Steen slaat na rust genadeloos toe Hekkensluiter Terhole maakt er vijf en wint Braafhart stopt weer strafschop, maar Dl van Zeeuwse opleiding is voor rust de betere 14 SPORT Amsterdammers maken in de tweede helft, met vijf andere spelers binnen de lijnen, het verschil. Binnen acht minuten staat het 3-0. GPC Vlissingen houdt punt over aan inhaalduel Aardenburg-Steen 0-8: „Voor de rust speelden we slordig tegen een keihard werkend Aardenburg. Sebastian de Meijer zorgde met twee doelpunten voor de 2-0-overwinning van Corn Boys op Hoofdplaat Door al het balverlies wisten we eigenlijk nauwelijks kansen te creëren", aldus de winnende coach Carlo van Grimberghe. „Na de snelle o-i van Robin Mariman, met kort daarop de 0-2 van Ken neth Triest schakelden we een tandje hoger en ging het pas echt goed lopen." De thuisploeg verliet steeds meer de defensieve stellingen, maar behalve nog een half dozijn treffers van de tegenstander lever de dit niets op. Robin Goense (3x) was topschutter, Damian Dam, Ri- cardo van Trappen en Piet van Looij maakten het halve dozijn vol: 0-8. Corn Boys-Hoofdplaat 2-0: De thuis ploeg die donderdag in het inhaal- duel tegen Oostburg nog zes keer doel trof, was tegen de nummer dertien van de ranglijst beter maar had duidelijk meer moeite met scoren. Na een half uur brak Sebastian de Meijer de ban: 1-0. Hoofdplaat stelde hier vrij weinig tegenover en het was opnieuw Se bastian de Meijer die de wedstrijd een kwartier voor het einde beslis te door 0-2 aan te tekenen. Biervliet-Sluiskil 1-2: De score werd vanaf elf meter geopend door Mike van Kolk (0-1), waarna dezelfde speler er met een schot van ruim twintig meter in de krui sing ook 0-2 van maakte. Nadat Bowy van de Bergen van de bezoe kers na een half uur zijn tweede gele kaart van die middag had ont vangen, leken de kansen te keren. Dit was zeker het geval toen Den nis van Leeuwen op aangeven van Tim Bogaart kort voor rust de aan sluitingstreffer binnenkopte: 1-2. De tweede helft was de thuis ploeg iets sterker, maar echt grote kansen leverde dit niet meer op. Sluis-SDO'63 1-4: Nadat de eerste helft - ondanks een veldoverwicht voor de thuisclub - zonder doel punten was gebleven, liet Sluis zich kort na rust verrassen door een uiterste efficiënt SDO'63. In de 48e minuut opende Bas Kindt de score en vijf minuten later werd het 0-2 door Martijn Ivens. In de 64e minuut werd het ook nog 0-3 via Timo Dhondt. De bes te kansen waren daarna voor Sluis maar toen Martijn Ivens tien mi nuten voor het einde uit een coun ter 0-4 maakte, ebde het geloof bij Sluis weg. In de slotfase redde in valler Jens Pyfferoen (15) de eer. Terhole-NVS 5-0: Tot nu toe was scoren voor Terhole een groot pro bleem, maar tegen NVS vond de hekkensluiter opvallend makke lijk het net. Na een 3-0-ruststand werd het 5-0. Cas Hoek effende al in de zevende minuut de weg naar de eerste zege sinds 20 sep tember, toen FC Moerstraten met 0-1 werd verslagen. Daarna voer den Sander Freijzer en Thomas Maes de score nog voor rust op naar 3-0. Na de pauze maakte Freij zer zijn hattrick, en daarmee de feestvreugde, compleet: 5-0. Terwijl Jaap Stam naar de overdekte Adidas-hal wan delt, parkeert Kees de Nooij- er de oranje dubbeldekker voor de ingang van De Toe komst. De spelertjes van JVOZ lijken niet door te hebben dat Nico- lai Boilesen - de Deense verdediger die zijn Mercedes in camouflagekleuren net heeft geparkeerd - voorbij loopt. Einde lijk mag de Dl van de Zeeuwse jeugdop leiding de wedstrijd spelen waar ze al we ken naar uitkijken. De inzet? Een plaats in de bekerfinale. Piet de Rijke, de trainer, geeft zijn se lectie eerst de tijd om eens rustig rond te kijken op het