m Slordigheden zijn De Schelde fataal Revanche Hulster Ambacht Asoc in spectaculaire derby langs Animo 2 18 SPORT Novitas eindigt IJzendijke ontsnapt in slotminuut in middenmoot en wint Zeeuwse vrouwenderby Voetbalsters Terneuzen in voorlaatste minuut onderuit iiüPi^r Eerste klasse. Auamigos-De Schelde 8-5: De twee middenmoters speel den een erg slordige eerste perio de, waarin beide ploegen veel kan- De Bruinvis haakt laat aan bij DIO, maar moet in de slotfase alsnog het hoofd buigen en gaat met 5-9 onderuit sen lieten liggen. Aan het einde van het eerste bedrijf stond het slechts ï-i. En hoewel de tweede periode qua spel van beide kanten beter was, werd er opnieuw door beide kampen slechts één keer ge scoord: 2-2. Daarna ging het echter mis voor De Schelde. De ploeg ging kansen missen en gaf te veel ruim tes weg, waarvan Aquamigos goed gebruik maakte. De ploeg liep snel uit naar een 6-3-voorsprong. Aan het begin van de laatste pe riode konden de Zeeuwen het gat lang op drie punten houden. Maar De Schelde bleef te veel fouten maken en Aquamigos besliste de wedstrijd: 8-5. In een gelijk opgaande eerst perio de vergat De Bruinvis de man meer situatie te benutten en zo doende was er geen voorsprong maar een 1-2 achterstand. Er volgde een spannende twee de periode, waarin De Bruinvis wel de man meer scoorde en op gelijke hoogte kwam. Echter volg de er een matige derde periode, waarin De Bruinvis nog wel uit een strafworp wist te scoren, maar daarna even het spoor bijs ter was. DIO liep daardoor uit naar een 6-3-voorsprong. Vlak voor het einde van de derde periode werd het 4-6 en toen het begin laatste periode ook snel 5-6 werd, leek de wed strijd nog alle kanten op te kun nen. Maar DIO stelde orde op za ken: 5-9. De handbalsters van Novitas heb ben de competitie afgesloten met een 23-17-nederlaag tegen Orion Rucphen. Novitas begon goed aan het duel, maar wisselde daarna goede met slechte fases af. Novitas eindigde in de mid denmoot van de vierde klasse. De vereniging is op zoek naar nieuwe speelsters, want de selec tie is aan de krappe kant. Scores Novitas: Patricia Bel 10, Caroline Burm 4, Saskia van Goethem, Cindy Duerinck, Nico le Baart allen 1. Duinkerke tweede in Brabantse koers Wielrenner Joannathan Duin kerke uit Goes is gisteren in Oud-Gastel tweede geworden bij een wedstrijd voor ID-ren ners. Hulstenaar Walter Pollet ging in de laatste ronde onder uit, waarna hij nog wel als vijf de finishte. Bij de vrouwen reed Irma van Duijn uit Schoondijke naar de eerste plaats. Kerkhove verliest nu in driesetter van Tig Tennisster Lesley Kerkhove uit Zierikzee strandde zaterdag al in de eerste ronde van de kwalifica ties van het WTA-toernooi in Stuttgart. De Roemeense Patri cia Maria Tig gaf haar in drie sets het nakijken: 4-6 6-3 6-0. Begin april won de Zeeuwse nog wel van Tig. Dat was in het Ame rikaanse Charleston. Ook toen speelden ze drie sets. Zesde plaats voor Jochem Kerckhaert Jochem Kerckhaert is gisteren bij een wielerwedstrijd in het Belgische Merelbeke als zesde geëindigd. De renner uit Schoon dijke kwam uit bij de nieuwelin gen. Er gingen 109 renners van start bij de wedstrijd over bijna 65 kilometer. De overwinning ging naar de Belg Vito Braet. Hij soleerde naar de winst. In de eerste klasse van het vrou wenvoetbal eindigde de derby tussen IJzendijke en Smerdiek in een 3-2-overwinning