a Wurggreep van de anpt leidt 2 SPORT VOETBAL Het ging gisteren na Ajax-FC Utrecht (2-2) alleen maar over dé strafschop. Race tegen de klok voor Guardado Andrés Guardado is morgen tegen Vitesse mogelijk weer inzetbaar bij PSV. De Mexi caan trainde gisteren nog indi vidueel op De Herdgang, waar de reserves en invallers een training afwerkten. De ba sisspelers namen vooral rust om morgen weer fit te zijn voor het duel met de Arnhem mers. Jorrit Hendrix ontbreekt nor maal gesproken in de selectie, vanwege een knieblessure. Hij viel zaterdag in Kerkrade al snel in de wedstrijd uit en de ernst van zijn kwetsuur wordt vanmorgen onderzocht in het ziekenhuis. PSV: achtste uitzege op rij PSV behaalde zaterdag in Kerkrade de achtste uitzege in de eredivisie op rij. Een reeks die het al bijna dertig jaar niet meer heeft neerge zet. PSV krijgt in uitwedstrij den de laatste maanden ook bijna geen goals meer tegen. Met de doelcijfers 21-3 heeft het de afgelopen acht duels amper problemen gekend. Alleen in Alkmaar kreeg PSV twee treffers tegen en ook Ex celsior wist Jeroen Zoet te ver schalken. In beide wedstrij den had PSV de zege overi gens al op het droge omdat het een ruime voorsprong te pakken had. Dijks betrokken bij ongeluk Verdediger Mitchell Dijks van Ajax is gisteren kort na de competitiewedstrijd tegen FC Utrecht (2-2) betrokken ge weest bij een verkeersonge luk. De Amsterdamse links back, die de hele wedstrijd vanaf de bank moest bekij ken, kwam met zijn auto in botsing met een scooterrijder. Dijks bleef ongedeerd, de man op de scooter werd met beenletsel naar het zieken huis gebracht. Hij was vol gens de politie gewoon aan spreekbaar. Dijks ging met de politie mee naar het bureau om zijn ver haal te vertellen. aar staat hij dan in de buik van de Amsterdam Arena. Hij is de enige die na het gelijkspel bij Ajax-FC Utrecht verloren heeft. Zo voelt dat in ieder ge val, zegt scheidsrechter Danny Makkelie zelf. Het slechte spel van Ajax? Utrecht dat de Am sterdammers opnieuw pijn doet? Het is op de wat langere termijn belangrijk, maar nu gaat het alleen over dat ene mo ment. Minuut 89. Willem Jans sen glijdt, raakt de bal. Arek Mi- lik valt en krijgt een strafschop die hij zelf benut. Een cadeau. Met grote gevol gen. Wat heet. Ajax dus nog aan kop. Makkelie wordt geslacht op sociale media én door spelers van FC Utrecht die na afloop ko ken van woede. Zij verspelen een zeker lijkende overwin ning. Utrecht-verdediger Timo Let- schert laat zijn emoties de vrije loop. Al lang voor de strafschop heeft hij het aan de stok met Makkelie. „Hij reageerde steeds of hij zelf een topwedstrijd aan het fluiten was, hij had het heel hoog in zijn bol. Ga eerst eens normaal fluiten, denk ik dan. Dit onrecht dat ons is aange daan, maakt dat ik sta te shaken. Ik roep de KNVB bij deze op de ze man als-je- blieft niet aan te wijzen voor de bekerfinale. Het ergste is: je weet dat het gaat ge beuren. Makkelie is een thuisflui- ter. Weet je, iedere speler heeft zijn voorkeur voor een bepaalde scheidsrechter, maar er is er niet één bij wie Makkelie dat is." Kennis van nu De hoofdpersoon zelf neemt uitge breid de tijd om zijn beslissing toe te lichten. „De beelden liegen niet. Met de kennis van nu had ik geen strafschop gegeven. Maar ik zie dit in het veld: het been van 'Met de kennis van nu had ik geen strafschop gegeven. Maar ik twijfelde niet' Milik zit vast tussen de benen van Janssen. De bal zie ik niet meer, zie alleen het 'raakmoment'. Ik twijfelde niet. Nu ik de beelden van de andere kant zie, is het dui delijk." Of is het ook niet slim van Janssen om daar een tackle in te zetten? Na enig aandringen zegt Makkelie: „Hij neemt wel een risi co. Spéélt hij de bal of raakt hij de bal? Op het middenveld fluit ieder een. Maar de lading van mijn be slissing is nu anders. Ik ben de Langzaam doemt het scenario op dat uit kan draaien op een beslis sende finale in de play-offs tegen aartsrivaal NAC Breda. Normaal verkneukelen ze zich in Tilburg op zo'n derby, maar nu zit nie mand erop te wachten. Willem II kon zich gistermid- dag thuis tegen ADO Den Haag niet losmaken uit de wurggreep van de angst. Door de zesde ver- liespartij op rij staat de Tilburgse club nu opeens zestiende en is het 'code rood' in Tilburg. Die sfeer heerste ook tot lang na het laatste fluitsignaal in de catacomben van het stadion. Di recteur Berry van Gooi kreeg tal van adviezen over hoe de club de impasse kan doorbreken. Natuur lijk kwamen er ook suggesties om Streppel voor de laatste drie duels aan de kant te schuiven. Maar tot zo'n rigoureuze maatregel zal de directie vooralsnog niet over gaan, zo verklaarde Van Gooi gistera vond. „Het wordt nu heel belang rijk hoe de spelersgroep mentaal met deze situatie omgaat. We gaan ervan uit dat de trainer daar nog steeds iets in kan betekenen." Dat Streppel zijn spelers nog tot daden aan kan sporen bleek in de tweede helft. Maar de Tilburg se frontlinie hielp, weer zonder echte spits, zes open kansen om zeep. Willem II zag ADO Den Haag door een eigen doelpunt van 'We gaan ervan uit dat de trainer nog steeds iets voor spelers betekent' VOETBAL VOETBAL VOETBAL Schlemiel in Utrecht FC UTRECHT door Daniel Dwarswaard en Ard Schouten D Danny Makkelie door Wilber Hack TILBURG. Trainer Jurgen Streppel van Willem II speelde liefkozend met het Friese klompje dat sinds kort aan zijn sleutelbos hangt. Maar zijn toekomstige werkgever Heerenveen (1-1 gelijkspel tegen Excelsior) kon niet voorkomen dat de Tilburgse club wegzakte tot on der de streep. Willem II verloor na melijk met 0-2 van ADO Den Haag. WILLEM II ADO DEN HAAG Berry van Gooi directeur Jurgen Streppel realiseert zich dat het twee voor twaalf is in Tilburg. foto Pro Shots Hét moment: Willem Janssen speelt de bal, Arek Milik valt. Penalty, vindt scheidsrechter Danny Makkelie. foto Sander

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 30