Niets is normaal aan zege Gasparotto Bertens kan het niet alleen: Oranje loopt finale mis H Alleen AutoTrack checkt alle 170.000 auto's 8 SPORT AMSTEL GOLD RACE pi L N VILT. Eerst is er dat handkusje. Dan gaan beide wijsvingers omhoog. Gericht op de hemel. Daar, ergens boven de grijze Limburgse regenwolken, kijkt Antoine Demoitié mee. Enrico Gasparotto kijkt nog eens en sluit dan zijn ogen. Intens ge nietend van dit emotionele mo ment. Vier jaar terug won de zelfde Italiaan ook al eens bo venop de Cauberg, maar deze Amstel Gold Race voelt veel specialer. Drie weken terug stierf zijn nog maar 25-jarige ploegmaat Demoitié in een zie kenhuisbed in het Franse Lille. Dus sluipt Björn Thurau mee in de vroege vlucht en bekom mert de rest van de ploeg zich om oud-winnaar Gasparotto, die na dik zes uur koers afgezet wordt aan de Cauberg. Daar poeft hij weg met Michael Val- gren (Tinkofï), die hij twee ki lometer voorbij de top in een sprint-a-deux doodeenvoudig klopt. Het klinkt zo logisch, dat een oud-winnaar tot zoiets in staat is. Maar werkelijk niets aan deze overwinning is lo gisch. Deze Italiaan is al even op zijn retour. Net 34 geworden en koersend voor een nietige Bel gische ploeg die normaal al leen juicht in B-koersen als de Schaal Seis en de GP Jef Sche- rens. Dat het nietige Wanty - een ploeg met een budget van krap 3 miljoen euro, afhan kelijk van wildcards - wint, is op zich al een sensatie. Dat het drie weken na het overlijden van een van hun renners ge beurt, maakt het verhaal tot een wielersprookje. „Tijdens de hele wedstrijd voelde het alsof er een engeltje op mijn schouder zat. Dat moet Antoi ne geweest zijn. Door aan hem te denken, werd ik steeds ster ker", vertelde Gasparotto op de persconferentie, met de rode lippenstift van de Amstel-meis- jes nog op beide wangen. 'Zó dicht bij de finale... Dat is echt even slikken. Maar ik ben toch supertrots' Na drie partijen in dertig uur tijd en een acht- Twee zeges van a drie partijen in dertig uur tijd en een acht baan aan emoties vloei den er tranen uit het beest. Kiki Bertens (24) kende een fabelachtig Fed Cup-weekeinde. Ze toonde zich, opnieuw, de grote leider van het Nederlandse vrou wentennis. Op de baan en daarbui ten. In woord en in daad. Het lief ste meisje van de klas was in Frankrijk een vinnige en geslepen winnaar. Die complimenten kan Bertens in haar tas steken, maar ze had er gisteravond kort na de deceptie geen boodschap aan. Ze was met haar ploeg zo dicht bij een unieke prestatie geweest, slechts een paar games verwijderd van de finale van het landentoernooi dat het voor nuances of positieve noten echt nog te vroeg was. Nederland verloor net van Frankrijk: 3-2. Bertens won zaterdag van Caro line Garcia en gisteren van Kris- tina Mladenovic. Twee keer in twee sets, geen centje pijn. Tegen speelsters die tientallen plaatsen hoger staan op de wereldranglijst. Maar omdat Richèl Hogenkamp en Arantxa Rus niet hun beste en kelpartijen lieten zien en die ver loren, kwam het bij 2-2 aan op een dubbel. Dat was Oranje in de acht zeges die naar de hal ve finale hadden geleid nog niet overkomen. De Fransen hebben met Mla denovic en Garcia een sterk koppel, Nederland niet. Bertens en Hogenkamp zijn vriendinnen. Maar samen dubbelen doen ze niet vaak. Ze kwamen tekort om de sensatie compleet te maken. En, zo hard kan het zijn, één bal op de lijn was daarbij cruciaal. Op 3-3 in het tweede bedrijf en breekpunt voor Nederland reken de Bertens zich te snel rijk. Ze zag een Franse bal op de lijn uit, om cirkelde die met haar racket in het gravel en sprintte naar de bank. De scheidsrechter kwam van zijn stoel en oordeelde net als de lijn rechter: in. Mladenovic pookte met wilde armgebaren het vuur- tje in de Arena Loire op, redde de game en merkte dat het momen tum 180 graden was gedraaid. „Misschien zag ik hem te graag uit", zei Bertens. „Maar ik dacht het wel écht." Het Fed Cup-avontuur van Oranje eindigde dus in Frankrijk. Op 4 februari 2014 zat Haarhuis voor het eerst op het bankje langs de baan. In Hongarije won Neder land in groep 1 van de Fed Cup, het derde niveau, met 3-0 van Kroatië. Het bleek de eerste van een reeks van acht overwinnin gen, de ene nog knapper dan de andere. Vaak met Bertens in de hoofdrol. Zo ook dit weekeinde. Ze serveerde sterk, speelde aanval lend en was niet onder de indruk van alle omstandigheden. Met op de tribune vader Rob in een snik heet leeuwenpak en zus Joyce urenlang blazend door haar oranje hoorntje liet Bertens opnieuw zien niet op plek 96 van de wereld ranglijst thuis te horen. Als ze de dit jaar ingezette lijn komende maanden doortrekt, is dat ook ver leden tijd. Het was voor latere zorg. Nu was er een vloek, een traan en een diepe zucht bij stom me vragen van de pers. Ook in ba len was Bertens de beste. CheckCheck AutO~lracl< door Arjan Schouten Het peloton onderweg door de Limburgse heuvels tijdens de matte Amstel Gold Race. foto Wouter Roosenboom Net als de vorige editie was er geen Nederlander terug te vinden in de top tien van de Amstel Gold Race. Bauke Mollema presteerde met een veertiende plaats nog het beste. Paul Haarhuis teamcaptain Koirt Tin pmnh'pe ulnpi- l/ilzi Rortonc unmn Twee zeges van Kiki Bertens waren niet genoeg voor het Fed Cup-team. foto Soenar Chamid Van de aanschaf van een auto word je vrolijk. Daarom steekt AutoTrack extra veel tijd in het checken van alle auto's die bij ons op de site komen. Als enige site controleren we elke auto op meer dan 10 punten. Het is wel even een kluif, maar dat geeft een goed gevoel. Wel zo prettig, toch?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 36