DZK heeft nog één punt nodig Kapelle poetst de nul weg Tennissers Zierikzee revancheren zich 18 SPORT Milan Vader bevestigt goede vorm TTCM is nog geen kampioen Voetbalsters Smerdiek laten IJzendijke ontsnappen in derby Dressuuramazone Valeska Lafeber verzekert zich van Gouden Ruif ■Ji f»H - DZK-SBC2000 11-10: DZK speelde niet kampioenwaardig en stond stijf van de spanning. Daardoor werd een slechte eerste periode ge speeld die op t-i werd afgesloten. SBC2000 speelde een fysiek harde wedstrijd waarin de ploeg uit Bre da steeds een voorsprong nam en DZK in de achtervolging moest. Na 4-4 halverwege leek het in de derde periode mis te gaan, want SBC2000 liep uit naar 5-7. Maar ook SBC2000 ging fouten maken en toen twee Bredase spelers defi nitief naar de kant moesten, kwam DZK weer op gelijke hoog te: 8-8 eind derde periode. Er volgde een goede laatste pe riode waarin DZK snel uitliep naar 10-8 en de wedstrijd leek ge speeld. Maar ook SBC2000 toonde veerkracht en kwam nog terug tot 11-10. De ploeg had in de laatste dertien seconden ook nog de laat ste aanval, maar DZK wist het op het nippertje te redden en won. Scores DZK: Martijn Mechielsen, Sjak- ko Bekkers en Bas Mechielsen 3, Jor- dy de Nood en Jasper van de Rasen- berg 1 MONTICHIARI. Mountainbiker Mi lan Vader maakte opnieuw een sterke indruk. De Middelburgse mountainbiker eindigde zaterdag bij de Trofeo Delcar in het Italiaan se Montichiari als vierde in de ca tegorie onder 23 jaar. In het overall klassement werd hij twintigste, op 3.33 minuten van winnaar Maxime Marotte. Vader is tot nu toe aan een pri ma seizoen bezig. De tweedejaars belofte behaalde dit jaar al enkele podiumplaatsen in de categorie onder 23 jaar. Zo werd hij tweede in het Spaanse Chelva en derde in Banyoles. Bondscoach Tim Heemskerk was tevreden over het optreden van Vader. „Milan heeft met veel lef gereden en eindigde op slechts dertig seconden van Rudi van Houts." Van Houts is de beste eli terenner van dit moment in Ne derland. Milan Vader neemt op 8 mei deel aan het EK in Zweden. De tafeltennissers van TTC Mid delburg hebben zaterdag in ei gen huis met 6-4 gewonnen van Vriendenschaar, maar zijn nog geen kampioen. Nummer twee VW won namelijk ook, met 7-3 bij Red Stars 2, en kan de Middel burgers daardoor nog achterha len. Het verschil op de ranglijst bedraagt acht punten. Komende zaterdag heeft TTCM genoeg aan drie punten op bezoek bij hek kensluiter Red Stars 2 om de ti tel te pakken en terug te keren naar de eerste divisie. Duinkerke tweede in Brabantse koers Wielrenner Joannathan Duinker ke uit Goes is gisteren in Oud- Gastel tweede geworden bij een wedstrijd voor ID-renners. Hul stenaar Walter Pollet ging in de laatste ronde onderuit, waarna hij nog wel als vijfde finishte. Bij de vrouwen reed Irma van Duijn uit Schoondijke naar de eerste plaats. Kerkhove verliest nu in driesetter van Tig Tennisster Lesley Kerkhove uit Zierikzee strandde zaterdag al in de eerste ronde van de kwalifica ties van het WTA-toernooi in Stuttgart. De Roemeense Patri cia Maria Tig gaf haar in drie sets het nakijken: 4-6 6-3 6-0. Begin april won de 24-jarige Zeeuwse nog wel van Tig, die ho ger staat op de wereldranglijst. Dat was in het Amerikaanse Charleston. Ook toen speelden ze drie sets. Vierde plaats voor renner Wesley Mol Wesley Mol is zaterdag als vier de geëindigd in het Belgische Herfelingen. De wielrenner uit Kapelle kwam uit bij de junio ren. Er moesten 91 