lilsb m I NIEUWS 15 vismm tmm ffiSSsr I® FZ$*m 'N :..t-". - ^$pg'# fo?4 ,-^.'-i--■ gjj&j^sgjï,' A-cft van Mariska, samen met een portret van haar moeder. „Zo heb ik haar altijd bij me." Vader Marcel heeft een foto-tatoeage laten zetten op zijn borst. „Op mijn hart." Van Mariska's graf hebben ze iets bijzon ders gemaakt. Engelen, sterretjes - 'die staan voor haar neefjes en nichtje, die haar nu Tantie Sterretje noemen' - en een open geslagen boek met een lieve tekst. Op haar geboortedag en haar sterfdag zijn ze met de hele familie geweest. „Dat was moeilijk, on werkelijk." Mariska's broer Brian komt er vaker. „Drie keer in de week. Voordat ik naar de sportschool ga. Heel kort hoor. Meestal geef ik het graf een kus en ben ik weer weg." Vaak branden er kaarsjes. Vaak staan er blikjes Red Buil, Mariska's favoriete drank je. Er is een plek vrijgehouden voor de urn van de oude hond Holly. „Zij mist Mariska ook enorm. Ze trok de haren uit haar vacht. Ik vind het een mooie gedachte dat die twee straks weer samen zijn." Nee, ze hebben oom Johan, ten tijde van de moord kind aan huis bij Corry en Mar cel, na diens arrestatie nooit meer gezien. „Maar goed ook", zegt Marcel. Hij laat een veelbetekenende stilte vallen. Zijn oudste broer liep nota bene voorop in de drukbe zochte stille tocht voor Mariska. Droeg zelfs haar kist naar het graf. Johan heeft nooit meer iets van zich la ten horen na zijn arrestatie. Geen brief, niets. André, een andere broer van Marcel en Johan: „Dat hadden we ook niet ver wacht. Hij praat niet. Hij beroept zich op zijn zwijgrecht, zegt zijn advocaat. Hij heeft niks bekend. Hij is altijd al in zichzelf gekeerd geweest." Hoe gek het misschien ook mag klinken, de familie leeft toe naar de rechtszaak. „Ik heb de dagen afgeteld", zegt Corry. „Je weet dat je daar in die rechtszaal dingen te horen gaat krijgen die geen ouder wil ho ren. Maar je wil ook antwoorden." Ze blijft hopen op een bekentenis. „En op het ant- 'Het vreet aan je. Je gaat eraan kapot. Ik ben depressief, heb nergens meer zin in' woord op de vraag: waarom? Maar ik ben bang dat ik daar nooit antwoord op zal krij gen." Drugs Drugs spelen mogelijk een rol bij de moord op Mariska, zeggen de nabestaanden. Niet alleen omdat deskundigen bij Johans eerde re veroordeling al vaststelden dat drugsge bruik hem extra gevaarlijk maakt en de kans op recidive vergroot. Marcel: „We denken dat hij drugs ge bruikte én verhandelde. En dat hij Mariska op die bewuste avond een pakketje wilde laten bezorgen. Dat is een verhaal dat gaat. Of het waar is, weet alleen hij." De familie zal met velen naar de rechts zaal gaan, morgen. Om Johan in het ge zicht te kijken. „We zullen met zeker tach tig man zijn." Ze zullen gebruikmaken van hun spreekrecht. In de hal van het rijtjeshuis hangt een in gelijste foto. Een familieportret van vier broers, zij aan zij. Eén persoon is er letter lijk uit weggesneden. Uitgewist. Alsof hij niet meer bestaat. Slechts zijn silhouet res teert. Corry: „Je denkt toch niet dat ik zijn gezicht hier nog aan de muur wil hebben hangen?" DE MOORD OP MARISKA (21) DINSDAG 19 APRIL 2016 Het graf van Mariska, met engeltjes, sterren en energiedrankjes. Foto onder: De stille tocht voor Mariska, met moeder Corry (in het rood) en va der Marcel (rechts naast haar). Links naast Corry loopt Marcels broer Johan, die verdacht wordt van de moord, foto's Do Visser/DC, Paul Rapp/Novum 4 Marcel Peters vader van Mariska Mariska Peters (21) uit Neerbosch-Oost in Nijmegen wordt op 22 februari 2015 dood aangetroffen in natuurgebied de Ha- tertse Vennen bij Nij megen. Ze blijkt te zijn gewurgd. Mariska riep op zon dag 8 februari kort voor middernacht naar haar moeder dat ze nog even naar een vriendin ging. Het is een smoesje, de vrien din weet van niks. De paniek slaat toe als ze de volgende ochtend niet terug is; haar boterhammen en werkkleding lig gen klaar. Een paar straten van haar ouderlijk huis wordt een dag later Mariska's zwarte Fiat Punto teruggevon den. De auto is niet af gesloten en haar tas met portemonnee ligt er nog in. Zoektochten van fa milie en vrienden, en later de politie, leve ren niets op. Op 10 maart 2015, 2,5 week na de vondst van Mariska's lichaam, wordt haar oom Johan gearres teerd op de open af deling van tbs-instel ling de Pompekliniek in Nijmegen. Hij zat in de laatste fase van de tbs (na een veroor deling voor incest in 2004) en genoot veel vrijheden. De officier van justitie maakt op 18 novem ber 2015 bekend dat Mariska ook is ver kracht. DNA-sporen van oom Johan zijn volgens jus titie aangetroffen op een mes dat in Maris ka's auto lag, en op het plaats delict. Morgen staat Johan voor de rechter in Arnhem.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 16