Solidaritei-ei-ei-ei-eit Kampeer Club heeft weer plek in Zeeland Middelburg 21 april en Voorpost voeren tegelijkertijd actie WALCHEREN 15 ON DA verzorgt de derde Nacht van Nieuwland Voor- én tegenstanders van de uitreiking van de Four Freedoms Award aan Angela Merkel zoeken steun bij de Middelburgers. Merkel verdeelt de Markt in Middelburg. Voor- en tegen standers van de Duitse bondskanselier brengen via brief jes hun mening aan de man. Op de ene hoek leden van de groep Middelburg 21 april, die het goed vinden dat de Duitse bonds kanselier donderdag een Four Freedoms Award krijgt en die ge le tulpen en flyers uitdelen. Op de andere hoek leden van de na tionalistische beweging Voor post, die juist de argumenten wil- 'Wat Merkel doet voor vluchtelingen is goed. Maar het is moeilijk wat in Europa gebeurt' len ontkrachten waarom Merkel zo geroemd wordt. „Ik zit er een beetje tussenin", bekent Han. „Ik vind het goed wat Merkel doet voor de opvang van vluchtelingen. Maar ik vind het ook moeilijk wat er in Europa gebeurt. Mede door de omvang van de vluchtelingenstroom en de aanslagen die worden ge pleegd. We hebben er onvoldoen de grip op en onze vrijheid kan worden aangetast." Toch heeft Han de gele tulp en de gele flyer van Middelburg 21 april aangenomen. „Ik ben gelo vig. Ik vind ook dat je goed moet zijn voor je medemens. Dat weegt uiteindelijk het zwaarst." De tulp gaat thuis in een vaasje, maar de flyer komt niet voor het raam te hangen. „Ik hou mijn me ning - en ook mijn achternaam - liever voor me. Dat is ook een beetje uit zelfbescherming ja." Florens van der Kooi en zijn vrienden van Voorpost worden gecontroleerd door de politie. Ze moeten identiteitsbewijzen to nen en gegevens worden geno teerd. Woest is Van der Kooi daar over. „Dat doen jullie zeker niet bij die andere groep. Lafaards!" Dat gebeurt wel. Ook leden van Middelburg 21 april moeten documenten tonen en namen worden genoteerd door de agen ten. Initiatiefneemster Ria de Feij ter van Middelburg 21 april vindt het geen probleem. Ook al is voor het uitdelen van flyers geen ver gunning nodig, zoals ook Van der Kooi de agenten al voorhield. De gele tulpen en flyers van de Middelburg 21 april worden door veel mensen in dank aanvaard. „Goede actie", reageert Maat Pro voost uit Domburg. Ze vraagt twee grotere posters. „Eén voor thuis, en één ga ik bij de super markt in Domburg ophangen." Angela Merkel doet veel goed werk voor de vluchtelingen, vindt Provoost. „Vorig jaar waren we op vakantie op Kos. Een dag na ons vertrek kwamen daar de eerste vluchtelingen. Ik volg het sindsdien. Je zal daar toch maar aankomen met helemaal niks!" Het is niet haar eerste betrok kenheid bij asielzoekers. In Dom burg kwam jaren geleden een Iraans gezin in haar straat wonen. „Ik zei tegen de bloemenman die langs de deur komt: bezorgd daar maar een bos, om ze welkom te heten. Nou, daar waren de andere buren niet blij mee. Maar dat wil je zelf toch ook als je in zo'n situa tie belandt, een beetje hulp." Medeoprichter van Middel burg 21 april Willy Leijnse vindt de cartoonkwestie rondom Mer kel en Erdogan wel 'pijnlijk'. „Maar uiteindelijk gaat het om die miljoenen vluchtelingen. Wat ze voor hen doet, is moreel heel goed. Ja, Angela Merkel blijft voor mij een toffe vrouw." He Hoo, klein en groot groot genoeg voor men sen in nood vrede, vriendschap, vrij heid solidaritei ei ei ei eit. He hoo, angst aan de kant mensen in nood: wel kom in ons land vrede, vriendschap, vrij heid