Peene redt een punt voor CPC Vlissingen BC Vlissingen toch nog in de degradatiezorgen Karakterloos Goes Dl van Zeeuwse opleiding is voor rust de betere 14 SPORT Amsterdammers maken in de tweede helft, met vijf andere spelers binnen de lijnen, het verschil. Binnen acht minuten staat het 3-0. goals vielen pas in het laatste kwartier. De vlak daarvoor inge vallen Maurice Sprangers schoot Zwaluwe in de 77e minuut naar de 0-1. Zes minuten later voor kwam centrumverdediger Maar ten Peene een Vlissingse neder laag. „Hij kwam in balbezit op het middenveld en schoot de bal van zo'n 25 meter in de kruising", sprak Karl Vergouwen. De trainer van GPC Vlissingen kon leven met een punt, al werd in de slotfase nog een treffer van Remon de Vlieger afgekeurd. „Het is het eerste punt voor GPC in vier duels tegen Zwaluwe en het zijn vier punten in de laatste twee wedstrijden. De ploeg heeft zich een slag in de rondte gewerkt." Zaamslag-FC Axel 0-0: Het venijn zat in de staart. Axel-verdediger Angelo Plasschaert vloerde kort voor tijd Zaamslag-speler Mare 'De ploeg heeft zich vandaag een slag in de rondte gewerkt' Verwei. Het leverde Plasschaert rood op en Zaamslag een straf schop. Net als een week eerder te gen MZC'11 kwam Axel-goalie Mitchell Braafhart als winnaar uit de elfmeterstrijd. Daardoor bleef de derby doelpuntloos. De Vlissingse vrouwen konden wel twee punten bijschrijven, om dat tegenstander Almonte hun kat zond. BC Vlissingen staat op de negende plaats in de tweede divi sie. In de eerste klasse verloren de basketbalsters van BV Souburg hun laatste wedstrijd en eindig den daardoor op de tiende plaats. Red Stars-BC Vlissingen 77-59: Te gen nummer drie Red Stars trad BC Vlissingen gehandicapt aan. Door blessures en ziekte ontbra ken onder anderen Dorde Karad zic, Raylin Jimenez en Dennis de Paauw. In het eerste kwart kon BC Vlissingen goed bijblijven bij de ploeg uit Soest: 21-17. In het tweede kwart sloeg Red Stars toe en liep uit naar 44-31. Na de pauze kwam er weinig verandering meer in dit verschil. Via 62-47 werd de eindstand 77-59 bereikt. Scores BC Vlissingen: Benjamin Steenbeek 22, Mike de Kraker 11, Amir Blokpoel 11Jochem Beumer 10 en Amar van Sluijs 5. JRC Boxtel 2-BV Souburg 46-40: In Boxtel sloot BV Souburg het sei zoen af dat gekenmerkt werd door een groot aantal blessures. Daar door kon de ploeg van coach Ilse Caljouw zelden compleet aantre den. In de eerste helft overheersten de defensies en ging BV Souburg met een kleine voorsprong rusten: 15-18. In het derde kwart hielden de teams elkaar in evenwicht. JRC nam in het laatste kwart een kleine voorsprong en won met 46-40. Terwijl Jaap Stam naar de overdekte Adidas-hal wan delt, parkeert Kees de Nooij- er de oranje dubbeldekker voor de ingang van De Toe komst. De spelertjes van JVOZ lijken niet door te hebben dat Nico- lai Boilesen - de Deense verdediger die zijn Mercedes in camouflagekleuren net heeft geparkeerd - voorbij loopt. Einde lijk mag de Dl van de Zeeuwse jeugdop leiding de wedstrijd spelen waar ze al we ken naar uitkijken. De inzet? Een plaats in de bekerfinale. Piet de Rijke, de trainer, geeft zijn se lectie eerst de tijd om eens rustig rond te kijken op het complex van de Amster damse club. In de kleedkamer geeft hij even later uitleg over zijn tactische plan netje. „Ik heb mijn huiswerk een beetje gedaan", heeft De Rijke eerder al verteld. „We gaan met twee spitsen spelen en proberen er snel uit te komen." De gekozen tactiek blijkt een schot in de roos. Ajax Dl, dat in een vertrouwde 4-3-3 speelt, heeft geen antwoord op de speelwijze van de Zeeuwse opponent. Mi ke Segers, de snelle aanvaller uit Philippi ne, laat zijn tegenstander Chesron Oost woud geregeld zijn hielen zien. Segers' voorzet is net te hard voor Ilham Abali, de aanvoerster van JVOZ en het enige meisje op het veld. De Zeeuwse talenten voelen dat ze de bovenliggende partij zijn en jagen op de openingstreffer. Finn van de Rafelaar is er dichtbij met een bekeken schot, maar doelman Lars Wassenaar krijgt er nog net een hand tegen. Segers schiet vervol gens de afvallende bal binnen, maar de goal wordt niet geteld. Buitenspel, oor deelt de Amsterdamse assistent, maar de meningen zijn verdeeld. Scheidsrechter Van Gils keurt het doelpunt af en staat even later te slapen bij een overtreding op Abali. Ze wordt gehaakt in het straf schopgebied, moet een penalty krijgen, maar Van Gils geeft een corner. Ajax krijgt twee kansen, meer niet. Mi ke Segers is nóg een keer dicht bij de o-i, maar de voorzet van de kleine, brutaal spelende Armandiaz Robijn is net te hard. „Ze