Dallinp niet voor niets ver gereisd Punt voor driebanders Ripa Vrouwen Scheldesport vieren kampioenschap Aanvoerder Qumten van Dijk drukt de winnende try SPORT 19 Oemoemenoe wint ternauwernood de finale van de Nationale Plate. Het duel met ARC eindigt in 17-16. De rugbyers van Oemoe menoe hebben zater dag in een zinderend duel met het Amstel- veens ARC in Amsterdam de Na tionale Plate gewonnen en bereik ten daarmee de grootste triomf uit de clubgeschiedenis. Na een ïi-o-achterstand bij rust sleepten de Middelburgers in de slotminu ten een 17-16-overwinning uit het vuur. De trainers Ray Blackburn en Herbert-Jan van der Waal kon den geen beroep doen op de ge blesseerde Chris Lyall. Het ont breken van de geblokte Schot be tekende een flinke aderlating voor de Middelburgse voorwaart- sen, die het zwaar hadden in de scrum en weinig balwinst haal den uit de lineouts. Oemoemenoe begon met de felle wind tegen en moest zich vooral voor rust beperken tot ver dedigen. Na een misser in de zes de minuut opende ARC de score even later wel vanuit een penalty kick: 3-0. Deze voorsprong werd uitgebreid tot een 11-0-ruststand. In de slotfase van de eerste helft kregen twee ARC-spelers een tijd- straf van tien minuten, maar ook die overtalsituatie wist Oemoe menoe niet uit te buiten. Pas in de fase dat Elijah Mako ni met een tienminutenstraf uit het veld was, bracht Yedney Ame rica de achterstand via een aanval Oemoemenoe laat zich eerst op een 11-O-achterstand. Pas daarna begint het te draaien bij de ereklasser uit Middelburger over de blinde kant terug tot 11-5 en een kwartier later kwam Oe moemenoe, opnieuw in ondertal door een sinbin van Jordan Ker sten, voor het eerst op voor sprong. Peter de Lange bekroon de sterk voorwaartsenwerk en Deniël van der Waal schoot zijn team vanaf de zijlijn naar een 11-12-voorsprong. Winnende try Met nog zeven minuten op de klok nam ARC vanuit een vijfme- terscrum opnieuw de leiding (16-12), maar de Middelburgers ga ven zich nog niet gewonnen. In de 78e minuut ging ARC op ei gen helft in de fout en waar ieder een een kick voor de line-out ver wachtte, verraste scrum-half La wrence Fuchs de complete ARC-defensie, waarna Quinten van Dijk de winnende try drukte. Oemoemenoe kwam na de kick-off van ARC weer in balbe zit en speelde de resterende tijd professioneel uit. Voor de pauze tekende zich een da verende verrassing af na overwin ningen van Patrick Vasseur en Ste ven van Acker. Vasseur kwam na een slechte start met 35-19 achter tegen Michel van Silfhout, vocht te rug tot 38-38 en sloeg vervolgens toe om winnend af te sluiten: 47-50. Steven van Acker demon streerde opnieuw zijn potentie en versloeg Anno de Kleine met 31-50 in 24 beurten (2.083). De jonge Belg is de tweede seizoenshelft in Sluiskilse 'dienst' tot volle ont plooiing gekomen. Na de pauze was Bart Ceule- mans kansloos tegen Raymund Swertz. Het werd 37-50 in 45 beur ten en zo sloot hij een wisselvallig seizoen af. Jean Paul de Bruijn stond tegen Dick Jaspers halverwe ge met 32-22 voor, maar zag de Bra bander in de slotfase terugkomen met een serie van tien, waardoor het 49-44 werd. De Hulstenaar maakte er nog vier bij, maar toen maakte Jaspers na 24 beurten een einde aan de partij. Verlies is tot daaraan toe, verlies met 2.000 is bit ter. Toch had het gewonnen punt ook een positieve bijsmaak. Na de tweede plaats vorige week in de be kerfinale en het gelijke spel in Haarlo kreeg het seizoen toch nog een mooi slot. Vasseur: „Hebben we, al bij al, dit takkeneind niet voor niks afgelegd. Ik ben vieren half uur onderweg geweest en dat kostte me toch de eerste helft van de partij. Voor je dan in je gewone doen bent, ben je een uur verder. Maar het is goed afgelopen." Het was opnieuw