Rechter: 'Idols-auditie was ronduit slecht' Elke goal telt nu in eredivisie Voor tv-kijken en cursussen Justitie stelt dat moderne techniek gedetineerden zelfredzamer maakt. „Een ordinaire bezuiniging", meent het FNV. In Hart Ziel Datingfrafflde 'Ik liet me I inpakk^n^ als een pubermeisje' DEN HAAG/ZUTPHEN. Het ministe rie van Veiligheid en Justitie is van plan om duizenden gevange nen in Nederland een tablet te ge ven. Daarmee kunnen ze in hun cel cursussen volgen, televisie kij ken en boodschappen bestellen. De tv's die veel gedetineerden nu nog in hun cel hebben, gaan verdwijnen. Ook de bibliotheken en de kassa's in gevangeniswin kels sluiten. Ruut Bernsen, directeur van de penitentiaire inrichting (PI) Ach terhoek in Zutphen, verwacht dat gevangenen in de loop van vol gend jaar worden uitgerust met een tablet. „De aanbesteding is klaar en gaat binnenkort de deur uit. Om welk merk tabiets het gaat, is nog niet bekend." Volgens het ministerie van Veilig heid en Justitie worden gevange nissen steeds moderner. „We zijn al een paar jaar bezig om gedeti neerden meer zelf te laten doen", zegt een woordvoerder. „In de sa menleving wordt het belangrijker om zelfredzaam te zijn. Dat wil len we ook gevangenen bijbren- De televisies in de cel verdwijnen en ook bibliotheken en kassa's in gevangeniswinkels sluiten gen, onder meer door ze zelf hun bezoek in te laten plannen." Het is logisch dat gevangenen dan ook een tablet tot hun be schikking krijgen, zegt de woord voerder. „We kijken ook naar an dere schermen, zoals e-readers en touchscreens. Daarmee kunnen gedetineerden absoluut niet vrij surfen op het internet. Ze mogen 'De software moet waterdicht zijn, anders ontplooien ze er criminele activiteiten mee' alleen goedgekeurde websites be zoeken, waarmee ze hun persoon lijke zaken kunnen regelen. Ook mogen ze online cursussen vol gen." Pi-directeur Bernsen zegt dat onder meer is gekeken in België, waar de digitalisering in gevange nissen verder is gevorderd. Neder landse gevangenissen zijn al een jaar bezig om een digitale biblio theek samenstellen, met boeken, kranten en tijdschriften. FNV-bestuurder Frans Carbo stelt dat het om een ordinaire be zuiniging gaat. „Tabiets zijn goed koper dan personeel, dus het re kensommetje is snel gemaakt. Door de sluiting van bibliotheken en andere voorzieningen ver dwijnt het persoonlijke contact tussen gedetineerden en gevange nispersoneel. Dat komt de veilig heid niet ten goede." Carbo waarschuwt voor de risi co's van het gebruik van tabiets. „De softwarebeveiliging moet echt waterdicht zijn. Het mag niet gebeuren dat gedetineerden straks moeiteloos criminele activiteiten kunnen ontplooien vanuit de cel." AMSTERDAM. Een kandidaat in de talentenshow Idols heeft van de rechter ongelijk gekregen. De 2i-jarige Mostafa kwam niet best over in de auditierondes en had geëist dat het fragment niet werd uitgezonden. Volgens de deelnemer heeft producent Blue Circle hem veel te negatief geportretteerd. Het uitzenden van die beelden zou zijn toekomstige muzikale car rière kunnen schaden, vond hij. De rechtbank veegde zijn argu menten van tafel. De auditie was volgens de rechter 'ronduit slecht' en de reacties van de ju ry 'hard maar niet oneerlijk'. Of de beelden slecht zijn voor de carrièrekansen van de jongen is iets waarmee hij zelf rekening had moeten houden. Mostafa was te zien in de uitzending van 23 maart. pzc.nl/voorjaarsuitjes Bestel snel FZC www.pzc.nl Editie WALCHEREN Droog en DINSDAG 19 april 2016 258e jaargang nr. 92 Los nummer 2,00 meer zon Een tablet voor elke gevangene door Judah Bolink en Peter Winterman Frans Carbo FNV 8 711688 555530 foto Marcelle Davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1