Michelangelo Winklaar ontwerpt bruidsjurk van vlas j Raadslid Paul van der Meer (TOP/GB) pleit voor een onderzoek Terneuzen Middenstanders reageren positief op een eventuele terugkeer van auto's, het publiek is minder blij. 111 TERNEUZEN. Moeten de auto's te rugkeren in een deel van de Noordstraat in Terneuzen? Het raadslid Paul van der Meer (TOP/Gemeenrebelangen) vindt dat het onderzoeken waard. Hij geeft toe dat het een tikje revolu tionair is - de Noordstraat is sinds eind jaren zeventig een promena de - maar hij denkt dat de onder nemers er hun voordeel mee kun nen doen. Van der Meer: „Ik zeg niet dat het de beste oplossing is om de loop in dat wat doodse gedeelte van de winkelstraat er weer in te krijgen, maar nu je ziet dat veel klanten via de website dingen be stellen en die bij de winkels wil len ophalen, is dit misschien een goed idee." Middenstanders reageren voor alsnog positief, winkelend pu bliek minder. Dat vreest van de sokken te worden gereden in de winkelstraat als de auto terug keert in het zuidelijke deel van de belangrijkste winkelstraat van Ter- neuzen. Een bijkomend voordeel is, volgens het raadslid overigens, dat de achter de Noordstraat lig gende Lange Kerkstraat weer net als vroeger via de zuidkant kan worden bereikt. „Dan hoeven de bewoners daar niet langer hele stukken om te rijden om die straat te bereiken." Hij denkt aan openstelling vanaf de Kop van de Noordstraat tot aan de afslag in de richting van Lange Kerkstraat, die wordt ingericht als woonerf. Van der Meers proefballon wordt direct doorgeprikt door voorzitter Martijn van Battum van ondernemerskoepel Bizzy Ci ty Terneuzen en ondernemerswet houder Jack Begijn. Van Battum noemt het 'een heel slecht idee, zonder enige meerwaarde'. „Het vormt een ernstige belemmering 'Bijkomend voordeel is dat de achterliggende Lange Kerkstraat weer via de zuidkant kan worden bereikt' voor het winkelende publiek. Bo vendien zijn we nu net met de ge meente in gesprek over goeie loop- lijnen tussen dat zuidelijke gedeel te van de Noordstraat met het Schuttershof en de Kennedylaan. En dan zijn er ook nog de ontwik kelingen rond de invulling van de Kop van de Noordstraat." Volgens Van Battum zorgt nu het laden en lossen al voor problemen. Wethouder Begijn serveert het idee af als 'niet opportuun'. „Ik snap wel wat Van der Meer be doelt. Hij denkt aan afhaalpunten bij de winkels. Maar die willen we juist buiten de winkelstraten hou den. En bovendien is de Noord straat een A-locatie, waar geen ver keer worden toegelaten." PAGINA 17 Zeeland zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Auto weer in Noordstraat? door Wout Bareman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 66