®T STl CZ en Revavisie ruziën over nota's ontwerpers, bands, dj's en acteurs. 160 tieners beklommen gisteren het podium in en rond het CCXL-theater in Vlissingen. 'Baat bij natuur met toerisme' ZEELAND 13 WINNAARS ZEEUWSE VOORRONDE Veertien jaar is ze. En ze heeft een droom: ont werpster worden. Van daag mag Nelleke Ree kers uit Goes haar zelfgemaakte kledingstukken voor het eerst aan de rest van Zeeland laten zien. „Ik ben best zenuwachtig", bekent de scholiere als ze zondagmiddag voor de deur van het CCXL-thea- ter staat. „Het is de eerste keer dat ik mee doe aan de Kunstbende." Nelleke draagt een felgele rok van gaas. Haar oorbellen en arm band hebben dezelfde kleur, 'om het af te maken'. „De rok is af neembaar", vertelt ze. Haar vrien dinnen Amber Joosen (13) uit 's-Heerenhoek en Josephine van den Hoek (ook 13) uit 's-Heer-Hendrikskinderen dragen ook ontwerpen van Nelleke: een witte rok met rondjes van kranten knipsels en een lange zwarte jurk met stippen. Alles is gemaakt met de naaimachine die ze voor haar verjaardag kreeg. „Daarvoor was ik alleen bezig met ontwerpen, maar ik wilde ook wel eens iets maken. Ik vind het gewoon leuk om creatief bezig te zijn." 'Het gaat erom dat je origineel bent en dat je iets van jezelf laat zien' 160 Zeeuwse jongeren van 13 tot en met 18 jaar mogen hun kun sten laten zien tijdens de provin ciale voorronde van de Kunstben- Acht acts hebben een ticket bemachtigd voor de landelijke finale. DANS Anouschka Cevaal uit Vlissingen. DJ Sam Rem uit Vlissingen EXPO Jona Biemans uit Goes FASHION Pien Vroonland uit Borssele FILM 'Watermeisjes' met Whine Wisse, Jamie Blommaert, Katiana Loukisas en Floor Elshout uit Vlissingen TAAL Oscar Schepers uit Koewacht THEATER Claire en Hannah Vrijenhoek uit Breda MUZIEK 'Mille Manos' met Stijn Cappetijn, Pim Meerdink, Femke Bun en Geert Roks, allemaal afkomstig uit Zeeuws-Vlaanderen. de. Ze dansen, exposeren, maken muziek, tonen hun films, dragen gedichten en verhalen voor en voe ren zelfbedachte theatervoorstel lingen op. Vijf minuten kregen ze om aan de juryleden te laten zien dat ze in de landelijke finale thuis horen. Twan van Diest (17) uit Middel burg, die voor de bioscoop op treedt met zijn band In Between, komt balend van het podium af. „Het ging echt heel erg slecht", moppert hij. „Dan heb je zó veel geoefend en dan gaat het juist bij de uitvoering het allerslechtst. Tenminste, bij mij. Ik weet natuur lijk niet wat de rest van de band ervan vond." Gelukkig heeft hij nog een kans: Twan staat ook nog op het podium met theatergroep Zurock. „En ik vind het leuk dat de Kunst bende überhaupt bestaat. Het is een kans voor jonge mensen om hun creatieve talent te laten zien. Dat klinkt misschien plechtig, maar zo is het gewoon. Het gaat er om dat je origineel bent en dat je iets van jezelf laat zien. Hoe goed je bent, maakt eigenlijk niet uit." Revavisie heeft vestigingen in Vlissingen en Goes. Het conflict draait erom dat Revavisie volgens CZ onjuiste declaraties heeft inge diend. In plaats van revalidatie- zorg zou onder meer fysiothera pie zijn gegeven. Daar gelden an dere vergoedingsregels voor. Omdat CZ weigert de rekenin gen te betalen, heeft Revavisie de nota's naar de patiënten gestuurd met de vraag die zelfbij CZ in te dienen. De zorgverzekeraar is daarover woest. In totaal gaat het om 113 nota's van CZ-verzeker- den. 11 zijn er volgens CZ juist en worden door de zorgverzekeraar betaald. 89 nota's kloppen vol gens CZ niet en 13 worden nog be keken. Het gaat om grote bedra- We beginnen niet aan een behandeling als we er niet van verzekerd zijn dat die wordt vergoed. gen omdat revalidatiezorg als me disch specialistische zorg wordt gedeclareerd (denk aan 7000 euro voor een behandeling). Revavisie bestrijdt ten stellig ste dat het onjuist heeft gedecla reerd. „We beginnen niet aan een behandeling als we er niet van verzekerd zijn dat die wordt ver goed", zegt Rein-Jan Elenbaas van Revavisie. „We zijn ervan overtuigd dat de zorg die we leve ren revalidatiezorg is en niet bij voorbeeld fysiotherapie. CZ staat niet boven een revalidatie-arts. Voor CZ zijn het geen patiënten, maar schadenummers, waar ze zo min mogelijk kosten aan wil hebben." CZ heeft haar verzekerden ge vraagd een procesvolmacht te te kenen. Van de 89 mensen hebben 86 dat inmiddels gedaan. Daar mee dragen de patiënten de zaak over aan CZ. Als Revavisie naar de rechter stapt en CZ verliest de zaak, betaalt CZ de nota's alsnog. Woordvoerder Els Potma van CZ: „We vinden het niet kies dat Revavisie de door ons afgewezen nota alsnog naar onze klanten stuurt met de vraag die zelf bij CZ in te dienen. We zullen die nota's uiteraard weer afwijzen. Maar we willen niet dat klanten hiermee lastig worden gevallen." CZ spant zelf geen proces aan tegen Revavisie. VLISSINGEN. Natuurbeleving die te gelijk geld in het laatje brengt bij recreatiebedrijven en horeca. Dat is het doel van werkateliers die het Kenniscentrum Kusttoerisme en natuurorganisatie IVN op touw zetten. Volgens het kenniscentrum zijn er nieuwe verdienmodellen mogelijk als natuur en toerisme beter met elkaar worden verbon den. Verblijfsrecreanten en dagjes mensen komen vaak naar Zeeland vanwege de ongerepte stranden, duingebieden en het pittoreske achterland. Het is echter overal nog niet zo eenvoudig om de natuur echt te beleven. Vaak mogen toeristen een bepaald gebied niet in. MAANDAG 18 APRIL 2016 Vijf minuten naar glorie door Cornelleke Blok Twan van Diest uit Middelburg De 'dansmix' van Femke Niemeijer. Ze gebruikte de muziek van Justin Bie- Twan van Diest (17, rechts vooraan op de foto) uit Middelburg trad op met theatergroep Zurock, maar ook met de ber: 'You should go and love yourself. band 'In Between', foto's Ruben Oreel door Jeffrey Kutterink VLISSINGEN. Revalidatie-instelling Revavisie en zorgverzekeraar CZ liggen met elkaar in de clinch over de vergoeding van 102 nota's. CZ wil ze niet betalen, omdat geen re- validatiezorg is verleend, zegt ze. Revavisie bestrijdt dat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 13