Politie en fiscus op jacht op Schouwen Organisator beurzen Zeelandhallen failliet Meer aftappen is netelige kwestie Zoenen Het is de laatste tijd weer raak 2 ZEELAND COMMENTAAR De ministers Jeanine Hennis en Ronald Plasterk willen hun veiligheidsdiensten meer armslag geven bij het aftappen van communicatie. De maatregel is bedoeld om terrorisme, criminaliteit en (bedrijfs)spionage te bestrijden. Het is een logische stap. Want tot nu toe mogen de ge heime diensten AIVD en MIVD wel draadloos verkeer onder scheppen, maar verkeer over de kabel niet. Dat gat wordt nu ge dicht. De privacy van onschuldige burgers lijkt redelijk goed be schermd. Een groep rechters zal van geval tot geval bekijken of er mag worden getapt. Bovendien worden de gegevens niet ein deloos bewaard. Alles bijeen is dit een stap vooruit. De keerzijde is dat privacy weer een stukje minder vanzelfspre kend wordt. Dat lijkt een kleine prijs. Want je wilt als burger rus tig gaan slapen met het idee dat de overheid alle middelen heeft om voor veiligheid te zorgen. Toch hebben veel mensen terecht twijfels over meer aftappen. Zij willen niet dat Nederland de ongebreidelde datasurveillance van de Amerikaanse National Security Agency kopieert. Hennis en Plasterk geven de commissie die toezicht houdt op hun diensten wel meer macht. Dat is goed. Maar niemand weet of het genoeg is om Big Brother buiten de deur te houden. Niemand weet of Nederland Big Brother buiten de deur kan houden In de middag werd gecontroleerd op de N57 in de buurt van Seroos- kerke. Er werden ruim 1600 voer tuigen met een kentekenscanner gecontroleerd. Dit leverde zeven treffers op. De politie schreef een bekeuring uit voor het niet hands- free bellen en een bon voor het niet dragen van een autogordel. Eén automobilist had nog een openstaande boete van 1250 euro die ter plekke werd betaald. Een ander voldeed alsnog zijn premie van de verkeersverzekering. Twee personen waren onvind baar voor onder meer de Belasting dienst. Hun gegevens zijn aan de betreffende afdelingen gemeld. In de avonduren verplaatste het controlecircus zich naar de Weg naar de Val. Hier werden ongeveer 650 motorrijtuigen gescand, wat vijf treffers opleverde. Een man uit Assen kreeg een bekeuring voor het rijden met een verlopen rijbewijs. Hij mocht niet verder rijden en is bij het station in Goes afgezet. Een motorrijder kreeg een proces-verbaal omdat hij op een tachtig-kilometerweg 34 kilometer te hard reed. Verder reed een automobilist 45 kilome ter te hard en dat leverde ook een bekeuring op. Ook aan de Weg naar de Val werd iemand staande gehouden omdat hij zijn aansprakelijkheids verzekering motorrijtuigen nog niet had betaald. Ten slotte werd van een weggebruiker het tot dan toe onbekende woonadres vastge steld. Politie en Belastingdienst controleren ruim 2250 motorvoertuigen bij Serooskerke en Zierikzee. De Belastingdienst heeft twee beslagen gelegd op auto's waar mee doorgereden mocht worden. Op twee andere voertuigen werd volledig beslag gelegd. Deze wer den weggetakeld. De Belasting dienst inde verder 6500 euro aan achterstallige betalingen. Eén weg gebruiker moest de verschuldigde 1500 euro meteen afrekenen. Almanak Ze zijn net zeven jaar geworden, die tweelingzussen uit Hulst. En de ene heeft al verkering. Het is dikke mik (tekeningen uitwisselen, handje vast houden op het schoolplein), dus een klasgenootje informeerde onlangs of er al gezoend werd. „Néééé, dat mag pas als we 18 zijn", citeerde de twee linghelft braaf de schielijk opgelegde regels van haar moeder. Tweelingzus was het daar niet mee eens. Volgens haar is zoenen toch echt pas toege staan vanaf 28 jaar. „Papa zegt dat het pas mag als je 28 bent. Hij zegt: 'Als je 18 bent, studeer je en dan heb je daar geen tijd voor'." Info over werk aan N57 en N59 De kruispunten van de N59 met de Zwaardweg en van de N57 met de Kraaien- steinweg worden verbe terd. De afslag bij Kerkwer- ve wordt vervangen door een rotonde. Over de pre cieze aard, omvang en plan ning van de werkzaamhe den geeft Rijkswaterstaat 21 april een toelichting. De openbare bijeenkomst (aan vang 19.00 uur) wordt ge houden in het gemeente huis in Zierikzee. Daar wordt dan ook meer ver teld over de plannen rond de weg bij Serooskerke. Lintjesdragers op de borrel Burgemeester Gerard Rabe- link heeft alle gedecoreer de inwoners van Schou wen-Duiveland uitgeno digd 26 april samen met hem het glas te heffen op de koning. De bijeenkomst wordt eens in de twee jaar gehouden en is tussen half vier en vijf uur in de Nieu we Kerk in Zierikzee. Het oranjebitter is bedoeld voor de nieuw gedecoreer den ter ere van koningsdag en inwoners die al eerder een lintje ontvingen uit naam van de majesteit. Action straks de publiekstrekker Als de Albert Heijn in Zie rikzee is verhuisd naar het Haringvlietplein, wordt de Action de publiekstrekker voor de winkels in de bin nenstad. Dat antwoorden B en W op vragen van CDA-fractievoorzitter Daniël loppe (foto). AH bouwt een supermarkt van 2500 meter verkoopopper vlakte op het Haringvliet plein. Aan de Lange No- belstraat blijft een AH'tje van 600 meter. Zo ontstaat ruimte voor vestiging van de Action. Markt zorgt voor extraatje 't Opper De jaarlijkse markt in zorg centrum In 't Opper heeft 4287 euro opgebracht. Het geld is bedoeld voor de Stichting Vrienden van In 't Opper. Uit die pot wor den extraatjes betaald voor de bewoners van het zorg centrum. De opbrengst van vorig jaar is gebruikt voor de aanleg van een ringlei ding voor slechthorenden. Op de markt waren oude ambachten, als palingro- ken, boekbinden en garna len pellen. Ook was er een schoonheidsspecialist. GOES. Het evenementenbureau Event Services Center BV (ESC) uit Goes is deze week failliet ver klaard. Het bedrijf is bekend van vak- en publieksbeurzen in onder meer de Zeelandhallen, zoals de Recreavak en de Technische Vak beurs. Die laatste beurs werd in februari op het laatste moment afgeblazen. Volgens de directie van ESC lag de oorzaak bij een fout in de planning van Libéma, eigenaar van de Zeelandhallen. Die ontkende dat. Curator is mr. Benne van Leeuwen uit Goes. De directie van Event Services Center heeft hem gevraagd een gedegen onderzoek te doen naar de gebeurtenissen die hebben ge leid tot de ondergang van het be drijf. ZIERIKZEE. De politie en de Belas tingdienst hebben donderdag op Schouwen-Duiveland elf bekeurin gen uitgedeeld en 6500 euro aan 'vergeten' belasting geïnd. Tip? redactie@pzc.nl ZIERIKZEE ZIERIKZEE ZIERIKZEE BRUINISSE foto Lex de Meester Wie strandt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 65