voor de Zeeuws-Vlamingen. Een klasse lager won Oostkapelle met 6-0 van Sleeuwijk. Beide ploegen waren redelijk aan elkaar gewaagd. De bezoe kers uit Tholen lieten het na om in het eerste kwartier drie dikke kansen te benutten. Aan de andere kant schoot Thea de Blaeij wel raak. Dankzij een doelpunt van Griffith Vaissaire werd het 1-1. Marjolein de Mun- ck zette IJzendijke weer op Knappe tweede plek voor Lars Oreel Lars Oreel uit Goes is gisteren bij een wielerwedstrijd voor ju nioren in Wieze als tweede geëindigd. De wedstrijd ging over 85 kilometer, er gingen 141 renners van start. Oreel maakte deel uit van de kop groep van zeven en bouwde een voorsprong op van één minuut. Halverwege de laatste ronde sprong de Nederlander David Dekker weg en won. Lars Oreel won de sprint van de achtervol gende groep en werd tweede, op een achterstand van 27 secon den. Oreel is eerstejaars junior en komt uit voor de Belgische wie lerclub Van Moer Group Logis tieks. voorsprong en dat werd deze keer door Colinda van der Steen ongedaan gemaakt. Na een mooie aanval werd het door Carmen Foks 3-2. Van der Steen kon haar ploeg vervol gens een minuut voor tijd op nieuw op gelijke hoogte schie ten uit een penalty, maar ze raakte de paal. Oostkapelle won een klasse la ger na een moeizame eerste helft met 6-0 van Sleeuwijk. Elianne Touw, Lieve van Vliet (beide 2), Naomi van Gilst en Selena Paardekoper verzorgden de doelpunten. Zuidweg verliest in Ziggo Dome Voor korfbalster Naomi Zuidweg draaide haar optreden in de Zig go Dome uit op een deceptie. De 22-jarige Middelburgse verloor za terdag met haar club Koog Zaan dijk de strijd om de derde plaats in de Korfbal League. Voor 12.000 toeschouwers werd er van Blauw Wit Amsterdam verloren: 19-23. Zuidweg kwam geen moment in haar spel, scoorde niet en werd voortijdig naar de kant gehaald. De wedstrijd tussen Koog Zaan dijk en Blauw Wit werd gevolgd door de finale tussen PKC en TOP uit Sassenheim. PKC, de re gerend landskampioen, stond bijna het gehele duel voor, maar ging na een slechte tweede helft met 24-22 onderuit. De voetbalsters van Terneuzen konden gisteren in de derde klas se van het zondagvoetbal Gilze niet van de titel houden. Door een late treffer werd het 3-2 voor de koploper. Derde klasse. Hontenisse-MOC'17 2-2: Honte- nisse kwam in de eerste minuut op achterstand. Via Emy van Hoye werd het in de 60e minuut 1-1. Tien minuten voor tijd werd het 1-2. Vijf minuten later bepaal de Lisan van de Broek de eind stand op 2-2. Gilze-Terneuzen 3-2: Terneu zen werd tegen de koploper bin nen twintig minuten op een 2-0-achterstand gezet, maar na de rust vocht de ploeg zich terug in de wedstrijd. Nadat Marjolein Dhondt voor 2-1 had gezorgd, scoorde Amy Trippert in de 75e minuut de gelijkmaker. In de voorlaatste minuut claimde Ter neuzen nog een strafschop we gens hands, maar uit de counter sloeg Gilze toe. Vijfde klasse: Hulsterloo-Meto 5-2. Nathalie van Driessche 1-2 en 2-2, Marianne de Cock 3-2 en 4-2, Stephanie Coeckaerts 5-2. Bram Donze versloeg in de eerste enkelpartij met royale cijfers Mar- tijn Potappel: 6-16-2. „Ik moest ei genlijk de bal in het spel houden want mijn tegenstander maakte veel fouten", vertelde Bram Don- ze, die is hersteld van een slijm beursontsteking. In de tweede partij kende Maxi me van Eenennaam geen pardon met Koen Bernaards. Hij won ge