complex van de Amster damse club. In de kleedkamer geeft hij even later uitleg over zijn tactische plan netje. „Ik heb mijn huiswerk een beetje gedaan", heeft De Rijke eerder al verteld. „We gaan met twee spitsen spelen en proberen er snel uit te komen." De gekozen tactiek blijkt een schot in de roos. Ajax Dl, dat in een vertrouwde 4-3-3 speelt, heeft geen antwoord op de speelwijze van de Zeeuwse opponent. Mi ke Segers, de snelle aanvaller uit Philippi ne, laat zijn tegenstander Chesron Oost woud geregeld zijn hielen zien. Segers' voorzet is net te hard voor Ilham Abali, de aanvoerster van JVOZ en het enige meisje op het veld. De Zeeuwse talenten voelen dat ze de bovenliggende partij zijn en jagen op de openingstreffer. Finn van de Rafelaar is er dichtbij met een bekeken schot, maar doelman Lars Wassenaar krijgt er nog net een hand tegen. Segers schiet vervol gens de afVallende bal binnen, maar de goal wordt niet geteld. Buitenspel, oor deelt de Amsterdamse assistent, maar de meningen zijn verdeeld. Scheidsrechter Van Gils keurt het doelpunt af en staat even later te slapen bij een overtreding op Abali. Ze wordt gehaakt in het straf schopgebied, moet een penalty krijgen, maar Van Gils geeft een corner. Ajax krijgt twee kansen, meer niet. Mi ke Segers is nóg een keer dicht bij de o-i, maar de voorzet van de kleine, brutaal spelende Armandiaz Robijn is net te hard. „Ze spelen goed", zegt Gérard de Nooijer, wiens zoon Yanilio als linksback speelt bij JVOZ Dl, tijdens de rust. „Ik ben benieuwd of ze het vol kunnen hou den. Ajax valt me wel tegen." De Amsterdammers laten in de twee de helft, met vijf andere spelers binnen de lijnen, echter een ander gezicht zien. Binnen twee minuten is het raak en daar na gaat het snel, ziet ook clubicoon Sjaak Swart vanaf een balkon bij de kantine. Finn Stam tekent voor de 1-0, zes minu ten later heeft doelman Aron van Lare al drie goals moeten slikken omdat spits Dillon Hoogewerf ook twee keer trefze ker is. Piet de Rijke wisselt ook, zodat ie dereen speelminuten krijgt, maar JVOZ kan geen vuist meer maken. De deur naar de finale valt in het slot. „De 4-4-2 van JVOZ was lastig voor ons", zegt Ajax-trainer Peter van der Veen. „Hoe spelen ze nu, heb ik mijn spe lers in de rust gevraagd. Ik was blij dat het nog 0-0 stond, want JVOZ had op voorsprong moeten staan. Ja, het was een zuivere strafschop." Hartstikke leuk „Ik werd echt gehaakt", bevestigt Ilham Abali nadat ze gedoucht is. Haar trainer kan een glimlach niet onderdrukken. „De eerste helft was hartstikke leuk", zegt Piet de Rijke. „We waren de boven liggende partij en hadden op voorsprong moeten komen. En je ziet: zij scoren als wij een keertje niet goed staan. Ik heb het mijn spelers gezegd: zo worden wed strijden op het hoogste niveau beslist." Van enorme teleurstelling is eigenlijk geen sprake bij de Zeeuwse delegatie. De Rijke: „We mogen trots zijn, want ik vind dat we een puike wedstrijd hebben gespeeld. Foutjes maken hoort bij het leerproces, dat moeten we meenemen naar de komende wedstrijden. Er zat hier een klein kansje op een verrassing in, maar na rust waren we er een blokje van tien minuten even niet. Het was meteen klaar." Daarna stapt Berat Demir de kleedkamer uit. „Tot maandag, trainer", zegt de middenvelder bloedserieus. De Rijke reageert lachend. „Is goed, jongen. Maar ik stap straks gewoon samen met jou de bus in, hoor." 