Voetbalhelden gaan terug in de tijd TELEVISIE 'Een in frambozenazijn gegaarde krokodil is het gekste dat ik ooit heb gegeten' Veronica wordt deze maand gedomineerd door blockbusters over auto's. Vanavond is het de beurt aan deel zes uit de spectaculaire filmreeks The fast and the furious'. Zeven weetjes. Vin Diesel werkte niet mee aan deel twee omdat hij ontevreden was over het script De kleedkamer' Niet te missen op 18 april 2016 Boven, npo 2,20.30 uur. r NATUUR Behoud \an olifant en ras TEKST GRIETEKE MEERMAN IHet begon in 1998 met een arti- kei in het magazine Vibe over straatraces in New York. Dat ver telde het verhaal van de Domini caanse straatracer Rafael Estevez. Regisseur Rob Cohen raakte gefas cineerd, verdiepte zich in de sport en maakte er in 2001 een film van: The fast and the furious. 2 Er werd hem 25 miljoen dol- lar geboden, maar Vin Diesel weigerde in 2003 mee te werken aan deel twee 2 Fast 2 Furious. Reden: hij was niet tevreden over het script. Zijn personage Dom werd bewerkt tot een nieuw karak ter: Roman Pearce, gespeeld door Tyrese Gibson. Het is de enige film in de reeks zonder Diesel. 3 'Driften' is een kunstje waar- bij de bestuurder de auto in een vloeiende, zijdelingse beweging dwars door een bocht stuurt. Daar draait het allemaal om in The fast and the furious: Tokyo drift uit 2006. 'Drift King' wordt gespeeld door acteur Brian Tee. De échte D.K. is de Japanse racelegende Keiichi Tsuchiya. Hij speelt ook een rolletje in de film. 4 In Hollywood is elke dag wel ergens een open casting voor een nieuwe film of tv-serie. Regis seur Justin Lin, die na Tokyo drift deel vier voor zijn rekening nam, organiseerde er niet alleen een voor acteurs, maar ook een voor auto's. Iedereen met een bijzondere vier wieler was welkom om te sollicite ren naar een bijrol. 5 Het idee om Dwayne Johnson te casten voor Fast five uit Er zif volop spektakel in de filmreeks 'The Fast and the Furious', foto veronica 2011 komt uit de koker van een fan. Acteur Vin Diesel had een oproep gedaan op zijn Facebook-pagina met de vraag om ideeën aan te le veren over het verloop van de vijfde film uit de reeks. Iemand kwam met de tip om een slechterikenrol voor Johnson te schrijven. De rest is geschiedenis. 6 Fast furious 6 uit 2013 zit ramvol actie. Dat komt door dat deze film oorspronkelijk uit twee delen zou bestaan. Het eerste zou eindigen met de scène waarin de vrienden het moeten opnemen tegen een tank. Een bizarre vlieg tuigscène zou het einde zijn van deel twee. Uiteindelijk werd het verhaal teruggebracht tot één film en moest al het spektakel in 130 minuten worden gepropt. 7 De duurste auto uit de hele filmreeks tot nu toe zit in Fu rious 7 uit 2015. Het betreft de Lykan HyperSport, een Libanese wagen van W Motors waarvan er wereldwijd maar zeven bestaan. Hij kost 2,5 miljoen euro. Dat is inclu sief een klokje ter waarde van twee ton voorzien van veel edelmetalen. a SERIE Sterrenchef niet obsessie voor groenten w FILMVANDEDAG Streep door moordplan Anderhalfjaar spitte de Vlaamse sportjournalist Ruben Van Gucht in het roemruchte verleden van zes Belgische voetbal clubs. Hij stuitte op de bijzondere verhalen van ex-voetballers die ooit schitterden op het gras. In elke aflevering van De kleedkamer keert Van Gucht met vier spelers terug naar de kleedkamer van de club waar ze fu rore maakten, of een an dere locatie die een grote rol speelde in het succes van toen. De gesprekken worden aangevuld met portretten van twee an dere ploegmaten. Hoe is het de voetbalhel den sindsdien vergaan? Dat vraagt hij aan iconen als 'onze' Jan Mulder, Jan Ceulemans en Jean-Marie Pfaff. Ook 'vergeten' voet ballers komen aan het woord. Vanavond draait het om Anderlecht, de- club die begin jaren ze ventig sky high ging dankzij het trio Rensen- brink, Mulder, Van Himst. maandag 18 april 2016 VANDAAG KIJKEN Min* +o rrtiooor» or» IQ o^ril OOIC Yvette van Boven, Koken met Van dagen vertelt Lucas De Man over zijn favoriete kunstwerken. Man en kunst, NPO 2, 22.45 uur. In de bergen in het westen van Birma gaan weten schappers op zoek naar de Aziatische olifant. Birma kan een rol spelen bij het behoud van dit ras. Natuur op 2: Expeditie Birma, NPO 2,17.10 uur. ALLES DRAAIT OM AUTOS 44 Fast furious, Veronica, 20.30 uur. Wijnboer llja Gort gaat in de zonovergoten Provence op zoek naar het recept van de originele rata touille. Hij ontmoet er een kweker van eeuwenoude tomatenrassen en een sterrenchef met een ob sessie voor groenten. Gort a la carte, NPO 2, 19.25 uur. Beroepsmopperaar Jan Mulder geniet een helden- status bij onze zuiderburen. In de eerste afevering van De kleedkamer wordt duide lijk waarom. De kleedkamer, Canvas, 21.05 uur. Een echtpaar is op vakan tie in Marokko. De vrouw heeft het plan de man te vermoorden met de hulp van haar minnaar. Maar dat gaat helemaal mis wanneer beide mannen een auto-ongeluk krijgen. Intersections, Veronica, 22.35 uur. Jan Mulder, Georges Heylens en Ruben van Gucht (v.l.n.r.). fotodcklatbinnen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 25