Volleybalsters WS in de nacompetitie Tazelaar bikkelend naar overwinning V Zege voor Deen Stokbro sprint naar winst in derde etappe 16 SPORT Davy Gunst rijdt meer dan vijftig kilometer op kop in de ZLM Roompot tour. „Ik wilde me in eigen omgeving laten zien." Helikopterpilote De Vries wint na tussenlanding VC Coirle-VVS'92 1-3 (24-26, 25-21, 11-25,16-25): WS'92 kwam in de eerste set nog met de schrik vrij, maar moest in het tweede bedrijf na een 9-1-achterstand het onder spit delven. Daarna waren Zeeuw en heer en meester. BOK-Atak'55 3-1 (25-18, 22-25, 25-16,25-18): BOK moest na winst in de eerste set toestaan dat Atak'55 op gelijke hoogte kwam en was daarna op improviseren aangewezen, omdat spelverdeel- ster Lieke Beumer geblesseerd uit viel. Met de diagonaalspeelsters als uitzetters van de lijnen pakte BOK de goede draad snel op. Voleco-Forza 4-0 (25-12,25-21, 25-20,25-17): Twee sterke aanval- sters van Voleco maakten het ver schil. Forza kreeg er geen grip op en onderging een zware neder laag. De Schouwse formatie werk te hard, had in Lisa Weeber en Louise Vleugel speelsters die de kar trokken, maar kwam kwaliteit tekort. gon onder aanvoering van gelegen heidsspelverdeelster Sanne de Vis ser goed, maar moest in de laatste fase van de eerste set het initiatief uit handen geven. In het tweede bedrijf klampte Ardito langer aan, zonder tot winst te komen. Dat lukte wel in de derde set. Het sprankje hoop op een stunt werd meteen in de vierde set de grond in geboord. Symmachia/Roosendaal 3-Forza 2 4-0 (25-20,25-8,25-22,25-21): On danks goed spel van stand-in John Pannekoek lukte het Forza 2 niet om punten mee naar huis te ne men. Daar speelden de Schouwse reserves te wisselvallig voor. De oorwassing in de tweede set was te wijten aan een slechte pass op de lastige Brabantse opslag. Sic Pugno-WS'92 4-0 (25-19, 25-16, 25-11,25-14): VVS'92 hield in de eerste set vooral door de inbreng van Jan Pieter Grootendorst gelij ke tred tot het achttiende punt, maar moest daarna toestaan dat de nummer twee van de ranglijst afstand nam. In de resterende sets was VVS'92 kansloos. AVC'87-Zuvo 2 3-2 (20-25,25-23, 19-25,25-23,15-11): AVC'87 toon de veerkracht, kwam tot twee keer toe terug van een achter stand en had in Wesley van der Meer een sterke spelverdeler, die zijn aanvallers op maat bediende. AVC'87 knokte zich in een boeien de vierde set opnieuw langszij en had in de laatste set meer in de mars dan de bezoekers. GOES. Erwin Tazelaar won vorig wielerseizoen de wedstrijd van Trimbelangen Midden-Zeeland (TMZ) in Hansweert. Het bleef bij die ene zege. Dit jaar wil de ren ner uit Colijnsplaat meer. Zater dag tijdens de afwachtingswed- strijd van de ZLM Roompot tour zette hij zijn aspiraties kracht bij en zegevierde. „Dit zijn de momenten waar een mens van kan genieten", zei Tazelaar. Op het parkoers aan de Oranjeweg in Goes werd snel ge koerst. Het algemeen gemiddelde lag ver boven de 43 kilometer per uur. „En dan is het soms bikkelen om te kunnen volgen", zei de win naar, die in de sprint Norman Meerkerk en Willem-Jan Koeman klopte. Waardering was er ook voor Willem-Jan Koeman uit Wissen- kerke. Die reed zaterdag de snelste ronde. Hij kwam uit op bijna 48 kilometer per uur. Geen bericht is goed bericht. Dus toen Davy Gunst zich za terdagmorgen voor de start van de derde etappe in de ZLM Roompot tour niet meldde op de fa- milie-app, leidde dat niet tot paniek bij het thuisfront. Integendeel. „Als ik niks hoor, zit het wel goed", zei vader Marcel Gunst zaterdag. „En toen ik daarna bij de start zijn vrolijke gezicht zag, wist ik ge noeg." Het zat zaterdag meer dan goed met Davy Gunst. De 21-jarige renner uit Yer- seke excelleerde in de derde etappe over ruim 177 kilometer. Na bijna honderd ki lometer zette hij op de kasseistrook rich ting Woensdrecht zijn aanval op, kreeg in eerste instantie slechts één man (de Fransman Nans Peters) mee, maar even later sloten ook nog de Pool Przemyslaw Kasperkiewicz en de Chileen Luis Rodri- quez aan. „Zo vaak rijd ik geen koers dicht bij huis", vertelde Gunst nader hand. „De eerste dag was zwaar, voelde ik me niet top, maar ik had daarna goed geslapen en had er veel zin in. Ik wilde me in eigen omgeving laten zien." De vluchtpoging, waarin Gunst het werk niet schuwde, dwong alom bewon dering af. Ookal omdat de renner uit Yer- seke dit weekeinde pas zijn derde wed strijd van het seizoen reed. Hij was lange tijd uitgeschakeld door een bekkenbreuk, opgelopen toen hij in december tijdens de training door een brommer werd aan gereden. „Het is heel knap dat hij zo snel weer