Actrice Cox Habbema overleden Wereld ligt nu open voor Niels en Sep GRATIS ELEKTRISCHE NIEUWS 13 Ook Nederlanders op punt Malaysia Airlines aan te klagen Sensor zet aan tot hardlopen Doden beving Ecuador nu 350 Behalve actrice, was ze ook theaterregisseur en van 1986 tot 1996 directeur van de Stads schouwburg in Amsterdam. Ca fé Cox, in de schouwburg is naar haar vernoemd. Ze debuteerde in 1967 bij To neelgroep Centrum. Van 1969 tot het midden van de jaren '80 leefde en werkte ze grotendeels in Oost-Berlijn. Ze werkte toen bij het Deutsches Theater. In Nederland speelde ze in ver schillende tv-series. Ze had in de jaren '90 een rol in Medisch Centrum West en het Glazen Huis. Filmrollen had ze in Dokter Vlimmen en De komst van Joachim Stiller. In 1982 was ze in een hoofdrol te zien in De stilte rond Christine M. Na haar afscheid van de Amster damse schouwburg was ze ac tief in bestuurlijke functies op cultureel gebied, zoals het voor zitterschap van de Federatie van Kunstenaarsverenigingen. Een spontaan zondags bezoekje aan zijn tante in Noordwijk zit er voor Niels Schuddeboom (33) uit IJsselstein niet in. Hij is al sinds zijn geboorte spastisch en past met zijn elektrische rolstoel niet in een gewone auto. Dus moet hij een taxi regelen. Die altijd net te vroeg komt, of waarop hij veel te lang moet wachten. Niels heeft er genoeg van keer op keer afhankelijk te zijn van der den voor zijn mobiliteit. „Stations waar geen hulp aanwezig is of waar ik helemaal niet in kan, taxi's die op zich laten wachten. Ik moet alles voor vertrek uitzoe ken. Reizen is voor mij een zware inspanning. Ik ben vaak al moe voordat ik ergens aankom." De ge boorte van zoontje Sep, nu vier maanden geleden, heeft de kers verse vader - figuurlijk - uit zijn stoel getrokken. 'Dit wil ik niet meer zo, dit moet anders', die ge dachte dringt zich steeds sterker op. „Ik wil niet dat mijn zoontje ook zo lang op de taxi moet wach ten." Het kan ook anders, met een eigen rolstoelauto. Een prijzige op lossing waarvoor het gezin Schud deboom niet zomaar geld tevoor schijn kan toveren. Maar Niels is een onderne mend baasje, hij laat zich niet door een paar centen weerhou den. Hij zet een eigen crowdfun dingactie op touw om 30.000 euro in te zamelen voor de Volkswagen Caddy Maxi, waar hij met zijn he le hebben en houwen - naast de rolstoel zijn dat vrouw Sanne, zoon Sep en hulphond Stevie - precies in past. „Ik heb ook andere busjes geprobeerd, maar ik ben net te hoog voor de meeste exem plaren. Laatst wilde een vriendin me naar huis brengen, ze heeft De actie overtreft zijn stoutste verwachtingen. Niet alleen familie, vrienden storten gul, ook vreemden doen donaties een rolstoelauto. Net 3 centimeter te laag; mijn hoofd paste er ge woon niet in." De actie overtreft zijn stoutste verwachtingen. Niet alleen familie, vrienden en kennis sen storten gul, ook vreemden doen donaties. Al na vier weken heeft Niels zijn doel bereikt. „Waanzinnig! We zijn totaal ver bluft." De succesvolle crowdfun- der heeft zijn mobiele droom al besteld. Nu is het wachten op een fiat van de gemeente IJsselstein voor de nodige aanpassingen aan de rolstoelauto. Niels verwacht niet dat zijn plannetje daar nog op stuk kan lopen. Twee maanden denkt hij nog afhankelijk te zijn van openbaar en gehandicapten- vervoer. Niels heeft altijd ander mans handen en voeten nodig als hij in z'n eentje de verantwoorde lijkheid draagt voor de verzorging van zijn zoon. Zijn zoontje kan hij niet optillen. Een ander moet hem aangeven als Sep door zijn va der getroost wil worden. Dat blijft allemaal zo. Maar met een eigen rolstoelauto kan hij met Sep de wereld in trekken, spontaan, zon der wachttijden. „Met z'n allen op zondag een frisse neus halen in het bos, dat kon nooit. Daar kijk ik echt naar uit." Nederlandse nabestaanden van de slachtoffers van vlucht MH17, die op 17 juli 2014 werd neerge schoten, staan op het punt om vliegmaatschappij Malaysia Air lines aan te klagen. Volgens Veeru Mewa van hun advocaten- team