Dallinga niet voor niets ver gereisd 's Lands Welvaren leeft nog Hockeysters Walcheren pas na rust op stoom Aanvoerder Quinten van Dijk drukt de winnende try SPORT 19 Oemoemenoe wint ternauwernood de finale van de Nationale Plate. Het duel met ARC eindigt in 17-16. De rugbyers van Oemoe menoe hebben zater dag in een zinderend duel met het Amstel- veense ARC in Amsterdam de Na tionale Plate gewonnen en bereik ten daarmee de grootste triomf uit de clubgeschiedenis. Na een ïi-o-achterstand bij rust sleepten de Middelburgers in de slotminu ten een 17-16-overwinning uit het vuur. De trainers Ray Blackburn en Herbert-Jan van der Waal kon den geen beroep doen op de ge blesseerde Chris Lyall. Het ont breken van de geblokte Schot be tekende een flinke aderlating voor de Middelburgse voorwaart- sen, die het zwaar hadden in de scrum en weinig balwinst haal den uit de line-outs. Oemoemenoe begon met de felle wind tegen en moest zich vooral voor rust beperken tot ver dedigen. Na een misser in de zes de minuut opende ARC de score even later wel vanuit een penalty kick: 3-0. Deze voorsprong werd uitgebreid tot een 11-0-ruststand. In de slotfase van de eerste helft kregen twee ARC-spelers een tijd- straf van tien minuten, maar ook die overtalsituatie wist Oemoe menoe niet uit te buiten. Pas in de fase dat Elijah Mako ni met een tienminutenstraf uit het veld was, bracht Yedney Ame rica de achterstand via een aanval over de blinde kant terug tot 11-5 Oemoemenoe laat zich eerst op een 11-O-achterstand. Pas daarna begint het te draaien bij de ereklasser uit Middelburger en een kwartier later kwam Oe moemenoe, opnieuw in ondertal door een sinbin van Jordan Ker sten, voor het eerst op voor sprong. Peter de Lange bekroon de sterk voorwaartsenwerk en Deniël van der Waal schoot zijn team vanaf de zijlijn naar een 11-12-voorsprong. Winnende try Met nog zeven minuten op de klok nam ARC vanuit een vijfme- terscrum opnieuw de leiding (16-12), maar de Middelburgers ga ven zich nog niet gewonnen. In de 78e minuut ging ARC op ei gen helft in de fout en waar ieder een een kick voor de line-out ver wachtte, verraste scrum-half La wrence Fuchs de complete ARC-defensie, waarna Quinten van Dijk de winnende try drukte. Oemoemenoe kwam na de kick-off van ARC weer in balbe zit en speelde de resterende tijd professioneel uit. Voor de pauze tekende zich een da verende verrassing af na overwin ningen van Patrick Vasseur en Ste ven van Acker. Vasseur kwam na een slechte start met 35-19 achter tegen Michel van Silfhout, vocht te rug tot 38-38 en sloeg vervolgens toe om winnend af te sluiten: 47-50. Steven van Acker demon streerde opnieuw zijn potentie en versloeg Anno de Kleine met 31-50 in 24 beurten (2.083). De jonge Belg is de tweede seizoenshelft in Sluiskilse 'dienst' tot volle ont plooiing gekomen. Na de pauze was Bart Ceule- mans kansloos tegen Raymund Swertz. Het werd 37-50 in 45 beur ten en zo sloot hij een wisselvallig seizoen af. Jean Paul de Bruijn stond tegen Dick Jaspers halverwe ge met 32-22 voor, maar zag de Bra bander in de slotfase terugkomen met een serie van tien, waardoor het 49-44 werd. De Hulstenaar maakte er nog vier bij, maar toen maakte Jaspers na 24 beurten een einde aan de partij. Verlies is tot daaraan toe, verlies met 2.000 is bit ter. Toch had het gewonnen punt ook een positieve bijsmaak. Na de tweede plaats vorige week in de be kerfinale en het gelijke spel in Haarlo kreeg het seizoen toch nog een mooi slot. Vasseur: „Hebben we, al bij al, dit takkeneind niet voor niks afgelegd. Ik ben vieren half uur onderweg geweest en dat kostte me toch de eerste helft van de partij. Voor je dan in je gewone doen bent, ben je een uur verder. Maar het is goed afgelopen." De Bevelandse