kilometer worden afgelegd. De winst ging naar de Belg Tibo Nevens. Komend weekeinde staat Mol met zijn ploeg Acrog Balen aan de start bij de EPZ Omloop van Borsele. In de eerste klasse van het vrouwenvoetbal eindigde de Zeeuwse derby tussen IJzen dijke en Smerdiek in een 3-2- overwinning voor de Zeeuws- Vlamingen. Beide ploegen wa ren redelijk aan elkaar ge waagd. De bezoekers uit Tholen lieten het na om in het eerste kwar tier drie dikke kansen te be nutten. Aan de andere kant schoot Thea de Blaeij wel raak. Dankzij een doelpunt van Grif fith Vaissaire werd het 1-1. Mar jolein de Munck zette IJzendij ke weer op voorsprong en dat Knappe tweede plek voor Lars Oreel Lars Oreel uit Goes is gisteren bij een wielerwedstrijd voor ju nioren in Wieze als tweede geëindigd. De wedstrijd ging over 85 kilometer, er gingen 141 renners van start. Oreel maakte deel uit van de kop groep van zeven en bouwde een voorsprong op van één minuut. Halverwege de laatste ronde sprong de Nederlander David Dekker weg en won. Lars Oreel won de sprint van de achtervol gende groep en werd tweede, op een achterstand van 27 secon den. Oreel is eerstejaars junior en komt uit voor de Belgische wie lerclub Van Moer Group Logis tieks. werd deze keer door Colinda van der Steen ongedaan ge maakt. Na een mooie aanval werd het door Carmen Foks 3-2. Van der Steen kon haar ploeg vervolgens een minuut voor tijd opnieuw op gelijke hoogte schieten uit een penalty, maar ze raakte de paal. Oostkapelle won een klasse la ger na een moeizame eerste helft met 6-0 van Sleeuwijk. Elianne Touw, Lieve van Vliet (beide 2), Naomi van Gilst en Selena Paardekoper verzorg den de doelpunten. Zuidweg verliest in Ziggo Dome Voor korfbalster Naomi Zuidweg draaide haar optreden in de Zig go Dome uit op een deceptie. De 22-jarige Middelburgse verloor za terdag met haar club Koog Zaan dijk de strijd om de derde plaats in de Korfbal League. Voor 12.000 toeschouwers werd er van Blauw Wit Amsterdam verloren: 19-23. Zuidweg kwam niet in haar spel, scoorde niet en werd voortijdig naar de kant gehaald. De wedstrijd tussen Koog Zaan dijk en Blauw Wit werd gevolgd door de finale tussen PKC en TOP uit Sassenheim. PKC, de re gerend landskampioen, stond bijna het gehele duel voor, maar ging na een slechte tweede helft met 24-22 onderuit. Valeska Lefeber schreef zaterdag in Vlissingen de dertigste editie van de Steketee Mode Gouden Ruif op haar naam. In een spannende finale, waarin het verschil klein was, sloeg La feber als laatste kanshebber toe. De amazone uit Koudekerke be haalde met de schimmelruin Domencio in beide dressuur- proeven van klasse M2 de over winning (65,33 en 66,33 pro cent). „Domencio is het paard van mijn zus Maxiem", vertelde La feber. „Toen zij naar het buiten land ging, ben ik hem gaan rij den. Om de Gouden Ruif te winnen moest ik vandaag min stens 130 procent scoren. Dat is gelukt en daar ben ik erg blij mee." Claudia Witte uit Vrouwenpol der maakte met Fionetty een uitstekend debuut in de klasse Zi. Zij liep met de merrie naar twee afgetekende overwinnin gen (63,97 en 63,68 procent). Het was goed voor het brons in de strijd om de Gouden Ruif. Mariëlle Wagenaar uit Waarde eiste met de merrie Elonne- vanck in de competitie het zil ver op. Vrouwen. Eredivisie. Breda-De Schelde 2-4: Verliezen van de landskampioen is geen schande. Toch treurde De Schelde na de ne derlaag bij Breda. De ploeg kreeg door blessures bij de Brabanders