'We mogen trots zijn, want ik vind dat we een puike wedstrijd hebben gespeeld' VLISSINGEN. GPC Vlissingen weerstond zaterdag in een heus degradatieduel de aanval van Zwaluwe op de twaalfde plaats in de tweede klasse E. In Vlis singen werd het 1-1. GPC Vlissingen-Zwaluwe 1-1: De goals vielen pas in het laatste kwartier. De vlak daarvoor inge vallen Maurice Sprangers schoot Zwaluwe in de 77e mi nuut naar de 0-1. Zes minuten later voorkwam centrumverde diger Maarten Peene een Vlis- singse nederlaag. „Hij kwam in balbezit op het middenveld en schoot de bal van zo'n 25 meter in de kruising", sprak trainer Karl Vergouwen. Daarnaast ontbrak het aan preci sie in de afwerking bij de ploegen. De thuisclub kreeg vlak voor tijd een strafschop, nadat Axel-verde diger Angelo Plasschaert Zaam- slag-speler Mare Verwei naar de grond trok. Plasschaert incasseer de een rode kaart. Michiel Leijte, die zelden een strafschop mist, stond oog in oog met de Axel-doel man. De middenvelder leek over mand door twijfels, want zijn stift- bal werd gemakkelijk gestopt door Braafhart. „Ik wist dat Michiel de strafschoppen links van de keeper trapt. Ik rekende erop dat hij van gedachte zou veranderen. Daarom bleef ik staan", zei de uitblinker met een keepersverleden bij Zaam slag. Een week eerder stopte hij ook een strafschop tegen MZC'11. Het duel werd 2 april uitgesteld vanwege het plotselinge overlij den van de zeventienjarige Zaam- slag-doelman Gijs Dekker. Van den Hemel vond dat de selectie het verlies van hun medespeler goed heeft verwerkt. „Ik sta hier met een dubbel gevoel. We heb ben bewezen goed te kunnen voet ballen. Ik ben wat teleurgesteld over de uitslag. Maar waar praten we over als je ziet wat de vereni ging heeft meegemaakt." Axel lijkt in de slotfase van de competitie de tol te moeten beta- 'Ik rekende erop dat hij van gedachte zou veranderen. Daarom bleef ik staan' len voor zijn smalle selectie. Zo ontbraken de vaste waarden Urme ion Martis (drie duels geschorst), Ivo Verstraeten (enkelblessure) en Maik de Wolf (hes)> die na een test afhaakte. Verder kon aanjager Bart Rijckaert door een hamstring blessure opnieuw de negentig mi nuten niet vol maken. Westerwee- Ie moest een beroep doen op spe lers van het tweede, die echter te licht bevonden zijn voor dit ni veau. Dat was het verschil met Zaamslag, dat Joris Rademakers, Juriën Dam, Maikel Krans, Ruben de Haas en Mare Verwei, die goed inviel, op de bank had zitten. Axel was voor rust de betere ploeg en kreeg goede kansen. „We hadden met 2-0 voor moeten staan", vond Westerweele. Vooral Chiel van Drongelen was via de rechterflank gevaarlijk, waarop Zaamslag-verdediger Mare de Haas (in de rust vervangen door Ruben de Haas) geen vat kreeg. Nadat Nick van de Velde doelman Vinke tot een redding dwong, mis te Dennis le Feber de beste kan- door Jos van Belzen VLISSINGEN. Sluiskil houdt kans op de nacompetitie in de vierde klasse A van het zondagvoetbal door een 2-1-overwinning op Biervliet. Bij Aardenburg tegen Steen was voor rust nog niet gescoord, maar dit werd met acht treffers na de thee meer dan goedgemaakt. door Eddy van der Hooft TERNEUZEN. In de strijd om de der de plaats in de vijfde klasse A van het zondagvoetbal deed Sluis giste ren slechte zaken tegen SDO'63. Na een 0-0-ruststand ging de num mer vier met 1-4 hard onderuit. Terhole verraste met een 5-0-zege op NVS, de tweede overwinning van het seizoen. JVOZ laat Ajax door Barry van der Hooft Piet de Rijke trainer JVOZ D1 door Aector Doorns ZAAMSLAG. Hubert van den Hemel van Zaamslag en Kees Westerwee- Ie van FC Axel stonden zaterdag na de 0-0-eindstand nog lang na te praten over de best bewogen der by in de tweede klasse E. De trai ners hadden gehoopt op een doel puntrijke wedstrijd. Zover kwam het niet, mede door uitstekend keeperswerk van Cuido Vinke (Zaamslag) en Mitchell Braafhart (Axel). Mitchell Braafhart keeper FC Axel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 42