Feyenoord telt al weken af naar de bekerfinale tot code rood Vitesse zakt steeds verder weg na duur puntenverlies SPORT 3 Davy Klaassen: 'Een marge van zes doelpunten is genoeg' schlemiel in Utrecht en Eindho ven." Het verleidt Nacer Barazite tot de volgende uitspraak: „Ajax speelde al heel de wedstrijd met twaalf man."Hoe dan ook, de titel race wordt enorm beïnvloed. Ajax blijft dus koploper, op doelsaldo dat wel. De Ajacieden kunnen niet anders dan toegeven dat ze heel erg goed wegkomen. Joel Velt- man zegt eerst: „Soms zit het mee, soms zit het tegen." Dan ziet hij de beelden. „Als dit mij was overgekomen, was ik ook hele maal gek geworden." En 'slachtoffer' Milik? „Ik voel de contact. Maar nee, geen straf schop." Ook Frank de Boer weet dat Ajax heel goed is weggeko men. „9,5 van de tien mensen ge ven geen strafschop." Utrecht-trai ner Erik ten Hag, wel beduidend koeler dan zijn spelers. „Maak daar maar 9,9 van. Dit heeft zo veel consequenties voor de stand." Een titel op doelsaldo, het zou tijdens deze maffe race tussen Ajax en PSV dus zomaar kun nen. Twee keer eerder waren doelpunten doorslaggevend voor wel of geen titel. In de sei zoenen 1990/1991 (PSV kam pioen, Ajax tweede) en 2006/2007 (wéér PSV kam pioen, Ajax tweede) was dat. Die laatste keer kan Ajacied Joël Veltman zich nog goed her inneren. „Ik was op vakantie op Texel. Iedereen zat in een kringetje rond de radio. Ajax kwam toen één doelpunt te kort. Bizar gewoon. Hopelijk hebben we het doelsaldo niet nodig, maar als het wel zo is: la ten we het dan maar redden." Is een marge van zes dan wel genoeg? „Dat denk ik eerlijk ge zegd wel. PSV is in goeden doen, maar wij scoren normaal ook genoeg." Maar waar haalt Ajax na gisteren het vertrou wen vandaan dat de resterende drie wedstrijden gewonnen worden? De Boer speelde 3-4-3 tegen het tweespitsensysteem van Utrecht, maar dat liep voor geen meter. Ongehoord slordig en laks was het. Een nederlaag leek het logische gevolg, totdat eerst Davy Klaassen en daarna Arek Milik via de veelbespro ken strafschop in de laatste vier minuten gelijk maakten. Opvallend genoeg maakten niet alle supporters van Ajax de misschien wel cruciale ge lijkmaker voor de titel mee. Toen Utrecht de 0-2 scoorde, liepen hordes toeschouwers weg uit de Arena. Veltman daarover: „Dat vind ik wel jam mer. Zeker in deze fase van de competitie hebben we alle steun nodig." Veltman vond het niet raar dat De Boer gisteren voor een ande re tactiek koos. „We wilden een man meer hebben op het middenveld. Maar dat hebben we niet goed gedaan." Maar rust is de Rotterdammers dit seizoen niet gegeven. Na het in leveren van twee punten moet de ploeg nog vol aan de bak om de concurrentie op afstand te hou den. Bovendien loert er plotseling nog een sluimerend gevaar. De geruchtstroom over wie er wel en wie er niet mogen blijven kwam zaterdagavond op gang. Wie in de top krijgen straks de re kening gepresenteerd van het sei zoen waarin het gat met Ajax en PSV groter lijkt dan ooit? De raad van commissarissen roept dat alle belangrijke beslissingen over de toekomst van de club pas worden genomen na de bekerfinale. Nega tieve afleiding richting die eind strijd is iets wat Van Bronckhorst en zijn pupillen absoluut niet kun nen gebruiken. En het gerucht dat zaterdagavond in de Kuip rond zong over algemeen directeur Eric Gudde en technisch directeur Mar tin van Geel, die zouden sneuve len, daar zat de rvc dan ook niet op te wachten. Dat die twee directeuren straks een uiterst strenge evaluatie wacht, is wel duidelijk. Gudde lijkt intern nog altijd toch meer voor- dan tegenstanders te heb ben. Dat laatste kan waarschijnlijk niet meer worden gezegd van Van Geel die dit seizoen voor het eerst sinds jaren geld mocht uitgeven maar volgens geldschieters vooral met middelmaat op de proppen kwam. Of die missers Van Geel straks in mei zijn kop