spelen goed", zegt Gérard de Nooijer, wiens zoon Yanilio als linksback speelt bij JVOZ Dl, tijdens de rust. „Ik ben benieuwd of ze het vol kunnen hou den. Ajax valt me wel tegen." De Amsterdammers laten in de twee de helft, met vijf andere spelers binnen de lijnen, echter een ander gezicht zien. Binnen twee minuten is het raak en daar na gaat het snel, ziet ook clubicoon Sjaak Swart vanaf een balkon bij de kantine. Finn Stam tekent voor de 1-0, zes minu ten later heeft doelman Aron van Lare al drie goals moeten slikken omdat spits Dillon Hoogewerf ook twee keer trefze ker is. Piet de Rijke wisselt ook, zodat ie dereen speelminuten krijgt, maar JVOZ kan geen vuist meer maken. De deur naar de finale valt in het slot. „De 4-4-2 van JVOZ was lastig voor ons", zegt Ajax-trainer Peter van der Veen. „Hoe spelen ze nu, heb ik mijn spe lers in de rust gevraagd. Ik was blij dat het nog 0-0 stond, want JVOZ had op voorsprong moeten staan. Ja, het was een zuivere strafschop." Hartstikke leuk „Ik werd echt gehaakt", bevestigt Il ham Abali nadat ze gedoucht is. Haar trai ner kan een glimlach niet onderdrukken. „De eerste helft was hartstikke leuk", zegt Piet de Rijke. „We waren de boven liggende partij en hadden op voorsprong moeten komen. En je ziet: zij scoren als wij een keertje niet goed staan. Ik heb het mijn spelers gezegd: zo worden wed strijden op het hoogste niveau beslist." Van enorme teleurstelling is eigenlijk geen sprake bij de Zeeuwse delegatie. De Rijke: „We mogen trots zijn, want ik vind dat we een puike wedstrijd hebben gespeeld. Foutjes maken hoort bij het leerproces, dat moeten we meenemen naar de komende wedstrijden. Er zat hier een klein kansje op een verrassing in, maar na rust waren we er een blokje van tien minuten even niet. Het was meteen klaar." Daarna stapt Berat Demir de kleedkamer uit. „Tot maandag, trainer", zegt de middenvelder bloedserieus. De Rijke reageert lachend. „Is goed, jongen. Maar ik stap straks gewoon samen met jou de bus in, hoor." 'We mogen trots zijn, want ik vind dat we een puike wedstrijd hebben gespeeld' John Karelse was witheet. „Het was karakterloos", herhaalde hij meerdere malen. „Dat is een struc tureel probleem hier, is me ver teld. Wedstrijden die twee kanten op kunnen vallen, gaan eigenlijk altijd naar de tegenstander." In de eerste helft leek het er echter op dat Goes de negatieve reeks een halt ging toeroepen. De thuisploeg had volledig de contro le over het duel. Goes was con stant in balbezit, waardoor de te genstander nauwelijks aan aanval len toekwam. Door Ray Kroon en Bart Deprez leidde de thuisploeg bij rust riant met 2-0 en leek er geen vuiltje aan de lucht. In de tweede helft liet Goes echter een heel ander gezicht zien. HVCH stond al een poosje te wachten op het veld, voordat de thuisploeg de grasmat betrad. Iets meer dan een minuut hadden de bezoekers vervolgens nodig om de aansluitingstreffer te maken. „Die jongen mocht zo doorlopen", zag Karelse. „Ik zat net." Na de snelle tegentreffer was Goes het spoor bijster. „Je zag de angst in het team sluipen", merk- door Klaas Verspoor VLISSINGEN. In de tweede klasse E werden twee inhaalduels afge werkt. Zaamslag-FC Axel eindigde in 0-0, waardoor MZC'11 nu twee punten voorsprong heeft op de Axelse ploeg. GPC Vlissingen weer stond in een heus degradatieduel de aanval van Zwaluwe op de twaalfde plaats. In Vlissingen werd het 1-1. GPC Vlissingen-Zwaluwe 1-1: De Karl Vergouwen trainer van GPC door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing VLISSINGEN. De basketballers van BC Vlissingen verloren van Red Stars en zijn daardoor toch nog in degradatiegevaar. Door drie zeges op rij kwam Barons verrassend langszij. Met nog één wedstrijd te spelen staan beide teams op de ge deelde voorlaatste plaats in de eer ste divisie met 12 punten uit 21 wedstrijden. Scores BV Souburg: Annabel Joziasse 12, Ilse Caljouw 6, Gitta Zijlma 5, Me lanie Lindenberg 5, Immie Pattikawa 5, Annemarie van der Kaaden 4 en An- negret Scheers 3. JVOZ laat Ajax door Barry van der Hooft Piet de Rijke trainer JVOZ D1 door Len Wolters GOES Door een slechte reeks in de derde periode greep Goes vorig sei zoen overal naast. Momenteel ste vent de ploeg van trainer John Ka- relse op eenzelfde scenario af. De 3-2-nederlaag tegen HVCH, dat door de zege de koppositie pakte, betekende voor de zondag-eerste klasser de tweede nederlaag en het vierde puntverlies op rij. INGjiD Ray Kroon (nummer 7) en Mart de Kroo balen nadat Bart Deprez (links) heeft gemist, foto Johan van der Heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 56