Bizzkidz CSW derde van het land O. Gemeenteraad praat over terrein op Ramsburg 14 WALCHEREN Buurt biedt handtekeningen aan om parkeren op P+R-terrein in Middelburg gratis te houden. De politiek twijfelt. Jubileumshow balletschool 'Helemaal gratis willen wij niet. Misschien de eerste acht uur gratis en daarna wel betaald' In de regio Mijn dorp, mijn stad Betaald parkeren, gratis of allebei? door Maurits Sep MIDDELBURG. Gratis, of toch be taald. Of een beetje gratis en een beetje betaald. Het kan vanavond nog alle kanten op als de gemeen teraad van Middelburg zich buigt over de toekomst van het parkeer terrein op Ramsburg. Buurtbewoners bieden van avond ruim vijfhonderd handteke ningen aan waarmee ze de poli tiek willen overtuigen dat het P+R-terrein gratis moet blijven. Voor toeristen, en voor hen, om dat ze er ook tweede auto's en aan hangers neerzetten. „Maar daar is het terrein nou net niet voor bedoeld", zegt WD-fractievoorzitter Benno Nieuwenhuis. „Het was gratis in het belang van toeristen en foren zen, niet om een deel van de bin nenstadbewoners te bevoordelen. Nu staan er vaak zo veel andere voertuigen, dat bezoekers er am per plek hebben." De VVD blijft dus achter het besluit staan dat de gemeenteraad in november nam om geld te gaan vragen voor parkeren op Rams burg. „Dat bedrag is ook inge boekt." Zijn SP-collega Jeroen van Dijen steunt hem daarin volledig, zowel inhoudelijk als financieel. „Als wij moeten kiezen tussen be taald parkeren op Ramsburg of be zuinigen op de Kinderboerderij, dan kiezen wij voor betaald parke- Wim Kant fractievoorzitter CDA ren. Sociale voorzieningen vinden wij belangrijker." De omwonenden zijn nog niet geheel kansloos. Ze zijn donder dagavond bij meerdere fracties op bezoek geweest en zeggen steun te hebben van de Christenunie, D66, Groenlinks en de LPM. Die laatste partij heeft inderdaad een motie klaar liggen om het parke ren gratis te houden. CU, D66, Groenlinks en LPM hebben samen 12 van de 29 raads- zetels. Ze hebben dus de steun no dig van één andere partij om een meerderheid te krijgen. Op WD en SP - elk drie zetels - hoeven ze niet te rekenen. Blijven over: PvdA en CDA, met elk vier zetels. De PvdA is er nog niet uit, zegt raadslid Jeroen Louws. „Volledig gratis ligt niet voor de hand, maar misschien komen we met een an der voorstel." Ook het CDA wil niet dat het parkeren helemaal gratis blijft, zegt fractievoorzitter Wim Kant. „Het terrein wordt nu door som migen gebruikt als schuur; ze stal len er aanhangers, caravans. Kant kondigt een compromis aan: ten minste de eerste acht uur wel gra tis, maar wie langer wil blijven staan, moet gaan betalen. „Dan kunnen we het parkeren regule ren. Want voer je volledig betaald parkeren in, dan verschuift de par keerdruk naar omliggende straten op het bedrijventerrein." Het CDA wil bezoekers en forenzen ontzien. Het compromis zou ook omwonenden een uitweg bieden; ze moeten alleen regelmatig het terrein afrijden en opnieuw parke ren om de gratis termijn weer te laten ingaan. MIDDELBURG. Leerlingen van de CSW hebben zaterdag een derde, vierde en zesde plaats behaald op de landelijke finale van Bizzkidz in Amsterdam. Het vwo-team van Simon Pou- welse, Niek Abrahamse, Jesse Kamstra en Dominique Geschiere is op een derde plaats geëindigd. Het andere vwo-team (Kimberly Telussa, Julia Geschiere, Niels Boel en Christoph Rottier) is vier de geworden. Dat viel een klein beetje tegen, omdat de Zeeuwse scholieren zowat het hele spel op een tweede en derde plaats had den gestaan. Het havo-team (Hans van der Schoor, Michael Scholten en Timo ter Veen) is zesde geworden. De teams werden begeleid door do cent M&O Pieter de Bruijne. Bizz kidz is een simulatiemodel waar bij ondernemende leerlingen een interessante uitdaging aangaan. De simulaties zijn leuk, leerzaam en praktijkgericht. De activiteiten zijn beschreven in een werkboek, waarin het ele proces door de leerlingen wordt