kost in de Kuip, is straks de vraag. Gerard Hoetmer, president commissaris van Feyenoord, liet na de wedstrijd weten dat de eva luatie van het seizoen absoluut nog niet heeft plaatsgevonden en dat de raad van commissarissen dus ook nog geen enkele conclu sie heeft getrokken. Woorden van gelijke strekking gebruikte Pim Blokland, de roerganger van de machtige Vrienden van Feye noord, ook al. Dat zal dus voor 24 april ook niet gebeuren en waar om zou Feyenoord ook? Die beker finale, daar moet natuurlijk alle aandacht nu op zijn gericht. Frank van der Struijk zelfs ver der weglopen. De Hagenaars leg den zelf voor de pauze met één geslaagde aanval de basis voor de zege. Na twintig minuten dolde Ruben Schaken zijn bewaker Guus Joppen. De kopkans die daaruit voortvloeide was aan Mi ke Havenaar wel besteed. Willem II oogde voor de rust onsamenhangend. De vele foute passes en tikjes terug wekten de irritatie op van de eigen aan hang. Het leek erop alsof het hei lig vuur ontbrak. Maar het was vooral de angst die verlammend werkte. „We scoren zo moei zaam dat elke tegengoal fataal kan zijn", verklaarde Rochdi Achenteh het beklemmende ge voel in de Tilburgse benen. Het niemandsland waarin Willem II zich nu bevindt, maakt het voor de directie lastig om beslissingen voor de toe komst te nemen. De trainerspost in Tilburg is alleen aantrekkelijk als de club in de eredivisie blijft. Dan zijn er financiële mogelijk heden om de selectie verder uit te bouwen. „Maar we zouden slechte bestuurders zijn als er niet twee scenario's klaar lig gen", zei Van Gooi. Maar eerst eist het ontlopen van de play-offs alle aandacht op. Streppel heeft nog drie dagen om zijn spelers van de angst te verlossen. Winst bij Cambuur is bittere noodzaak, ondanks dat Friese klompje aan zijn sleutel bos. ARNHEM. In de strijd om een plaats in de play-offs voor Euro pees voetbal heeft Vitesse zater dagavond opnieuw punten verlo ren. Het elftal van de bekritiseer de trainer Rob Maas speelde gelijk tegen Heracles Almelo (1-1). Met slechts twee overwinnin gen in de laatste acht competitie duels dreigt Vitesse een plaats in de play-offs voor Europees voetbal te verspelen. Het verschil met Her acles blijft vier punten en een eindklassering bij de beste zeven in de eredivisie komt steeds meer in gevaar. Het gelijke spel was ook weer een tegenvaller voor trainer Maas, die de afgelopen weken al veel on tevreden supporters met witte zakdoekjes zag zwaaien. De fans van Vitesse snappen niet waarom hun ploeg na het vertrek van coach Peter Bosz in de winterstop zo veel slechter is gaan presteren. Ze bleven hun trainer en ploeg te gen Heracles wel steunen. Vitesse ging pas goed voetbal len nadat Milot Rashica de score in de openingsfase van de tweede helft had geopend. De aanvaller kreeg hulp uit onverwachte hoek. Hij had nooit kunnen scoren als Mark-Jan Fledderus niet hopeloos over de bal had getrapt. Wout Weghorst zal zich ook niet lekker hebben gevoeld bij de openings treffer. De spits verzuimde even voor Rashica te scoren voor Hera cles. Vitesse leek in de tweede helft op weg naar een tweede tref fer totdat Sheran Yeini de bal in zijn eigen strafschopgebied met een arm beroerde. Weghorst maakte vanaf elf meter geen fout en bezorgde Vitesse zo een nieu we teleurstelling. MAANDAG 18 APRIL 2016 en Eindhoven Chamid door Mikos Gouka ROTTERDAM. Zondag kan Feye noord voor het eerst sinds 2008 de prijzenkast weer eens aanvullen met een KNVB-beker. Trainer Gio vanni van Bronckhorst hoopte za terdagavond vurig dat hij tegen FC Groningen (1-1) de derde plek al vast kon veiligstellen zodat hij woensdag in Almelo tegen Hera cles belangrijke spelers rust kon ge ven voor de finale. FEYENOORD FC GRONINGEN VITESSE 1 HERACLES 1 Dirk Kuyt slaagde er zaterdag niet in zijn doelpuntentotaal op te voeren. foto ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 31