makkelijk: 6-1, 6-1. Chris Meerman ging in een driesetter ten onder tegen Max van der Avert. De aanvallende ten nisser uit Lamswaarde, die vorige week de eer nog redde, begon ijzersterk. Na 6-2 in de eerste set en 6-7 in de tweede set glipte de partij Meerman echter uit han den. In de beslissende set werd het 6-1 voor de West-Brabander. Yanniek Ivens maakte het zich zelf in de tweede set nog lastig te gen Yanniek Smolders, maar won uiteindelijk met 6-0 7-5. De dub bels werden broederlijk gedeeld. In de tweedee klasse van het ge mengd dubbel werd het duel in Dordrecht tussen Dash'35 en De Boskreek uit Breskens bij 1-0 in het voordeel van de thuisploeg ge staakt vanwege noodweer. Margot Martens verloor met 6-0 7-5. Tiola deed in de derde klasse goede zaken door de Zeeuwse der by tegen MLTC te winnen (5-3). Dominique Vyncke en Isabelle Leenhouwers wonnen van MLTC-talenten Finn Joziasse (6-4 6-2) en Esmée Vleugel (6-2 7-6). Tacticus Dennie Cappendijk klopte powertennisser Jasper Smit: 1-6 6-3 6-3. Voor MLTC won Dimitri van Hoof met 6-3 6-4 van Bart van de Sande. De laatste revancheerde zich, sa men met Patrick Marteijn, in de dubbel tegen Van Hoof en Smit. Voor Tiola was invalster José de Wit, met Cappendijk, succesvol ten koste van Vleugel en Van Hoof. In de tweede mixed verlo ren Tanja Cornelis en Patrick Mar teijn via 10-7 in de supertiebreak van Puk Nouwen en Smit. In de eerste enkelpartij bedwong de degelijke Vlaming Dimitri Dendooven in twee sets Björn Klaassen, terwijl Michiel Stan- daert hetzelfde deed tegen Beny Ysebaert. Voor Animo waren Devon Houg en Bas Boer in hun single in straight sets te sterk voor Phi lippe Stichelbaut respectievelijk Pieter Jan Standaert. In het eerste dubbelspel won nen Dendooven en Standaert op het nippertje van Klaassen/Van der Zeijst: 7-5 7-6. Michiel van der Windt en Boer wonnen in een spectaculair duel van Stichel baut en Pieter Jan Standaert: 3-6 7-6 6-2. Titelkandidaat TC Sjef won in Aardenburg met 5-1 van De Goe- se Maan. Christaan Trapman, Yu ri Soberon, Mathieu Loosvelt en Remy Scherbeijn wonnen allen met duidelijke cijfers. In het tweede dubbel klopten Loosvelt en Bart Claeys met twee keer 6-3 Pascal van Driel en Rinke van Remortel. Frank Clausing en Harold Schipper redden de eer voor Goes. De verdediging van De Bruinvis (witte caps) proberen een DIO-aanvaller van het scoren af te houden, foto Ronald den Dekker door Ko Mechielsen VLISSINGEN. Opnieuw een slecht waterpoloweekend voor de teams uit Zeeuws-Vlaanderen. De Schel de verloor met 8-5 bij Aquamogis en De Bruinvis was niet opgewas sen tegen DIO: 5-9. Scores De Schelde: Mertijn Loof 2 en Cas van Vorstenbos, Christiaan de Die en Niek Kampman 1. Eerste klasse. De Bruinvis-DIO 5-9: Scores De Bruinvis: Danny Soetens 3 en Jeroen Kamp en Bas Wesdorp 1 HULST VLISSINGEN OUD-GASTEL STUTTGART MERELBEKE WIEZE TERNEUZEN AMSTERDAM door Henk van de Voorde VLISSINGEN. De tennissers van Huls ter Ambacht hebben zich in de vier de klasse goed hersteld van de val se start (1-5) tegen TV Maasland vorige week. De Hulstenaren won nen in Bergen op Zoom met 4-2 van Smash. door Henk van de Voorde VLISSINGEN. In de onderste regio nen van de Zeeuwse hoofdklasse versloegen de tennissers van Asoc zaterdag het tweede team van het Terneuzense Animo. In Cadzand werd het 4-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 46