Raad van State beslist morgen over ontheffing Paramotorclub Holland ligt al jaren in de clinch met de provincie over opstijgen en landen. MIDDELBURG. Het provinciebe stuur doet morgen via de Raad van State een uiterste poging om te voorkomen dat paramotors mo gen opstijgen en landen in Zee land. Paramotorclub Holland, een vereniging met zo'n dertig leden gevestigd in het Gelderse Ooster beek, probeert al ruim vier jaar om met paramotors voet aan de grond te krijgen in Zeeland. „In de rest van Nederland mogen we ook stijgen en landen. Alleen de Provincie Zeeland doet moeilijk", zegt Jacques Bechtold, voorzitter van de paramotorclub. „We wil len door heel Nederland kunnen vliegen." Paramotors zijn snorvliegtuigjes: de piloot hangt aan een parachute en draagt een motor op zijn rug of zit op een onderstel met drie of vier wielen: een 'trike'. De toestellen zijn voor het op stijgen en landen aangewezen op terreinen van de provincie, omdat ze geen gebruik kunnen maken van een vliegveld. „Daar worden we niet toegelaten, omdat de para motors te langzaam zijn", legt Bechtold uit. Volgens de provincie is het in strijd met het beleid om een ont heffing te verlenen, zo besloten Gedeputeerde Staten in oktober 2012. Maar daar legt de paramotor club zich niet bij neer. De rechtbank Zeeland-West- Brabant verklaarde in maart 2014 een beroep van de paramotorclub gegrond, omdat het provinciebe stuur de belangen niet heeft afge wogen. Bovendien vond de rech ter dat de provincie onderzoek had moeten doen naar geluidshin der, voordat de ontheffing gewei gerd werd. Nadat de provincie vorig jaar In de rest van Nederland mogen we stijgen en landen. Alleen Zeeland doet moeilijk' opnieuw besloot om de vliegtuig jes te weigeren, ging de club weer in hoger beroep. De rechter gaf de paramotor club voor de tweede keer gelijk, omdat de provincie het geluidson- derzoek, waartoe eerder was opge dragen, nog steeds niet had uitge voerd. Volgens Bechtold voldoen de paramotors aan de geluidsnormen van het Rijk. „Binnen één minuut zitten we op 150 meter hoogte", zegt de voorzitter van de club. „Een toestel maakt niet meer dan zestig decibel geluid. Dat staat on geveer gelijk aan twee of drie men sen die met elkaar aan het babbe len zijn. Het is spijkers op laag wa ter zoeken. Als er een motorfiets over een dijk rijdt, dan hoor je toch ook niemand klagen? Wij voelen ons gediscrimineerd." Gedeputeerde Staten willen niet reageren, zolang de kwestie onder de rechter is. Zeeland walcheren@pzc.nl Snorvlieger wil naar Zeeland door Cornelleke Blok Jacques Bechtold clubvoorzitter Leeskampioenen! Lisan Theune (10) uit Westkapelle, leerling van Thoeban', van Tosca Menten. „Ik vind het superleuk dat basisschool De Lichtstraal, werd zaterdagmiddag ik gewonnen heb", zei Lisan na afloop. Zenuwachtig Zeeuws voorleeskampioen. Anna Somers (21was ze maar een beetje. „Ik vind het vooral leuk om uit Vlissingen, die studeert aan de HZ, won de wedstrijd voor te lezen. Ik wil het verhaal goed overbrengen." voor pabo-studenten. Lisan nam het in de provinciale Lauren Oosthoek van de Don Boscoschool in 's Heeren finale, die plaatsvond in de ZB in Middelburg, op tegen hoek werd tweede en Luuk Zijlstra van OBS Breskens zeven andere basisschoolleerlingen. Ze las een stuk werd derde. Lisan en Anna mogen meedoen aan de lan- voor uit het boek 'Dummie de mummie en de ster delijke voorleeswedstrijden in mei. foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 11