Niet meer vijf keer in de week op het veld werken met gretige en getalenteerde voetballers Terug SPORT 9 een week heb je dat ritme weer te pakken. Ik had wel eens een avondje pupillen getraind, maar zo'n team had ik nooit echt on der mijn hoede gehad. Je moet er zelf op letten en rekening mee houden dat het geen senio ren zijn. Als je ze eens onder uit de zak geeft, moet je daarna ook de vader - of in mijn geval de opa - kun nen zijn. Dat gaat volgens mij prima." Met de Di staat hij op het hoogste niveau van Nederland op een keurige achtste plaats. In de beker zit het team bij de laat ste vier. „We presteren wel bo ven verwachting, vind ik. Het zijn niet allemaal toptalenten, maar ze passen goed bij elkaar. We hebben een paar uitschie ters, dat zijn de dragende spe lers", zegt Piet de Rijke. „Verdedigend staat het beter dan aanvallend, want daar heb ben we wel wat moeite mee. Maar als je fundament goed is, kun je gaan bouwen. In de 02 van vorig jaar zaten al veel goe de spelers en daar zijn nog wat talenten bij gekomen. Die jon gens speelden in de selectie van de KNVB en kwamen zo in beeld bij JVOZ." Hij vindt dat je als trainer be scheiden moet zijn. „Als je bo venaan staat, hoefje niet op ta fel te gaan springen. En als je on deraan staat, betekent dat niet dat je onder de tafel moet gaan zitten. Gewoon rustig aan, doe maar normaal." Je moet er als trainer wel vol voor gaan, zegt De Rijke. „Echt met zo'n groep aan de slag gaan. Ze met allerlei dingen kennis laten maken en kijken wanneer het touwtje knapt. Gigantisch bezig zijn, van de eerste dag tot de laatste dag. Niet pamperen, maar gaan. Oefenen, oe fenen, oefenen. Ze vormen aanbie den waarbij ze zich niet weg kun nen steken en constant mee moe ten doen." Van extra spanning bij zijn spe lers voor het duel met Ajax heeft hij de afgelopen dagen weinig ge merkt. „Dat zal in Amsterdam wel anders zijn. We gaan met een bus en die hadden we wel twee keer VLISSINGEN. Piet de Rijke heeft enige tijd geleden al aan gegeven na dit sei zoen niet meer bij JVOZ als trainer op het veld te zullen staan. Wat klopt er van de verhalen dat er nu toch weer een opening zou zijn? „Ho ho, ik stop", zegt hij. „Ik heb wel de vraag gekre gen of ze op de een of andere manier nog gebruik van me kunnen ma ken. Dat zou kun nen, heb ik ze ver teld. Trainers coachen, één keer in de maand of één keer in de twee we ken langskomen, me bellen voor ad vies, dat kan alle maal. Maar ik ga niet meer vijf keer in de week op het veld staan." De organisatie bij JVOZ moet beter, vindt de trainer. „Maar dat kost veel energie, man kracht en tijd", al dus De Rijke. „Al les valt en staat met de poppetjes. En je moet een bui tengewoon goede scouting hebben. Je moet weten wat er in Zeeland rond loopt." „Daarnaast heb je kwalitatief goede trainers nodig, die de spelers en het team beter maken. Zodat die gasten als ze later terugkij ken op deze tijd zeggen: dat waren prachtige jaren, daar ben ik een be tere voetballer ge worden." vol kunnen krijgen. Maar we moeten uitkijken dat het geen schoolreisje wordt. Twee keer dertig minuten voetballen en het is over, het is weg. Voordat je het eigenlijk goed in de ga ten hebt, is het al voorbij. Dan moet je wel een prestatie gele verd hebben. We komen om half elf in Amsterdam en dan kunnen ze op het gemakje twintig minuten rondkijken. Daarna moeten ze alleen nog maar met die wedstrijd bezig zijn. Het kan ook zomaar zijn dat Ajax t vandaag traint als wij daar aankomen. Daar ga ik ze wel even op voorbereiden." Van Ajax Dl heeft hij beel den bekeken van de 5-2-neder- laag in en tegen Volendam. „Nadat ze met 5-0 achter ston den. En vorige week verloren ze thuis met 1-2 van Vitesse. Het betekent dat Ajax Dl op dit moment misschien niet goed speelt, maar ze zullen wel tot op het bot gemotiveerd zijn. Wat gaan wij daar dan te genover zetten? De tactiek moet niet te moeilijk zijn, want dat kunnen ze bij het Ne derlands elftal vaak nog niet eens uitvoeren. We moeten het op zo'n manier doen dat we onze sterke punten kunnen benutten. Dat gaan we in Am sterdam proberen. We hebben misschien maar veertig pro cent kans, maar we gaan er wel voor." COLUMN Barry van der Hooft Daar stonden we dan, voor de gesloten poorten van Anfield Road. We hoopten op de zwarte markt kaartjes te kunnen kopen voor het competitieduel Liverpool- Portsmouth, maar die wedstrijd bleek ineens te zijn omgedraaid omdat beide clubs in de FA Cup een replay moesten spelen. Oeps. Omdat er altijd voetbal moet wor den gekeken, besloten we twaalf jaar geleden maar vanuit Liver pool met de trein naar een thuis duel van Preston North End te gaan. Dat de voorstopper Michael Jackson heette was leuk, net als de fanatieke Millwall-aanhang. Maar het was geen Anfield Road. Een wedstrijd in één van de sfeer volste stadions van Engeland af- strepen zat er niet in voor onze zes vrienden tellende groep. De helft van de groep was wel al eens op Anfield Road geweest. Al leen werd er toen niet gevoet bald.... We bezochten dat jaar het toernooi om de Umbro Cup in het stadion van Everton en besloten ook een rondleiding te nemen in het stadion van The Reds. Don't Dat de voorstopper Michael Jackson heette was leuk, net als de fanatieke Millwall-aanhang. touch the grass! kregen we te ho ren. Dat was heiligschennis. Henk, de cafébaas uit Terneuzen, deed net of hij geen Engels ver stond, bukte en streelde het prach tig gemaaide veld. „Hmmm", zei Henk, „ligt er prima bij." Daarna mompelde hij nog iets over een biljartlaken en wandelde verder alsof er niets was gebeurd. Ik moest donderdagavond weer aan die dagen in Liverpool den ken. Op het gras dat Henk ge woon even aanraakte, werd één van de leukste wedstrijden van de afgelopen jaren gespeeld. Na het eindeloze gebrei van Barcelo na op woensdagavond, maakten de snelle omschakeling van Borus- sia Dortmund en de passie van Li verpool en Jürgen Klopp een dag later veel goed. Wat een sfeer, wat een beleving, wat een fouten die heerlijk werden afgestraft. Op sociale media zag ik hoe ieder een weer vol respect sprak over 1) de minuut stilte voor de slachtof fers van de Hillsborough-ramp die op 15 april 1989 96 levens eiste en 2) het hartstochtelijk meege zongen You'll never walk alone. Deze column is dan ook eigenlijk een oproep aan mijn vrienden: We moeten terug naar Liverpool! ZATERDAG 16 APRIL 2016 te veel pamperen' Piet de Rijke met zijn spelers van JVOZ D1„Dit zijn de jaren waar ze later met een warm gevoel aan terug moeten denken." foto's Lex de Meester OOrfCH

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 61