Verschuure vertrouwt volledig op De Wilde Geen ruimte voor 10 SPORT Verhage tweede op 10 kilometer Nu heeft De Wilde, inwoner van Nisse, ook ruime ervaring met het begeleiden van vrouwen in ma rathons. Tijdens de Kustmarathon fungeerde hij al meermaals als wegkapitein voor Marlies Kort en Anjolie Engels-Wisse. Het lukte Verschuure alleen net niet op de tijd uit te komen die ze ambieerde: 3.10 uur. Ze haalde de eindstreep op de Markt in Terneu zen in 3.12.20. „Maar ik weet nu wel dat er nog flink rek in zit op de ze afstand. Dit was al een dik per soonlijk record (met meer dan vijf minuten verbroken) en er kan dus nog wat van af." Op Elsemieke de Vos uit Ede, die voortdurend voorop liep en won in 3.06.37, en Jacqueline Rus- tidge uit Kampen, tweede in 3.10.34, kwam de Yersekse nog iets tekort. Cathy Poppe was de beste Zeeuws-Vlaamse. De Terneuzense finishte na 3.29.10 uur. En dat kwam het ook. De 36-jarige Verschuure, die pas haar tweede marathon ooit liep, eindigde als derde vrouw. „Ik zag al vroeg in de wedstrijd dat de andere dames ver van mij vandaan liepen. Ik wist niet of ik die nog bij kon halen. Maar na twintig kilometer haalde ik de nummer vier in en even later liep ik ook de nummer drie in de wedstrijd voorbij. Had Jan het toch goed gezien..." TERNEUZEN. Er werden ook wed strijden van een kwart en een achtste marathon gehouden. Bij de kwart marathon (10 kilome ter) was Lars Nelen uit Steenber gen het snelste. Met 37.05 minu ten bleef hij Arjo Verhage uit Aag- tekerke (37.53) en Jorim de Boks uit Middelburg (38.44) ruim voor. Bij de vrouwen werd Jolanda van Driessche uit Terhole (53.43) der de. Ze eindigde achter de Bel gische atletes Lies Maes (42.04) en Veerle Verstraete (52.17). Aagtekerkenaar Willem de Korte (17.56) won de 5 kilometer, kort voor Souburger Sergio Harinck (18.22). Stefanie van de Visser uit Hoek (27.34) en Jolijn Radix uit Schoondijke (27.46) werden twee de en derde op de 5 kilometer. Het finishlint is nog am per opgeborgen na zijn binnenkomst, maar Job de Feijter beseft al snel: 'Dit was een wedstrijd die we al leen maar konden verliezen'. Een rake conclusie van de atleet van RKHAV1, de ploeg die de estafet temarathon gekoppeld aan de Ma rathon Zeeuws-Vlaanderen zater dag voor de derde achtereenvol gende keer won. In totaal finish ten 129 teams. Hoe het is om aan een wed strijd te beginnen waarvan je vrij wel zeker weet dat je hem wint, weten Liam de Mey, Edwin de la Ruelle, Chris de Smit en Job de Feijter niet. Want, zo stelt De la Ruelle: „We wisten niet hoe het deelnemersveld eruit zou zien of wie er mee zouden lopen." Bij het viertal waren vooraf al leen teamnamen bekend. De ploe gen 'Ren je rot', 'Zijn we er al?' en 'De Loopneuzen' waren nog wei nig vermaard, terwijl het kwartet op voorhand natuurlijk niet wist of'Vet Snel' er ook echt de snel heid in kon houden. Dat bleek uit eindelijk mee te vallen. „Het was leuker voor de wed strijd geweest als er wat meer te genstand was geweest", bekent De Feijter. „Er was bijvoorbeeld geen Belgische ploeg die het ons lastig kon maken. Nu konden we van on ze eigen kracht uitgaan." En die kracht behelst niet al leen goede benen en een goed Monique Verschuure geniet als ze als derde vrouw in Terneuzen aankomt. foto Camile Schelstraete Erwin Harmes loopt solo door de Zeeuws-Vlaamse bossen. Wibo Verstraate begeleidt hem en heeft een mandje vol voeding en drinken, foto Camile Schelstraete J Bij de Marathon Zeeuws-Vlaanderen finishten zaterdag 490 atleten: 389 mannen en 101 vrouwen. Andries den Hollander uit Hansweert was de laatste die op de Markt in Terneuzen arriveerde. Zijn eindtijd was 5.25.00 uur. door Roeland van Vliet TERNEUZEN. Monique Verschuure vertrouwde blindelings op Jan de Wilde, die de Yersekse atlete zater dag naar een mooie positie en eind tijd moest leiden. „Ik vond dat hij wat behoudend startte, maar ik dacht: dat zal hij wel expres doen", vertelde ze na de finish in Terneu zen. „Ik heb hem ook niet ge vraagd waarom dat was. Het zou wel goed komen." Liam de Mey, Chris de Smit (boven), Job de Feijter en Edwin de la Ruel- le (onder) schreven de estafettemarathon zaterdag voor de derde opeen volgende keer op hun naam. foto Camile Schelstraete door Mitchell Minnaard

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 38