Middelburg dreigt Sabewa met vertrek Opzetten en omdraaien Voorpost klaagt over oproep tot steun Merkel Presentatie Zeeuwse voorronde met dansers, 12 ZEELAND Middelburg is de eerste gemeente die concreet dreigt het werk weg te halen bij Sabewa. Er vindt nu overleg plaats over verbeteringen, maar: 'Mocht het overleg medio 2016 niet tot het gewenste resul taat leiden, dan is het in 2017 af handelen van de kwijtscheldings- verzoeken in eigen beheer een op tie', schrijven B en W aan de SP. Sabewa ligt al jaren onder vuur over de administratieve proble men voor mensen die kwijtschel ding van belastingen aanvragen, en over de traagheid waarmee Sa bewa die verzoeken verwerkt. De Zeeuwse Ombudsman stelde dat herhaaldelijk aan de kaak en ook gemeenten drongen al vaker aan op verbeteringen. De problemen blijven echter bestaan. In Middelburg stelden zo wel de SP als de PvdA er recent zeer kritische vragen over. B en W delen de mening van die par tijen dat de dienstverlening veel beter moet worden. De romp slomp moet kleiner en mensen moeten eerder antwoord krijgen. Dat vraagt om nieuwe software, stellen B en W. 'Het louter inzet ten van extra personeel geeft niet de gewenste verbeteringen.' De SP heeft er weinig vertrou wen in dat Sabewa nu wel met de gewenste verbeteringen zal ko men. „Als een organisatie na 2,5 'De zorg over de dienstverlening en de lange doorlooptijd bij Sabewa blijft' jaar nog steeds niet de kwijtschel ding op orde kan brengen, dan denken wij niet dat dit in 1 jaar op eens opgelost is", zegt Petroesjka Sterk. De SP wil op 17 mei een debat voeren met de wethouder en de andere fracties in de raad. MIDDELBURG. De platenwinkel is tien minuten open als Sander Heij- gelaar zijn slag al slaat: de 12 inch van Thirteenth Floor Elevators, in gelimiteerde oplage. „Hebbes!" Platenverzamelaars staan zater dagochtend een half uur voor ope ningstijd al voor De Drvkkery in Middelburg. Op de jaarlijkse Re cord Store Day verschijnen veel speciale uitgaven van lp's en cd's. Muziekliefhebbers weten: dan móet je op tijd zijn. Het wachten werd veraangenaamd met een op treden van de Middelburgse singer/songwriter Peetman die nummers speelde van zijn EP Mid- delburg-Tennessee. Het wordt elk jaar drukker op Record Store Day, stelde Bart Gabrielse van De Drvk kery. „Ik koop elk jaar meer in." Tom Hootsmans en Sandra Minneboo plukken platen van Bu- ena Vista Social Club, Kraftwerk, Neil Young en Massive Attack uit de bakken. „Die hadden we wel op cd, maar lp's zijn leuker", vindt Hootsmans. „Je moet meer je best doen: opzetten, omdraaien. Maar je luistert ook bewuster." Heijgelaar is een uur later terug in de winkel. Er was nog een el pee nabezorgd van Napalm Death. Hij grijnst. „Nu stop ik hoor." Almanak Ons koor is flink aan het oefenen voor het 'candlelight concert' dat we binnenkort moeten gaan verzorgen. Het bestuur vond dit optreden een mooie gelegenheid om de discussie over onze presentatie op gang te brengen. Was het zo langzamerhand geen tijd om ons in een andere outfit te steken? Onze naam, Sing@Sea, moest benadrukt worden door het ge bruik van de kleuren van de zee in on ze kleding. We kregen een kleurenpa let mee, waarop een schakering van diverse kleuren blauw was afgedrukt. „Vijftig tinten blauw dus", verzuchtte een van de leden van het koor. 112-nieuws Negen auto's opengebroken De wijk Poortambacht van Zierikzee is het onveiligste gebied voor auto's. Dat blijkt uit een tweet van wijkagent Douwe de Vries. Negen keer werd een auto openbraken in Zierikzee, in drie weken tijd. Als de incidenten op een kaart worden gezet, valt op dat het