twee punten cadeau, maar verover de verder geen set. „We hadden de hoop minimaal gelijk te spelen", vertelde captain Esther Vendrik teleurgesteld. „We begonnen met een 2-0-voor- sprong en hadden dus nog maar één puntje nodig voor de 3-3. Maar we hebben geen set meer ge wonnen en maakten dus geen schijn van kans." Mannen. Hoofdklasse. Kapelle-Nieu- werkerk 2 2-4: Na het 8-o-verlies bij titelfavoriet Spijkenisse van vo rige week werden gisteren in ei gen huis de eerste punten van het seizoen veroverd tegen Nieuwer- kerk 2. „Twee gewonnen punten", con cludeerde captain Menno Kole. „Want het ging niet zonder slag of stoot. We hebben er echt voor moeten knokken." Met twee punten uit twee duels is Kapelle niet heel sterk van start gegaan. Toch maakt Kole zich geen zorgen. „De ploegen waar we van móeten winnen, krij gen we pas tijdens de laatste we ken. Voor nu is het sprokkelen en daarom zijn we ook blij met deze punten." Gemengd. Derde klasse. Tiola- MLTC 5-3: De Middelburgse forma tie begon vorige week met een 5-3-zege aan de competitie, maar in de Zeeuwse derby tegen promo vendus Tiola uit IJzendijke ging de ploeg onderuit. „Onnodig", vond teamcaptain Dimitri van Hoof. „Na de enkels stonden we al met 3-1 achter, maar we hebben ook de kansen ge had om met 3-1 of zelfs 4-0 voor te staan." „Als we in vorm waren, had den we hier zeker de winst ge pakt", vervolgde hij. „Maar dat was vandaag niet het geval." Jacco de Looff versloeg in een partij schaaktennis Sven Bakker. In een hoog tempo klopte Jasper Smit met 7-6 6-3 Mare Felius. Routinier Ike Joziasse sloeg de nodige winners met zijn fore hand tegen Michel Kokelaar en zegevierde in drie sets. Voor De Schelde klopte Ro gier van Housselt met zijn dwin gende forehand in drie sets Pie- ter Boot, terwijl het duo Bakker/ Sonnemans het tweede dubbel binnensleepte. In het eerste dub bel zegevierden Ronald van Slooten en Boot in drie sets over het duo Felius/Kokelaar. De rege rend Nederlands kampioenen beachtennis stormen beiden zo snel mogelijk naar het net. „Door het beachtennis zijn we veel aanvallender en agressiever gaan spelen. We liggen op koers voor behoud met deze winst op De Schelde en het eerdere gelijk spel tegen De Goese Maan", al dus Van Slooten. De Goese Maan verloor in Aar denburg met 5-1 van titelkandi daat TC Sjef. Frank Clausing en Harold Schipper redden de eer. - S t' DZK (witte caps) is in de aanval in het met moeite gewonnen duel met SBC2000. foto Ruben Oreel door Ko Mechielsen VLISSINGEN. De waterpoloërs van DZK hebben nog steeds de groot ste kans op de titel. Zaterdag was er een zwaarbevochten 11-1 O-zege op SVC2000 uit Breda. Njord is op twee punten achterstaat de laatste concurrent en speelt zaterdag te gen De Vennen, terwijl DZK zon dag uit speelt in Culemborg tegen De Meer. DZK heeft nog één punt nodig. MIDDELBURG OUD-GASTEL STUTTGART HERFELINGEN VLISSINGEN WIEZE VLISSINGEN AMSTERDAM door Daniel Vervelde VLISSINGEN. De tennissers van Ka pelle hebben de eerste punten van het seizoen in de hoofdklasse bin nen. De ploeg verloor wel van Nieu- werkerk 2, maar de nul is wegge- poets. De vrouwen van De Schelde en het gemengde team van MLTC gingen eveneens onderuit. door Henk van de Voorde VLISSINGEN. In de hoofdklasse van de Zeeuwse districtstennis- competitie revancheerde Zierik zee zich met een 4-2-zege tegen De Schelde knap voor de 6-0-ne- derlaag in 2015 in Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 60