formatie ging het beste met de druk om en sloeg op de juiste momenten toe. Met na me Peter de Bree sleepte de pun ten uit het vuur. In zijn eerste par tij tegen Martijn Egbers leidde de thuisspeler met 139-129, maar maakte de Middelburger het met 21 uit. In de tweede partij deed hij dat nog eens dunnetjes over met een serie van 50. Ludo Kools won zijn beide par tijen bandstoten. Dat was ook nodig, want Gert Jan Veldhuizen faalde opzichtig, zoals al eerder dit seizoen. De beslissing valt eind mei in Kwadendamme in de wedstrijd tegen Dibo-The City. Driebanden. Tweede divisie. BV Sprundel 2-Treva/'s Lands Welva ren 6-2: De bezoekers hadden weinig in te brengen en dankten de punten alleen aan Rinus Pankow. Ronald van Geyt, Onur Can en Sylvia Eckel verloren kans loos. Vierde divisie, 's Lands Welvaren 2-De Distel Biljarts 8 8-0: Nico Pee- ters had zijn handen vol aan Rooij- ackers, maar won wel. Wim Walra ven, André Schouwenaar en Peter Smulder waren oppermachtig en wonnen hun partijen eveneens, waardoor het 8-0 werd. Jacobs Mannenmode2-3BSD Hydro- zorg 2-6: De bezoekers ondervon den weinig weerstand. Philip van der Male, Jean Louis Smulder en Peter de Winter wonnen royaal van respectievelijk Johan de Pun- der, Ellen Riemens en Jurgen Bruggeman. De beste partij speel de echter Kees Vermeulen van de thuisploeg op bord vier. Hij ver sloeg Piet Kox met 0.689 gemid deld. Bandstoten: Ad de Rooij van VEGABV heeft in het gewestelijk kampioenschap bandstoten twee de klasse de derde plaats veroverd. De titel ging naar topfavoriet Wim Pelders uit Roosendaal. „Goud was onbereikbaar, maar zil ver had erin gezeten. Ik heb in twee partijen kansen laten lig gen", aldus De Rooij. eerste helft stond de organisatie nog niet goed bij Walcheren en werd er te veel ruimte weggege ven. Maar na de hervatting kwamen de bezoekers op stoom. Binnen elf minuten tilde Wal cheren de stand naar 0-4. Lotte Schoonderwoerd was bijzonder goed op dreef in Noord-Brabant (0-1, 0-4 en 0-5), Danielle Sturm zorgde voor 0-2, Florine van Amersfoort voor 0-3 en Merel van Oostrom tekende voor het slotakkoord. Tempo-HSD 9-0: HSD werd in de beginfase overrompeld en stond na negen minuten al met 3-0 achter. Die tik kwam de Schouw- se ploeg niet meer te boven. In het restant van die eerste helft stoomde een veel beter Tempo door naar 6-0. Twintig minuten van de tweede helft hield een energiek spelend HSD, wat het spel betreft, gelijke tred met de thuisploeg. Daarna was de fysie ke weerstand gebroken en moest het met lede ogen toezien hoe Tempo naar 9-0 uitliep. MAANDAG 18 APRIL 2016 door Joop van den Oudenhoven Mijlpaal in clubhistorie De Nieuw-Zeelander Elijah Makoni houdt in het feestgedruis het overwinningsschaaltje omhoog, foto Andy Astfalck/Orange Pictures door Hans Markusse HAARLO. De driebanders van Dallin- ga.com zorgden voor een bijzonder slotakkoord. Zonder Frédéric Caudron leek de opdracht tegen HCR Prinsen met Dick Jaspers in de gelederen een mission impossi ble, maar de mysterieuze krachten in de sport speelden ook hier hun rol. Het Zeeuwse team sloot af met een 4-4-gelijkspel en eindigde als zevende in de eredivisie. door Joop van den Oudenhoven VLISSINGEN. De zijden draad waar het Topteam 's Lands Welvaren/ Reedijk nu al weken aan bungelt, is nog altijd niet gebroken. Na de dub bele overwinning op naaste concur rent Eggersbeek.nl/BC Arnhem is behoud nog steeds mogelijk. door Peter Snelders VLISSINGEN. In de vierde klasse van het vrouwenhockey walste Walcheren zaterdag met 6-0 over Gilze-Rijen heen. In diezelfde competitie moesten de vrouwen van HSD met 9-0 buigen voor Tempo. Gilze-Rijen-Walcheren 0-6: In de ^&nilD0EL3USt *2COO OlMOEMEt."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 61