solidariteit He hoo, samen sterk schouders eronder, aan 't werk vrede, vriendschap, vrij heid solidariteit He hoo, ons land is groot groot genoeg voor men sen in nood vrede, vriendschap, vrij heid solidariteit De tekst is geschre ven door Els Aust- mann uit Middel burg. „Oorspronke lijk is dit een oogst lied. Het werd gezon gen bij het binnenha len van de oogst. Dat was hard werken. Hard werken, dat wordt ook van ons gevraagd als samen leving én van de nieuwkomers. Maar met elkaar kunnen we dat." De oorspronkelijke tekst luid: He ho span de wa gen aan zie, de wind brengt regen over 't land Haal de gouden gar ven haal de gouden gar ven ELLEWOUTSDIJK. De NTKC (Neder landse Toeristen Kampeer Club), de oudste Nederlandse kampeer- club, verhuist tijdelijk naar een stek in Ellewoutsdijk. De NTKC is een landelijke vere niging met 8500 leden die hou den van eenvoudige en sportieve kampeervakanties in de natuur. In heel het land heeft de club twin tig kampeerterreinen, maar sinds twee jaar is er geen meer in Zee land. De Zeeuwse afdeling huurde Zeeuwse afdeling van de NTKC vindt na vertrek uit Biggekerke tijdelijk plek in Ellewoutsdijk vanaf 1956 een terrein aan de Duinweg bij Biggekerke, maar de eigenaar zegde de huur op. De NTKC wil graag verhuizen naar een stek aan het Veerse Meer, maar daar is het nog altijd niet van gekomen. „We zijn erg blij dat we nu in elk geval voor twee jaar in Elle woutsdijk terecht kunnen", zegt Tini Hengeveld van de Zeeuwse af deling. „Die tijd kunnen we benut ten om verder te zoeken naar een definitieve nieuwe locatie." In Ellewoutsdijk mag de NKTC een deel van 'De Zuudschorre' ge bruiken. Dat is een kamperterrein van de de Nederlandse Caravan Club (NCC). Op zaterdag 23 april om 13.00 uur wordt het nieuwe terrein van de natuurkampeerders officieel in gebruik genomen. NIEUW- EN SINT JOOSLAND. Muziek vereniging ONDA uit Nieuw- en Sint Joosland houdt op 23 april de derde editie van de Nacht van Nieuwland. Dit is een avond vol muziek, show en entertainment. ONDA heeft voor het concept van de avond gekeken naar de Proms-concerten van de BBC in Engeland. De fanfare brengt een programma ten gehore met com posities als When Thunder Calls (P.L. Cooper, arrangement Cora Dellebeke), Overture Nabucco (G. Verdi, arr. A. Delhaye), Amazing Grace en Come Follow the Band (arr. M. Ruddock). Ook Jong ONDA doet mee aan de Nacht van Nieuwland. Beide korpsen staan onder leiding van Cora Dellebeke. „Bijzonder aan de ze avond is dat het een toeganke lijk programma is, geschikt voor jong en oud", laat Dellebeke we ten. De Nacht van Nieuwland wordt gehouden in Het Dorps huis van Nieuw- en Sint Joosland. De 'Nacht' begint om 19.30 uur. Toegangskaarten kosten vijf euro per stuk en zijn te bestellen via reserveringenonda@hotmail.com. Als er kaarten over zijn, zijn die ook te koop aan de ingang van de zaal in het Dorpshuis. WfB VRIJHEID, Meï ttmm kunnen WE HET MAANDAG 18 APRIL 2016 „Goede actie", reageert Maat Provoost (midden) uit Domburg op de steunbetuiging van Middelburg 21 april voor Angela Merkel. De actie is opgezet door Ria de Feijter (rechts). Fiek Smitskamp (links) deelde ook flyers uit. foto Ruben Oreel Angela Merkel verdeelt de Markt in Middelburg door Maurits Sep Han He ho, span de wagen aan (kanon) span de wa - gen aan. wind brengt re-gen o-ver 't land. Haal de gouden garven, haal de gouden gar - ven Beluister het lied op www.pzc.nl door Rob Paardekam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 15