bijgehouden. Er zijn verschillende simulaties ontwikkeld voor elk ge wenst niveau. MIDDELBURG Lezing over de zwaartekrachtgolf Sterrenwachtmede werker Henk Ton geeft woensdag een publiekslezing over de zwaartekracht- golf. De zwaarte krachtgolf is door Ein stein honderd jaar ge leden voorspeld, maar onlangs voor het eerst in de ge schiedenis gedetec teerd. De lezing be gint om 20.00 uur aan de Herengracht 52 in Middelburg. De entree bedraagt 5 eu ro, inclusief consump tie. OOSTKAPELLE Tabletcafé Stichting Welzijn Veere, ZB Planbureau en Bibliotheek van Zeeland houden mor gen een tabletcafé in Oostkapelle. Tijdens het Tablet- Café kunnen vragen worden gesteld over tabiets, bijvoorbeeld over het installeren van apps, het binnen halen van e-books, de registratie van de tablet en het koppe len van e-mailadres- sen aan de tablet. De toegang is vrij. Tab- Iets dienen zelf mee genomen te worden. Het tabletcafé vindt plaats bij Welzijn Veere op School straat 4 in Oostkapel le van 14.00 tot 16.00 uur. Aanmel den kan via info® welzijnveere.nl of 0118-583687. MIDDELBURG Dialoogestafette over vrijheid in Middelburg Stichting Middelburg in Dialoog houdt morgen de eerste van vier dialoogavon- den met als thema 'Vrijheid' op verschil lende locaties in Mid delburg. Deze dialoogestafet te is verspreid over vier avonden, vier ta fels en op vier ver schillende plekken. Een overzicht van de data, locaties en aan vangstijden: Dinsdag 19 april, 19.30 uur in de moskee in Middel burg. Woensdag 20 april in de keuken van Rode Rozen en Tortilla's. Vanaf 18.00 uur wordt er gestart met een maaltijd. Kosten zijn 5 euro. Donderdag 21 april in de Burgerzaal van het Stadhuis. Vanaf 16.00 uur wordt ge start als side-event van de Four Freedom Award uitreiking. Vrij dag 22 april in de kerk van de Doopsge zinde Gemeente, om 19.30 uur start de dialoog. MIDDELBURG. Tien jaar bestaat Balletschool Isabelle Zwaan in Vlis- singen. Veel kinderen en tieners leren er dansen. Om te laten zien hoe hoog het niveau is geworden, verzorgden de dansers dit week einde twee shows in de Schouwburg in Middelburg. De balletvoor stelling ging over Nils Holgersson en combineerde diverse dansstij len, van klassiek tot modern en van jazz tot musical, foto Ruben Oreel AAGTEKERKE Sportzaal, 09.30- 10.30 uur - Gymnas tiek voor ouderen. BIGGEKERKE Dorpshuis, 14.00-16.00 uur - Ta- feltennisactiviteit voor senioren. DISHOEK Strandweg, parkeer plaats aan de dui nen, 19.15-21.15 uur - Workshop 'ont spannen aan zee'. KOUDEKERKE De Couburg, 13.00-16.30 uur - Bil jarten voor senio ren; De Klimop, 13.30-16.00 uur - Koersbal. MELISKERKE Gymzaal 'Ons huis', Burgemeester Ade laarstraat 26, 13.30-14.30 uur - Be- wegingsgymnastiek op muziek voor ouderen; 13.30-17.00 Seniorensoos. uur MIDDELBURG Kaasboerderij Schel lach, Prooyenseweg 26, 08.30-17.30 uur - Expositie portret ten in pastelkrijt van Janiene de Looze; Gymzaal H.Smithlaan, Hake- will Smithlaan 11, 15.30-16.30 uur - Sportactiviteit voor kinderen uit groep 3 t/m 5; 16.30-17.30 uur - Sportactivi teit voor kinderen uit groep 6 t/m 8. VEERE Gymzaal Frans Nae- reboutstraat, 09.30-10.30 uur - Ac tiviteit 'GALM'. VLISSINGEN Gymzaal de Combi natie, Pablo Picas- soplein 120-126, 09.00 uur - Gym nastiek voor peu ters die al zelf kun nen lopen, samen met een (groot)ouder; Jan van Goyenlaan 12, 14.00-18.00 uur - Expositie 'Laat de liefde regeren' van Marjon Mijnsber- gen; Gymzaal de Branding, 16.00 uur - Kleutergym; Cine Café, 19.45-23.00 uur - Mr. Bright's Quiz Night. VROUWENPOLDER Verenigingsge bouw, Dorpsdijk 38, 14.00-15.30 uur - Volksdansen. ZOUTELANDE W0Z0C0 De Tien den, 14.00-16.00 uur - creatieve mid dag, handwerken. De parkeermeter staat al klaar, maar betalen hoeft nog niet op Ramsburg. De gemeente wil het per 1 juni invoeren, Tenzij de gemeenteraad onder druk van omwonenden vanavond terugkomt op dat besluit, foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 14