bijna allemaal in dezelf de wijk heeft plaatsgevon den. De wijkagent hoopt dat buurtbewoners waak zaam zijn. Als er snel ge beld wordt naar alarmnum mer 112 bij een verdachte si tuatie, kan hij de autoinbre ker misschien op heter daad betrappen. Drankrijder aangehouden De politie kreeg zaterdag rond 11.00 uur een melding binnen van een aanrijding op een parkeerplaats aan de Zusterstraat in Sas van Gent. De bestuurder was dronken en is aangehou den. De dronken man, een 57-jarige inwoner uit West- dorpe, was een winkel in gelopen. De eigenaar van de beschadigde auto kon de man voor de agenten aanwijzen. De dronken man had drie keer de toegestane hoeveel heid alcohol op. Het rijbe wijs is ingenomen. Schoorsteen van woning in brand In een woning aan de Pron- kenburg in Kapelle heeft zaterdagavond een schoor steenbrand gewoed, meld de HV Zeeland. Een brand weerteam uit Goes heeft het vuur geblust. Rond 20.40 uur kwamen een ladderwagen en een blusvoertuig van de brand weer langs om de schoor steenbrand te beëindigen. De brand bleek mee te val len. Er is niks bekend ge maakt over schade aan de woning. Twee portiers geslagen De politie kreeg zaterdag rond 02.30 uur een mel ding dat twee horecapor- tiers op de Grote Markt in Hulst geslagen waren. De politie is op zoek naar ge tuigen van het incident. Aangekomen op de Grote Markt hoorden de agenten dat een man in een café ver velend was geweest. De twee portiers hadden hem uit het café gezet en hierbij werden de portiers in hun gezicht geslagen. De man kreeg van één van de por tiers een schop op zijn borst. Beide portiers hebben aan gifte gedaan. De man, een 26-jarige inwoner uit Zaam- slag, is aangehouden. i O t MIDDELBURG. Actiegroep Middel burg 21 april mag donderdag niet op de Balans met een groep men sen aanwezig zijn voor een ge coördineerde steunbetuiging aan Angela Merkel. Dat zegt burgemeester Harald Bergmann in reactie op een klacht van de rechtsradicale be weging Voorpost. Die wijst op een advertentie van de Middel burgse actiegroep in de PZC van zaterdag, waarin mensen wor den opgeroepen om 10.45 uur naar de Balans te komen en daar te klappen voor de laureaten van de Four Freedoms Awards. Voor post mag niet in de buurt van de Abdij demonstreren tegen Mer kel en moet dat op de Dam doen. „Op de Balans mag niet gede monstreerd worden", bevestigt Bergmann. „Daaronder verstaan we het uiten van een mening door meerdere mensen tegelijk, ongeacht de uiting zelf." Aange zien Middelburg 21 april mensen oproept om te komen klappen, is dat te zien als een demonstratie, zegt Bergmann. „Daarvoor kan men terecht op de Loskade of de Kanaalweg. Ik zal morgen met de groep spreken." door Maurits Sep MIDDELBURG. Als Sabewa medio dit jaar de kwijtschelding van belas tingen niet verbetert, dan beëin digt Middelburg de samenwerking. Dat schrijven B en W in antwoord op vragen van de SP. College B en W Middelburg Tom Hootsmans en Sandra Minneboo waren niet van plan iets te kopen op Record Store Day, maar ze gaan toch met vier platen naar huis. foto Ruben Oreel door Maurits Sep Tip? redactie@pzc.nl ZIERIKZEE SAS VAN CENT KAPELLE HULST De dertienjarige Sam Rem uit Vlissingen won het onderdeel DJ. Dat le verde hem een ticket op voor de landelijke finale. t 1 i ft De zusjes Hannah en Claire Vrijenhoek (17 en 14) uit Breda wonnen het onderdeel theater. Ze mogen naar de landelijke finale. Fenna Capelle en Merel Huis (allebei 13) deden mee aan het onderdeel theater. Ze voerden het stuk 'Regret' op. door Maurits Sep pagina 14: Angela Merkel ver deelt de Markt in Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 12