Reuzendoder Swift slaat opnieuw toe Knul van 13 met schoenmaat 48 2/3 heeft structureel probleem Duur verlies Terneuzen ploeg maar verzuimt te scoren SPORT 15 AMSTERDAM. Van de hui dige Di van JVOZ we ten twee spelers al dat ze komend seizoen bij een profclub spelen. Ver dediger Reza Maipauw (12) maakt de overstap naar Sparta, keeper Aron van Lare is inge lijfd door NAC Breda. De dertienjarige doel man uit Terneuzen liet zaterdag tegen Ajax zien wat hij in huis heeft. Hij had een paar goede reddingen en trapte de bal ook meer dere keren ver op de helft van Ajax. Zijn schoenmaat? 48 2/3... Peter van der Veen, trai ner van Ajax Di, was complimenteus over Van Lare. „Een goede keeper, met lengte", zei Van der Veen na afloop. „Ik denk dat hij Ajax- waardig zou kunnen zijn. Alleen is de af stand naar Zeeland te groot." Van Lare gaat naar NAC, terwijl JVOZ een samen werkingsverband heeft met Sparta. Van der Veen: „Dat vind ik wel apart. Eigenlijk had hij dan toch naar Sparta moeten gaan?" Wat zaterdag ook op viel: het bestuur van JVOZ schitterde in Am sterdam door afwezig heid. „Je speelt tegen Ajax, dan zou ik mijn agenda leeg maken", al dus trainer Piet de Rij ke. „Laat ik er verder maar niets over zeg gen." te aanvoerder Jeremy Hubregtse op. „De tweede bal was telkens voor de tegenstander. Op zo'n moment moeten de oudere spe lers - onder wie ik - opstaan. Dat gebeurde te weinig. We misten de absolute winnaarsmentali teit." Aan Goes-zijde werden veel onnodige (kleine) overtredingen gemaakt, waardoor HVCH gevaar kon stichten uit standaardsitua ties. Twee keer profiteerden de bezoekers daar optimaal van. Doelman Dennis Uyl ging bij bei de doelpunten niet vrijuit. Een aantal minuten voor de gelijkma ker lag Uyl aangeslagen op de grond, vanwege een vervelende val op zijn schouder. „Ik wilde doorspelen, maar achteraf gezien had dat misschien niet gemoe ten. Het kan zo zijn dat die bot sing onbewust een rol heeft ge speeld in het vervolg van mijn op treden. Bij de 2-2 ging ik als een slappe zak het duel in." Ondanks de fouten van Uyl was het een collectief falen, meende Karelse. Een aantal uit zonderingen daargelaten. „De te genstander werkte zich een slag in de rondte. Verder deden zij niets bijzonders in de tweede helft. Met alleen goed kunnen voetbalen win je geen wedstrij den. Dat heb ik al vaak genoeg ge zegd tegen de groep. Kennelijk is het nog niet bij iedereen overge komen. Zoiets is niet te coachen. Dat zit in je hart. Het enige wat ik kan doen, is wisselen." Door de nederlaag van Goes blijft het verschil met plek drie, de positie die nacompetitie ople vert, zeven punten. Plaats vier kan ook volstaan, maar dan moet Goes Beerse Boys passeren. Zon dag treffen ze elkaar. Swift-GKV 21-18: Gesterkt door de overwinning op Tempo trad Swift GKV met bravoure tegemoet. Deze koploper uit Gorinchem had zicht baar moeite met de druk die de Middelburgers vanaf het begin zet ten op de afvangpositie. Meer bal bezit voor Swift leidde tot een ho ger rendement. Ook na rust (11-6) voerde de thuisploeg de regie en liep uit tot 19-10. Tien droge minu ten volgden, waardoor GKV dich terbij kroop (19-15), maar in de laat ste tien minuten had Swift de boel weer op de rails. Nieuwerkerk-Tjoba 20-14: Tjoba be gon met de straffe wind mee en bleef daarom in het kielzog van een feller Nieuwerkerk. Na rust (9-8) stelde de thuisploeg binnen tien minuten orde op zaken (13-9). Het gemis van de geblesseerde De mi Mondeel was voelbaar. De equipe uit 's-Heer Hendrikskinde ren stevent andermaal af op een be slissingswedstrijd om het vege lijf te redden in de overgangsklasse. Scores Tjoba: Patrick de Bruine 6, Esmee Walraven, Dennis Broerse en Jurgen de Kunder 2, Sharon Goedege- bure en Niels Pekaar 1. Fortis-Ondo (G) 17-14: „Een nutti ge overwinning" aldus coach Chaim Koole. Met de A-junioren Naomi Crucq en Nick Mondeel in de basis speelde Fortis zich defini tief veilig in de eerste klasse. Hek kensluiter Ondo hield slechts gelij ke tred tot aan de rust (8-7). Scores Fortis: Remco Crucq en Nick Mondeel 4, Naomi Crucq 3, Joyce Schoonaard en Rens van den Driest 2, Juul van de Linde, Anita Wielemaker 1. Kinderdijk-Ondo (M) 13-14: In Al- blasserdam werd Ondo serieus ge wogen, maar de tweedeklasser uit Sint Laurens hield de ongeslagen