op niveau is", zei bondscoach Frank Pen- nings, die de nationale ploeg tijdens de ZLM Roompot tour begeleidde. „Ik heb veel respect voor die jongen", zei Eddie Bogaert, voorzitter van het organisatieco mité. „Een paar maanden geleden was hij nog aan bed gekluisterd en nu rijdt hij gewoon mee met de top van de we reld." De voorsprong van de kopgroep, waar uit Kasperkiewicz snel wegviel, hield lang stand. Op een gegeven moment be droeg de voorsprong op het peloton ruim één minuut. Toch hield de Noorse ploeg, met in haar midden de geletruidrager Amund Jansen Grondahl, de controle over de wedstrijd. Na de eerste door komst in Goes voerden de Scandinaviërs het tempo verder op, liep de voorsprong snel terug en werd Gunst na een vlucht van ruim vijftig kilometer teruggepakt. „Natuurlijk hoop je dat je weg blijft", zei Gunst, „maar dan hadden er nog wat meer mensen uit het peloton zich bij ons moeten voegen. Uiteindelijk hebben we het heel lang volgehouden. Ik werd door de mensen langs de kant toegejuicht, ie dereen riep naar me. Dat motiveerde me enorm. Ik heb echt met kippenvel op mijn armen gereden en dat kwam niet door de kou." De Noren dreven twintig kilometer voor de finish de troepen bij elkaar en lie ten niemand meer gaan. Na een levendi ge koers, waarbij door de sterke wind veel waaiers werden gevormd, kwam het aan op een massasprint. De Deen Andreas Stokbro was na ruim vier uur de snelste. In de schoot van het peloton fi nishte Amund Jansen Grondahl als 37e. Hij legde de basis voor de eindzege in de 21e editie van de ZLM Roompot tour, die deel uitmaakt van de Nations Cup voor renners onder 23 jaar, in de ploegen tijdrit op vrijdag in Tholen. Daarna con solideerde hij zijn positie in de tweede en derde etappe. „Hij leeft als een prof en woont in Girona", vertelde zijn Bel gische verzorger Philippe Vanmarcke. „Hij staat zijn mannetje. Het is toch fijn werken met Noren. Ze klagen nooit en nemen hun vak zeer serieus." En Davy Gunst... Die eindigde als 27e in de etappe, in dezelfde tijd als de win naar. In het algemeen klassement vond de Yersekenaar zich terug op de 22e plaats. „De uitslagen zeggen niet alles, maar ik denk dat ik tevreden mag terug kijken." Dat was wat al te bescheiden. Gunst beleefde een prima tweede dag, gaf de wedstrijd kleur en had eigenlijk best de prijs voor de strijdlustigste renner - de memorial Niek Rentmeester - mogen ontvangen, maar die werd hem niet ge gund door de jury. De trofee ging naar Daniel Gregory. „Wat heeft die dan ge daan", vroeg Gunst zich af. Wel, de Ame rikaan trok tweemaal op avontuur. 'Het is heel knap dat hij zo snel weer op niveau is' GOES Elma de Vries kwam zater dag met een wel heel bijzonder vervoermiddel naar Zeeland on Wheels. De marathonschaatsster en skeeleraarster uit Meppel land de met haar helikopter in een wei land, reed de wedstrijd in Goes en vertrok weer. De Vries is bezig aan een oplei ding tot commercieel helikopter- pilote. Ze moest voor het afron den daarvan een navigatievlucht van twee uur maken, met een tus senlanding. En die tussenlanding werd Goes. Ze kwam niet voor niets. Ze won namelijk de mager bezette race voor de vrouwen solo. Jessica Gau- deseboos en Marieke Dohle-Van Hoek werden tweede en derde. I Dat kwam onder meer door Cris- pijn Ariëns, in 2015 winnaar van het evenement in Goes. Door toe doen van zijn wielen hield de Bra bander het deze editie al na zeven tien minuten voor gezien. „Een mislukt experiment", verkondigde hij nadien. De voormalig wereld- door Peter van Kouteren VLISSINCEN. De volleybalsters van VVS'92 zijn door winst (3-1 in Coirle verzekerd van nacompetitie voor promotie naar de derde divi sie. Voor de mannen van WS'92 en Forza 2 is het donderdagavond tijdens een inhaalwedstrijd D-day. De verliezer degradeert zo goed als zeker naar de tweede klasse. Ardito-Dunamis 1-3 (16-25,21-25, 25-20,21-25): De thuisploeg be door Wim de Vos Kippenvel op de door Jan Dagevos De Deen Andreas Stokbro wint in Goes de slotrit in de ZLM Roompot tour. foto Johan van der Heijden Frank Pennings bondscoach Oranje door Arwin Willemsen Erwin Mesu is in Goes zijn medevluchters te snel af in de eindsprint, foto Johan van der Heijden GOES. Of het bij een experiment van omvangrijke grootte blijft of dat straks iedereen om is, moet de komende jaren blijken. Vooralsnog zijn de grotere skeelerwielen, die bij de marathonwedstrijden dit sei zoen voor het eerst zijn toegestaan in Nederland, aan een aardige op mars bezig. Bij Zeeland on Wheels vormden ze het gesprek van de middag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 58