met Herman den Blijker Culinair reisprogramma, talentenjacht: Martijn Krabbé doet het gewoon allemaal 24 CULTUUR SHOW Het leven van Martijn Krabbé hangt aan elkaar van to-dolijstjes. Ondanks het harde werken en de niet aflatende aandacht voor zijn privéleven zit hij prima in zijn vel. „Soms vind ik het nodig om iets recht te zetten", zegt hij. e proberen gevulde ka meel, wagen zich aan de in Nederland verbo den kogelvis en happen in een onsmakelijk ogende boomlarve. Mar tijn Krabbé (48) vliegt weer van hot naar her voor een nieuw seizoen van Herman Martijn: Op De Proef Ge steld. Hij is ook te zien bij Idols, heeft The Voice of Holland en The Voice Kids net achter de rug en is alweer druk met de opnames van Uitstel van Execu tie. „Alles loopt nu door elkaar, ja. Ik heb het afgelopen halfjaar bij elkaar opgeteld twee maanden lang allerlei tijdzones doorkruist, terwijl de rest van de programma's gewoon door liep. Dat is vrij heftig. En voor Op de Proef Gesteld slapen we vaak gewoon op de grond of in een hangmatje. Ik kan je zeggen dat de jaren nu wel echt gaan tellen", vertelt de presenta tor en vader van vier kinderen, net als hij weer een vliegtuig instapt. „Het is heel veel organiseren. Ik ben voortdurend bezig met het afvinken van de to-dolijstjes op mijn telefoon. Maar ik vind dat niet erg, ik ben dank baar dat ik dit allemaal kan doen en dat ik in die 22 jaar bij RTL zoveel ver schillende genres mag doen: culinair reisprogramma, grote studioshows en hulp-tv." „Op De Proefis puur hobby. Ik ben een enthousiaste amateurkok die kan presenteren, Herman is een presente rende chef-kok. We houden allebei van reizen. Herman is één van mijn helden. Hoe hij met eten omgaat... Hij steekt de hele dag van alles in zijn mond, hij probeert alles.. Als die man op een markt rondloopt, is hij steeds aan het kauwen. Ik krijg daar trek van. Dat inspireert mij - het type dat rustig eet aan tafel, met be stek en een wijntje - om ook meer te proeven." „Eerlijk gezegd zijn we allebei blij dat we wat reserves hebben. We eten soms heerlijk voor het programma, maar daaromheen zijn het vaak maar een paar sultana's of crackers, terwijl we ook dagen door de jungle trekken voor een exquise boomlarve. Ik drink vooral heel veel water, verder kom ik er niet van aan." „Wat je in het programma ziet, is echt. Er is niets gepland of bedacht. Herman en ik hebben een haat-liefde verhouding. De ene keer zitten we in een kano in een snelstromende rivier en is Herman te lui om zijn roei spaan in het water te houden om te sturen. Dat trek ik slecht, dan lopen we daarna op elkaar te vitten. Maar dat zijn we ook zo weer kwijt. De an dere keer zetten we een tentje op, blaas ik onze matjes op, rolt hij de slaapzakken uit. Heel knus." „Het hoort erbij. Als je daar zit om an dere mensen te beoordelen, dan word je zelf ook beoordeeld. De kri- tiek dat ik er geen verstand van heb, tsja, ik denk dat veel mensen die kij ken zich niet kunnen herinneren dat ik jarenlang als radio-dj heb gewerkt. Maar dat neem ik niemand kwalijk, hoor. Het is ook al lang geleden. En ik heb wel 824 afleveringen van talen tenjachten gepresenteerd, van Mini- Stars waarin Glennis Grace ooit als winnaar uit de bus kwam tot The Voi ce of Holland. Ik denk dat ik inmid dels wel kan zien wat mensen nodig hebben om overeind te blijven in zo'n circus." „Ik wil daar niets over zeggen. Dan roep ik weer twee dingen en dan wor den precies die eruit gehaald door de roddelbladen. En die plaatsen dat dan weer in een compleet andere con text." „Het is gewoon veel rustiger als je je privéleven voor jezelf houdt. Soms vind ik het nodig om iets recht te zet ten en dan geef ik een kijkje in mijn hart. Maar ik doe het liever niet. La ten we het nu hier op houden: ik ben erg gelukkig." „Hahaha, dat woord alleen al. Ver schrikkelijk." Kogelvis proeven Weet je als je opstaat nog wel wat de dag brengt? Maar hoe houd je het vol? door Marlies van Leeuwen Een smulpaap als jij met Herman den Blijker op reis: moet je dan letten op je gewicht? Jullie zitten dicht op eikaars lip. Leidt dat tot wrevel over en weer? In Idols ben je voor het eerst als jurylid te zien. Je krijgt behoorlijk wat kritiek op social media. Wat doet dat met je? Martijn Krabbé met dochters Jasmijn en Michelle (boven) en met Herman den Blijker (onder), foto's ANP, RTL, Daniel Kroll Buiten dat je vrijwel non-stop op tv bent, figureer je ook zo'n beetje weke lijks in de bladen. Drie van je vier kinde ren wonen bij je ex Amanda in Brabant, jij zou een relatie hebben met danseres Noi Pakon. En dat leidt af? Als we de bladen mogen geloven, duurt het niet lang meer voordat jullie voor een liefdesbaby gaan. Herman Martijn: Op De Proef Gesteld, vanavond, RTL 4, 21.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 25