Beatrix ruim een uur in Vosmeer Maritieme dag trekt vooral de liefhebbers 1 Klanten lovend over ruime kringloopwinkel 14 BEVELANDEN en THOLEN Dijkrock weer als vanouds Kringloopwarenhuis Nobel in het voormalige pand van Jeremiasse in Goes trekt op eerste dag al veel bezoekers. 'We zijn tijdelijk gestopt met het innemen van meubelen, het magazijn staat gewoon vol' Floor Marijs eigenaar Nobel In de regio Mijn dorp, mijn stad 'Mensen kwamen via het magazijn' door Rob Paardekam Koopjesjagers stonden za terdagochtend te trappe len om de nieuwe kring loopwinkel in het voor malige pand van fietswinkel Jere miasse in Goes te betreden. Er gin gen al meteen veel tweedehands spullen over de toonbank. Eigenaar Floor Marijs merkte de afgelopen weken al dat sommi ge mensen nauwelijks hun geduld konden bedwingen. „Ze kwamen soms gewoon via het magazijn naar binnen", zegt hij. „Maar we waren echt nog gesloten." Nadat wethouder André van der Reest zaterdag op het buiten terrein de officiële opening van kringloopwarenhuis Nobel had verricht, stormden de mensen naar binnen. Met name over de in richting was iedereen erg te spre ken. De winkel is ruim en over zichtelijk opgezet. „Dat maak je wel eens anders mee in kringloop winkels", zei buurtbewoner Anne- OUD-VOSSEMEER. Wie een glimp wil opvangen van prin ses Beatrix is woensdag wel kom in Oud-Vossemeer. Dat laat de gemeente weten. De voormalige vorstin komt om 13.30 uur aan in de Raadhuis straat. Voor bezoekers die met de auto komen, zijn speciale par keerterreinen beschikbaar. Wie uit de richting van Tholen komt, moet de bewegwijzering vanaf de Gankelweg volgen. Au tomobilisten uit Sint-Annaland en Sint Philipsland kunnen via de Hiksedijk en de Dorpsweg rijden. Bezoek dat van de kant van Poortvliet komt, kan parke ren op Klaverveld. Beatrix blijft woensdag ruim een uur in Oud-Vossemeer. Na aankomst wordt ze door de bur gemeester Ger van de Velde, commissaris van de koning Han Polman en kamerheer Jack Asselbergs ontvangen. Daarna vinden in de hervormde kerk toespraken en ontmoetingen plaats. Tegen twee uur komt het gezelschap naar buiten en zal de prinses de openingshan deling van het Roosevelt Infor matiecentrum verrichten. Er zijn woensdag ook twee kleinkinderen van Franklin D. Roosevelt aanwezig. Arne van Stigt uit Goes verlaat het nieuwe kringloopwarenhuis met een doos vol Delfts blauw. foto Johan van der Heijden ke Paulusse, die amper een mi nuut nadat de deur was openge gaan al met een hanglamp in haar handen stond. „Ik had stiekem al door het raam naar binnen staan gluren", zegt ze lachend. Het kringloopwarenhuis is opgezet door Floor en Lydia Marijs uit 's-Gravenpolder. Vanuit hun chris telijke levensovertuiging willen ze zich inzetten voor mensen die leven in armoede of andere schrij nende situaties. De opbrengst van de winkel gaat naar goede doelen als de stichting Compassion. Ver der komen, via de gemeente, in de winkel mensen te werken met bij- voorbeeld een bijstandsuitkering. Zo kunnen ze weer wat werkerva ring opdoen. Het echtpaar Marijs kan een be roep doen op een grote groep vrij willigers, maar meer mensen zijn nodig. Ook verkoopbare spullen zijn welkom, al is er volgens Floor wel een tijdelijke stop op de inna me van meubelen. „Het magazijn staat gewoon vol. Onder voorbe houd nemen we vanaf 25 april weer meubels aan." www.nobelkringloopwarenhuis.nl door Peter Urbanus Vooral watersportliefheb bers kwamen zaterdag af op het maritieme lifestyle evenement in Colijnsplaat. De Wa tersportvereniging hield het eve nement vanwege haar vijftigjarig bestaan. Alleen de frisse wind was een kleine tegenvaller. Het bestuur greep het jubileum aan om watersport te promoten, want vergrijzing ligt op de loer. Rondom het clubgebouw stond een rijtje tenten waarin Zeeuwse bedrijven uit de watersport- en re creatiesector zich presenteerden. De reddingsboot van de KNRM voer af en toe een rondje met be langstellenden en de frituur deed goede zaken. Hoewel de vereni ging ook de Noord-Bevelanders had uitgenodigd om een kijkje te komen nemen, leek het publiek 's ochtends toch vooral uit water sportliefhebbers te bestaan. Glim mende scheepsdieselmotoren en de nieuwste lieren zijn prachtige staaltjes