wil de vliegmaatschappij geen verantwoordelijkheid ne men voor een rechtvaardige scha devergoeding. Doel is om Malaysia Airlines aan te klagen voor het onrechtmatig vliegen over het oorlogsgebied in Oost-Oekraïne waar het ramp- In Amsterdam zijn op openbare plekken zendertjes opgehangen in lantaarnpalen om zo begin nende hardlopers te motiveren. De 'beacons' geven de lopers feed back op hun prestaties en meten hoeveel ze bewegen, via een app. Het experiment is een initiatief van de Hogeschool van Amster dam, Inholland en de gemeente. Ze willen uitzoeken of sensoren en apps stadsbewoners meer kunnen laten bewegen. De app registreert onder andere de af stand, de duur en de snelheid waarmee iemand beweegt. toestel met 298 inzittenden, on der wie 196 Nederlanders, werd neergeschoten. Ook willen de Nederlandse nabestaanden trau matische, emotionele, schade op de vliegmaatschappij verhalen. Zondag werd bekend dat zeven Australische families een schade vergoeding van Malaysia Airlines eisen, omdat de maatschappij met vlucht MH17 over het con flictgebied vloog. De vliegmaat schappij heeft volgens de Austra liërs nagelaten de veiligheidssi tuatie in het gebied te checken. Het aantal mensen dat om het le ven is gekomen door de aardbe ving die Ecuador zaterdagavond trof, is opgelopen naar zeker 350. Ruim 2.000 mensen raakten ge wond door de beving, die een kracht van 7,8 had. President Rafael Correa zei gisteren te vre zen dat het dodental nog verder zal oplopen. Het epicentrum lag voor de kust, maar de beving werd honderden kilometers ver derop in hoofdstad Quito nog ge voeld. Gebouwen stortten in, we gen raakten onbegaanbaar en op veel plekken viel de stroom uit. mar.T.TTpi _l_ Da 's thuiskomen! squarecmEEIO GRATIS DINSDAG 19 APRIL 2016 Pnv* parWfrplMtiwi VKjnflaan 66 t/m 106 AMSTERDAM. Actrice Cox Habbe ma is gisteren overleden. Dat heeft haar familie bekendge maakt. Ze was 72 jaar. door Heieen Boex IJSSELSTEIN. De spastische Niels Schuddeboom wil een rolstoelauto om zijn zoontje Sep de wereld te la ten zien. Zijn crowdfundingactie voor de auto heeft binnen een maand het benodigde bedrag opge leverd. Met dank aan volslagen vreemden staat binnenkort zijn vrij heid op vier wielen voor de deur. Niels Schuddeboom haalde met een crowdfundingactie voldoende geld bijeen vrouw Sanne, zoon Sep en hulphond Stevie in passen, foto Frank de Roo voor een rolstoelauto waar hij, zijn AMSTERDAM UITSLUITEND GELDIG VAN: Dinsdag 19 april t/m Zaterdag 23 april AMSTERDAM QUITO JL 1 g Zeer sportieve en robuuste E-bike met een hoogwaardige afwerking. Samengesteld uit lichte 1 mm 1 materialen en lichte aandrijfunit. Dit maakt de E-bike erg licht en zeer krachtig. Voor vele 1 li 1')U kilometers heerlijk en onbezorgd fietsen. Met deze E-bike heeft u altijd de wind mee! Samsung accu - 36V Lithium-ion Dubbel geveerde voorvork Krachtige 250W - 40Nm motor Verende zadelpen ni IÏ Trapondersteuning in 3 niveaus ART 3-goedgekeurd slot BIJ AANKOOP VAN ALLE GESELECTEERDE Grote actieradius (tot 100km) Verlicht display met weergave van BANKSTELLEN HOEKBANKEN OF INTERIEURS Maximum snelheid 25 km/uur trapondersteuning accu-indicatie Shimano versnellingen derailleur Led-verlichting 7 versnellingen woon square 1 op zoom Wassenaarstraat 45 (centrum) eindhoven Willem van Konijnenburglaan ld heerlen in de Cramer 76 (Woonboulevard Heerlen) middelburg Mortiereboulevard 12 (Woonboulevard De Mortiere) nieuwegein De Liesbosch 70 (industrieterrein Liesbosch) oosterhout (N-BR) Beneluxweg 3 (A27 afslag 17 - naast McDonalds en Tulip inn) oss Frankenweg 31 (Woonboulevard Oss-Oost) Maandag t/m Vrijdag 09.30-21.00 uur OPENINGSTIJDEN: Zaterdag 09.30-17.00 uur. Zondag gesloten. 5 KOOPAVONDEN ELEKTRISCHE FIETS winkelwaarde 999,- 2+Relax+Hoek+2 Resa prachtig vormgegeven strakke hoekcombinatie in een groot aantal kleuren Artificial Leather met Relaxsysteem. Op en top Italiaans design. Tevens leverbaar met electrisch Relaxsysteem.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 14