Zo op het oog doet provincie het heel goed ons echte /goud\ Grenselastiek Sleutels vergeten Wijkbrandmeester in de buurt 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl Rechters zijn te streng. Uw Mening ONEENS Gewonden bij ongeluk Rekening met valse ID Paul kusters column Marleen Blommaert De lucht betrekt en verandert van zacht- blauw naar lood grijs. De eerste drup pels vallen. Ik loop voorop. Achter me lopen ze dicht opeengepakt, schuilend voor de steeds hardere regen. Helemaal achteraan loopt zij, in een zwarte jas. Als je goed kijkt zie je dat het niet echt zwart is maar diep don kerbruin. Dat zie je alleen als het zonlicht erop valt. Nu is het te donker en te nat daarvoor. Haar jas glanst gitzwart. Als ze te dicht bij de groep komt voel ik de groep Het gaat bij het opvoeden van honden altijd over grenzen, maar hier wordt het beeldend dringen tegen mijn benen. Dan roep ik dat ze moet gaan lig gen. Dat doet ze braaf en ik loop met de schapen naar een denk beeldig voor hen gereserveerd perceel. De grenzen daarvan zijn afgezet met elastiek aan drie zij den. Ze vormen samen met het echte hek een keurig vierkant. Mijn zwarte herdershond moet de grens daarvan bewaken ter wijl een andere hond de schapen het vierkant probeert uit te 'du wen'. Natuurlijk probeert mijn hond het vierkant in te komen. Maar dat mag niet. Ik moet dan 'GRENS, GRENS, GRENS' roepen en haar weer buiten het elasti sche vierkant sturen. De schapen mogen er niet uit. Het gaat bij het opvoeden van honden altijd over grenzen maar hier wordt het wel erg beeldend. Wanneer de schapen de grens over dreigen te gaan, staat ze klaar en opgewonden blaft ze ze terug het vierkant in. Het is een Oud Duitse herder, die blaffen altijd als ze opgewonden raken. Of het nu grensbewaking in de stromende regen is of een vroege zonnige ochtendwande ling in de polder, onopgemerkt gaat het niet voorbij. Als de les is afgelopen fungeert ze als geleidehond, wat met mijn be slagen brillenglazen van -10 erg handig is. Ze springt op de achter bank en ik krijg een liefdevolle lik in mijn oor. Ik droog mijn gla zen en rij naar huis me verheu gend op droge kleren. Zij zal voor de houtkachel gaan liggen. Volgende week verder met de denkbeeldige elastieken grens. Whatsappen is net zo goed als een echt gesprek. Twee personen zijn zater dagavond rond tien uur ge wond geraakt bij een onge val op de Tractaatweg ter hoogte van Westdorpe. Een 16-jarige jongen zat be kneld en moest door de brandweer bevrijd worden. Hij is door de arts van de traumahilikopter naar het ziekenhuis in Gent ge bracht met een complexe beenbreuk. De 21-jarige be stuurder uit Axel had ruim twee keer zoveel alcohol ge dronken als toegestaan. Hij bleef ongedeerd. De be stuurder raakte vermoede lijk tijdens het inhalen de macht over het stuur kwijt. De auto gleed weg en reed tussen twee bomen door de sloot in. Ook de andere pas sagier moest naar het zie kenhuis. De bestuurder is naar politiecellencomplex Torentijd gebracht. Zijn rij bewijs is ingevorderd. Een vrouw probeerde zater dag bij een bank aan het Stadhuisplein in Terneu- zen een bankrekening te openen met een valse iden titeitskaart. Bij het scan nen van de identiteitskaart bleek dat het een vals docu ment was. Agenten gingen naar de banken hielden de vrouw aan. Zelfs wanneer je je sleutel bent vergeten, kun je op de politie rekenen. Willem Pijpelink, wijka gent in Sluis, postte dit weekend een foto van zich zelf op Twitter, nadat hij een bewoner van de ge meente Sluis hielp via een raam weer in zijn huis te komen. Mensen Als het een cijferlijst was zou de kwalifica tie cum laude op zijn plaats zijn. Voor 2015 formuleerde het dagelijks provin ciebestuur achttien doelstellin gen om de Zeeuwse economie te stimuleren. De nadruk lag op het creëren van een goed vestigingsklimaat en het ondersteunen van topsec- toren als logistiek en procesin dustrie. Volgens de vorige week gepubliceerde jaarstukken zijn vorig jaar zestien van de achttien doelstellingen gehaald en twee gedeeltelijk gehaald. Dan gaat het onder meer