techniek, maar zonder boot heb je er natuurlijk niet veel aan. Voorzitter Kees de Ridder toon de zich toch best tevreden. Op de lezing van Ocean People over tochtplanning waren zo'n veertig mensen af gekomen. Van de le zing had ook hij, ondanks jaren zeilervaring, nog het nodige opge stoken. Het besloten feest zater dagavond was met driehonderd aanmeldingen al bij voorbaat ge slaagd. Er stond zaterdag een frisse wind in Colijnsplaat. foto Johan van der Heijden SINT PHILIPSLAND Workshop aura en chakra's lezen Don en Liane Well ness geeft op dins dagmiddag 19 april een workshop om chakra's en aura te le ren lezen. De workshop is van 13.00 tot 15.00 uur in Sint Philipsland. De kosten bedragen 30 euro. Aanmelden kan via www.donenliane.wix. com/donenlianewell ness. MIDDELBURG Dialoogestafette over vrijheid in Middelburg Stichting Middelburg in Dialoog houdt morgen de eerste van vier dialoogavon- den met als thema 'Vrijheid' op verschil lende locaties in Mid delburg. Deze dialoogestafet te is verspreid over vier avonden, vier ta fels en op vier ver schillende plekken. Een overzicht van de data, locaties en aan vangstijden: Dinsdag 19 april, 19.30 uur in de moskee in Middel burg. Woensdag 20 april in de keuken van Rode Rozen en Tortilla's. Vanaf 18.00 uur wordt er gestart met een maaltijd. Kosten zijn 5 euro. Donderdag 21 april in de Burgerzaal van het Stadhuis. Vanaf 16.00 uur wordt ge start als side-event van de Four Freedom Award uitreiking. Vrij dag 22 april in de kerk van de Doopsge zinde Gemeente, om 19.30 uur start de dialoog. MIDDELBURG Lezing over de zwaartekrachtgolf Sterrenwachtmede werker Henk Ton geeft woensdag een publiekslezing over de zwaartekracht- golf. De lezing begint om 20.00 uur aan de He rengracht 52 in Mid delburg. De entree bedraagt 5 euro, in clusief consumptie. THOLEN Sjors Sportief en Sjors Creatief De gemeente Tholen gaat door met Sjors Sportief en Sjors Creatief. Daarbij kun nen kinderen gratis kennismaken met sportieve en culture le activiteiten. Het af gelopen jaar deden 716 basisschoolkinde ren dat. Verenigingen en organisaties die ook met een activi teit in het boekje op genomen willen wor den, kunnen zich mel den via www.sport- stimulering.nl RILLAND. De Metallica tribute band Present Danger (foto) gaf zater dagavond een spetterend optreden weg op Dijkrock. Het Rillandse festival, dat van oudsher veel bezoekers uit Brabant trekt, is na een kwart eeuw nog onverminderd populair. De tent stond zaterdag vol en de sfeer was uitstekend. Het eerste festival vond in 1991 plaats op de parkeerplaats van het toen nog bestaande cafeetje Land- en Scheldezicht bij Bath, met drie rockbands en honderdvijftig bezoe kers. Dijkrock is nu een driedaags festival dat een veelvoud aan mu ziekliefhebbers trekt, foto Johan van der Heijden GOES Coffeebar Shine, Magdalenastraat 2-4, 09.00-12.00 uur - Inloopochtend voor ondernemers, gratis advies op ge bied van onder mer social media en juri dische of financiële zaken; Omnium, 09.30-16.00 uur- E-bikedag met o.a. workshops en een infomarkt; Erasmus- park, vanaf 13.00 uur - Activiteiten voor senioren, waar onder handwerken, bridge, tafeltennis en schilderen; Thea ter de Mythe, Bleek veld 1,20.00 uur - Lezing Hugo Borst over zijn boek 'Ma'. HANSWEERT Dorpshuis Kaj Munk, Schoolstraat 5,13.00-17.00 uur - Kaarten en Biljar ten voor senioren. KAPELLE Fruitteeltmuseum, Annie M.G. Schmidtsingel 1, 19.30-22.00 uur - Le zing John Bal over de ontwikkelingen in de fruitteelt, waaronder robots, drones en nieuwste spuittechnieken. KRABBENDIJKE Dorpshuis de Mei boom, 14.00-16.00 uur - Sjoelen en bil jarten voor senio ren; Overdag - Ex positie Kees van den Bosch en Ria Wisse met schilde rijen van waterkant van Yerseke en Krabbendijke. LEWEDORP Dorpshuis de Zand- looper, Zandkreek- straat 33,20.00- 22.30 uur - Openba re avond Harmonia Zeeland m.m.v. me dium Hennie Schot. RILLAND Dorpshuis Luctor Et Emergo, 14.00 -16.30 uur - Klaver jassen 50-plussers. YERSEKE Oosterscheldemu- seum, Kerkplein 1, 09.30-12.30 en 13.00-16.00 uur - Ex positie schilderijen Diny de Kok; Tref punt, Moerplein i2d, 13.00-17.00 uur - Sjoelen en Biljar ten voor senioren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 64