid-Beveland. Dankzij subsidie van de pro vincie kon de leefomstandig- heid voor de steenuil verbe terd worden. Het project moet het nu zonder dat geld doen. Een aantal be trokkenen heeft nu een steunfonds opgericht. door Ellen Jobse HANSWEERT. Leerkrachten wer ken in een angstcultuur, de com municatie is slecht en de team samenstelling wisselt zo vaak dat het amper bij te houden is. Leo Soffers, algemeen directeur van de scholenkoepel SOM. door Jeffrey Kutterink VLISSINGEN. In Zeeland zijn in maart relatief gezien de meeste woningen verkocht. Was de pro vincie vorige maand nog achter blijver met een groei van een krappe 13 procent op jaarbasis, in maart deed ze het met een stij ging van ruim 47 procent het bes te van het land. 47 procent meer huizen zijn in maart verkocht ten opzichte van een jaar geleden opening: Gouden Eva 19 april 11.00 uur, Markt Middelburg nationalemuseumweek.nl 16-24 april 2006

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 2