over de 'Zeeuwse arbeidsmarkt voorzien in de vraag naar gekwalificeerde ar beidskrachten' (gehaald), 'duurza me economische ontwikkeling' (gehaald), 'een goede onderwijs- en kennisinfrastructuur' (ge haald). Nou moe? Hoe zit het dan met de problemen van Delta, waar meer dan honderd mensen op straat komen te staan? Hoe zit het met het vertrek van Vroon uit Zeeland? Krimpt de provincie niet? Komen er nu ineens hoog geschoolde arbeidskrachten naar Zeeland? Als het zo goed gaat, waarom is er dan een commissie ingesteld onder leiding van oud-premier Jan Peter Balkenen de om de structuur van de Zeeuwse economie te verster ken? Dat zijn wat tendentieuze vra gen. Niemand beweert dat het reilen en zeilen van de Zeeuwse economie wordt bepaald door de acties van het provinciebestuur. Het zijn bedrijven die dat doen en die zijn op hun beurt afhanke lijk van de pieken en de dalen in de wereldeconomie. Vanuit het provinciehuis wordt hooguit ge zorgd voor smeerolie om de ont wikkelingen hier en daar een handje te helpen. Maar dan nog wekt het wat bevreemding dat kennelijk elk druppeltje olie raak is geweest. Dat zit 'm in de gehanteerde methode in de jaarstukken, legt gedeputeerde Jo-Annes de Bat uit. Alle doelen zijn geformuleerd vol gens het SMART-principe, dat wil zeggen: Specifiek, Meetbaar, Ac ceptabel, Realistisch en Tijdgebon den. In feite zijn het afvinklijstjes waarop staat dat er een website wordt ontwikkeld, dat er bijeen komsten worden georganiseerd of dat er subsidie wordt uitgekeerd. Staat de site online, hebben de meetings plaatsgevonden en zijn Als het zo goed gaat, waarom is er dan een commissie ingesteld om de structuur van de Zeeuwse economie te versterken? bedragen overgemaakt, dan zijn de doelstellingen gehaald. De Bat streeft naar een balans tussen zulke concrete voorne mens en een omschrijving van wat abstractere, ambitieuzere doe len. „Ik zou willen dat we benoe men voor welke grote zaken we echt geld over hebben en dat we dan ook de gelegenheid hebben om op actuele ontwikkelingen in te spelen. Met zo'n afvinklijstje kan dat niet. Als je zegt dat je twintig bijeenkomsten organi seert en daar je geld aan uitgeeft en halverwege doe je iets anders, dan heb je je doelen niet gehaald. Dus hoe strak wil je dingen vast leggen? Die balans moeten we zien te vinden." fiek opgeleide vrijwillige wijk- brandmeesters spelen een centra le rol in de proef. Zij geven hun buurtgenoten advies, al dan niet op aangeven van andere hulp en zorgverleners. Tijdens de vergadering van het algemeen bestuur komt woensdag ook de jaarrekening 2015 aan de orde. De VRZ boekte vorig jaar een positief resultaat. Voorgesteld wordt dit geld toe te voegen aan de reserve van de Vei ligheidsregio, die dan bijna één miljoen bevat. De organisatie streeft naar een reserve van an derhalf miljoen om financiële ri sico's af te dekken. Dit is te lezen in het meerjarig beleidsplan 2016-2019 van de VRZ. Het plan moet volgende week overigens nog worden vast gesteld in het Algemeen Be stuur, waarin de burgemeesters zitting hebben. Uit onderzoek is gebleken dat branden in sociaal kwetsbare wijken voor veel ellen de en problemen zorgen. Speci- MS 0NTM0E6IST SEBRUIK LOKETTEN toosenhenk.nl C HENK MN TAS. IK MOET BETALEN... 346 reacties WESTDORPE TERNEUZEN SLUIS MIDDELBURG Romi Cage in de top 100 van Giels Talentenjacht De Zeeuwse band Romi Ca ge - met zangeres Romy Coomans en gitarist Mi- chaël Coomans uit Middel burg - is met het liedje I'm Around geselecteerd voor de beste honderd inzendin gen van de online talenten jacht van DJ Ciel Beelen: 'Van Slaapkamer Tot Sta dion'. Romi Cage werd geko zen uit meer dan 1100 in zendingen. Ze gaan nu door naar de 'challenges'. ANALYSE door Ernst Jan Rozendaal door Theo Giele MIDDELBURG. In sociaal kwetsba re wijken wil Veiligheidsregio Zee land een proef beginnen, gericht op het voorkomen van brand in samenwerking met de wijkteams. opening: Gouden Eva 19 april 11.00 uur, Markt Middelburg nationalemuseumweek.nl 16-24 april 2006

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 2