status intact. Daarvoor moest het wel eerst achter Kinderdijk aanja gen. De Walchenaren sloegen toe in het kwartier na rust (7-6). Ondo vergat echter door te drukken, waardoor het vanaf 10-14 toch nog spannend werd. Terneuzen had tegen Hoeven voor de rust een licht veldoverwicht, maar ondanks kansen stond het bij rust 0-0. Na de hervatting werd Hoeven steeds dreigender. Dennis Won- Maassluis-KVK 20-13: KVK speelde een verdienstelijke partij tegen ti telkandidaat Maassluis. De Kapel- se tweedeklasser trad andermaal incompleet aan, maar maakte het de thuisploeg tot driekwart wed strijd lastig. Pas in het laatste kwartier nam Maassluis afstand. Scores KVK: Sander Slabbekoorn 5, Lennard Volkers 4, Nicole Bostelaar 2, Koen Volkers en Martijn Verdonk 1. Blauw Wit-DSO 6-20: De topper in de derde klasse werd een sof voor Blauw Wit. Binnen het kwartier (2-8) was het gespeeld en hingen de Kloetingse kopjes er moede loos bij. Ook in het resterende deel verloor Blauw Wit nagenoeg elk duel. Swift speelt een grote rol in de titelstrijd in de overgangsklasse. Koplopers zijn niet veilig voor die ploeg verleiden mee te gaan in het poti ge spel van Vios. Voor rust (4-6) leunden de Westkapellenaren nog op hun verdediging, maar in de laatste twintig minuten moest de ploeg tien tegentreffers incasse ren, waardoor het verloor. Vera Geschiere en Loura Kleinepier 1. Seolto-Togo 10-10: Aan de strijd lust lag het niet, maar het werd een confrontatie tussen twee ploe gen die elkaar van haver tot gort kennen en beide onmachtig wa ren. Soms was er een Vlissingse voorsprong, soms een Goese, maar een winnaar kwam er niet. Scores Seolto: Mariëlle Francke, Ro- wena de Pagter en Mick Goedege- buur 2, Mayella Kuizinga, Lieven Mid- delhoek, Cynthia Minderhoud en Mau rice Brul 1Scores Togo: Marten Pos- tema 4, André Goossens 3, Asmana Ti ber 2, Anouk Hazelaar 1 Zaamslag-Atlas 14-15: Een narrow escape voor Atlas bij hekkensluiter Zaamslag. Een uur lang speelde de Ritthemse ploeg een gewonnen wedstrijd, maar in de slotfase liet Atlas zich beïnvloeden door een paar ongelukkige arbitrale beslis singen waardoor het nog span nend werd. dergem hield de bezoekers nog met twee reddingen nog van de openingstreffer af, maar in de 71e minuut was ook de doelman van Terneuzen kansloos toen een schot van Danny van Nijnatten door Shurandall van Uytrecht van richting werd veranderd: 0-1. Diep in blessuretijd ontnam Mi ke Rensen Terneuzen alle hoop op een goed resultaat. Uit een vrije trap knalde hij de 0-2 bin nen. MAANDAG 18 APRIL 2016 flink zweten door Barry van der Hooft 4 Goes-HVCH 2-3 (2-0). 22. Ray Kroon 1-0, 31. Bart Deprez 2-0, 47. Lars van Lee 2-161Lars van Lee 2-2, 83. Vince Minten 2-3. Scheids rechter: C.W. Bos (Vlissingen). Gele kaart: Sjoerd Schobbers (HVCH), Tim de Winter, Thijs van den Dries, Maar ten van Rosevelt (allen Goes). Aantal toeschouwers: 225. door JaapJan Ritsema VLISSINGEN. Voor de tweede week op rij verrasten de korfballers van Swift de koploper in de overgangs klasse D. GKV werd koploper nadat de Middelburgers vorige week won nen van Tempo. Die status ontnam Swift de Gorcummers nu weer. Poulegenoot Tjoba redde het niet tegen de nieuwe koploper Nieuwer- kerk. Scores Swift: Gijs Gillissen 6, Dylan Gillissen 5, Joren Gillissen 4, Aisja Zuidweg 3, Vera Kuijper 2, Mirella Pouwer 1 Scores Ondo: Dennis Witte en Jeroen Mesu 4, Thomas Mesu en Ronald Wis se 3, Nikie Geervliet en Joyce van Een- nennaam 1. TERNEUZEN. In de derde klasse A van het zondagvoetbal heeft Ter- neuzen een goede kans laten lig gen om zich vrijwel veilig te spelen voor degradatie. Concurrent Hoe ven was gisteren met 0-1 te sterk. Scores Blauw Wit: Ivo Flipse 3, Kir- sten Verschuure, Esmee Verschoore en Thomas Minnaard 1. Vios-Stormvogels 16-13: Niet in grootse doen liet Stormvogels zich Scores Stormvogels: Jonathan Koets en Arjen Schoe 3, Niek Peene en San- der Verrijzer 2, Angela Matthijsse, Scores Atlas: Tim Dibala en Ben van Hese 5, Thomas Mesu 3, Johnny For- rer 2. Goes is al vier duels op rij zonder zege. De ploeg speelde twee keer gelijk en verloor twee keer. Eszra Mual stopt Ajax-aanvoerder Alen Karahasanivic af. Jules van Dijke (links) zorgt voor rugdekking. foto Rob van Vliet/Orange Pictures

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 57