niet goed wat Ripa liet zien in Warmenhuizen, maar het optreden leverde nog wel een punt op. Dat punt werd binnengehaald door Ronnie Daniels. Hij won na een matige partij tegen Henk Overmars (41-45 in 51 beurten). Kay de Zwart won met 45-38 (36 beur ten) van Peter Vlaar. Jens van Dam kon weer niet overtuigen. „Het was dit seizoen een lijdens weg." Dion Bergmans speelde zijn slechtste partij van het seizoen en verloor kansloos van een ontketen de Wim Stroet, die na negentien beurten al met 23-8 leidde. Dat kwam Bergmans niet meer te bo ven: 40-22 in 49. Tweede divisie. Capelle/De Terp 2-Pearle Opticiens 2-6: Een belang rijke overwinning voor Pearle dat nu zo goed als zeker is van lijfsbe houd. Pascal Claus, Etienne van Damme en Robin Claerhoudt (nipt) zorgden voor de winstpar tijen. Eddie van Goethem verloor. De Distel Biljarts 4-Polka Print 3-5: Het was één van de betere par tijen van het seizoen van Polka. De ploeg sloot af met een teamge middelde van 0.972. Alleen Meer- ten Dallinga verloor ondanks een moyennen van 0.888. Tefgenstan- der Peter van Nassau kwam tot 1.296. Dirk Vlerick en Koen Saver wonnen na knappe partijen en Jean Paul de Kraker haalde de winst binnen na een remise tegen Michael Zwakenberg. Bottles/de Parel-Veilingzicht 4-4: Waar de routine van Theo Plat- jouw goed was voor een knappe overwinning (0.789) op Jan de Bruijn schoot die van Peter Snel- ders tekort tegen een ontketende Rinus Machielse (1.200). Ook Luc Wulfranck verloor kansloos, maar Raf Hofman compenseerde dat met een royale winstpartij. Stuc. Bedr. Kanters-'t Bierwinkeltje 2-6: De Terneuzenaren bezegel den het lot van de thuisploeg. De Brabanders dalen af naar de vier de divisie. Michael en Robert Vink en Joke Breur wonnen, Al- bert van Leeuwen verloor. Vlijmscherp-Scheldesport 37-52 (21-28): In de eerste periode ke ken de Terneuzense vrouwen te gen een 18-14-achterstand aan, maar nog voor de rust werd de si tuatie rechtgezet. „Wij hadden aanvankelijk moeite met hun spel. In de tweede periode werd er beter verdedigd en we bleven goed scoren", verklaarde Van Ham de ommekeer. In de derde periode werd de voorsprong ge consolideerd. In de laatste perio de liep Scheldesport verder uit. Julia Fuertes Cabello was topsco rer met zestien punten, gevolgd door Marjolein Bruurs met ne gen punten. Halverwege leidden de Terneuze naren met 51-41. Scheldesport was voor rust goed op schot. In de laatste periode hield Schelde sport stand tot vier minuten van het einde, maar kon de druk van JRC niet meer weerstaan. Topsco rers van Scheldesport waren Thijs de Groote (26 punten) en Maurits van Aalst (25). MAANDAG 18 APRIL 2016 door Joop van den Oudenhoven Mijlpaal in clubhistorie AiOTD&auRiV» De Nieuw-Zeelander Elijah Makoni houdt in het feestgedruis het overwinningsschaaltje omhoog, foto Andy Astfalck/Orange Pictures door Hans Markusse HAARLO. De driebanders van Dallin- ga.com zorgden voor een bijzonder slotakkoord. Zonder Frédéric Caudron leek de opdracht tegen HCR Prinsen met Dick Jaspers in de gelederen een mission impossi ble, maar de mysterieuze krachten in de sport speelden ook hier hun rol. Het Zeeuwse team sloot af met een 4-4-gelijkspel en eindigde als zevende in de eredivisie. door Joop van den Oudenhoven SAS VAN CENT. Op Ripa Recycling/ Pearle en Bottles/de Parel na pak ten de Zeeuws-Vlaamse drieban den teams de volle buit. Eerste divisie. Constructor Staal- bouw-Ripa Recyding/Pearle 4-4: door Aector Dooms TERNEUZEN. De basketbalsters van Scheldesport behaalden het kampioenschap in de tweede klas se zuid. De ploeg van coach Mar tin van Ham won met 52-37 van Vlijmscherp. Vrouwen. Mannen. JRC 2-Scheldesport 72-65 (41-51):

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 47