Sering en balroos kleuren nieuwe vakantiehuizen van Duinoord m Opvang asielzoekers in satelliet van groot centrum 8 WALCHEREN Een asielzoekerscentrum voor 200 mensen inrichten op een Veers weiland is te duur concludeert het COA. Hondenpoepafvalbak 'We proberen creatieve oplossingen te vinden voor kleinschalige opvang' 'We merken duidelijk dat vakantiegangers meer luxe willen. Op zijn minst het gemak dat ze thuis hebben' Lekker bijverdienen en toch naar het strand? Word vakantiekracht bij Zorgstroom! Uitnodiging In de regio Workshop over keukentafelgesprek Eerste Hulp bij Moestuinpotje Mijn dorp, mijn stad Zondag 'Veere heeft geen panden voor azc' door Annemarie Zevenbergen DOMBURG. „Wij zijn volop bezig met het zoeken naar oplossingen voor kleinschalige huisvesting van asielzoekers", aldus burgemeester Rob van der Zwaag van de ge meente Veere. „Veere heeft geen gebouwen waar 200 asielzoekers in kunnen. Die zijn er gewoon niet. Ik denk wel eens, hadden we die maar. We hebben wel weilanden. Maar om die in te richten voor een asielzoe kerscentrum voor drie tot vijf jaar jaar voor 200 mensen vindt het COA te duur. Dus moeten we an dere wegen bewandelen." Van der Zwaag antwoordde op vragen van de fractie van D66 over de opvang van asielzoekers binnen de gemeente. Van der Zwaag: „We zijn volop in overleg met het Centraal Or gaan opvang Asielzoekers (COA). We spreken over 200 asielzoekers. Dan heb je het over een satelliet van een volwaardig asielzoekers centrum in een buurgemeente. Dat betekent kleinschalig opvang hier en voor alle voorzieningen zijn de mensen dan aangewezen op het azc in een andere gemeen te. Ze worden met bussen heen en weer gereden. Maar als je het over integratie hebt, is daarvan niet echt sprake. Ik wil de kinderen die hier in een opvang zouden zitten, ook hier op school hebben bijvoor beeld. We zijn nu aan het kijken 'hoe komen we zo dicht mogelijk bij die 200'. We willen geen snelle oplossing, maar eentje die voor ie dereen aanvaardbaar is en een breed draagvlak heeft. Natuurlijk kunnen we kleine locaties aandra gen. Maar die worden meteen afge wezen hebben we al ervaren. Dat is te duur. De sleutel ligt bij het Rob van der Zwaag burgemeester COA. Zij moet binnen de aan haar gestelde kaders werken en beoor delen of onze voorstellen haalbaar zijn. We proberen creatieve oplos singen te vinden. Met woningstich tingen bijvoorbeeld. Maar dit is geen gemakkelijk verhaal." door Annemarie Zevenbergen Bij de gloednieuwe vakan tiebungalow Dunopark nummer 1 staat een klim roos. Dat is ook de naam van de woning vertelt Simon Wondergem. Eén van de zes nieu we luxe bungalows van Duinoord in Oostkapelle. De andere vijf dragen ook de naam van een struik of boom. De nummers 5 (gouden regen) en 6 (kamperfoelie) waren gistermid dag te bezichtigen na de officiële opening van de huisjes door Veeres wethouder Jaap Melse. Simon: „Mijn ouders zijn in 1963 begonnen met zes vakantie huizen op Dunopark. Zij waren zo'n beetje de eerste in Oostkapel le. Het begin eigenlijk van de va kantieparken in en om Oostkapel le. De huisjes van mijn ouders, Ko en Suus, waren voor die tijd al luxe huisjes. Mijn vrouw Ankie en ik hebben die in 1989 overgeno men. Het waren er toen al negen. Simon Wondergem Duinoord We zijn tot deze uitbreiding, ver der niet echt 'gegroeid'. We heb ben wel de groepsaccommodatie volledig verbouwd en gemoderni seerd. Met die zes nieuwe bunga lows spelen we in op de vraag van de vakantieganger naar meer luxe. Vier toiletten, een ligbad, slaapka mers en suite bijvoorbeeld. We merken steeds duidelijker dat de toerist in zijn vakantiehuis dezelf de gemakken wil, of zelfs meer, als hij thuis heeft. De tijd van met z'n allen op een wankel wc'tje is wel voorbij. De huizen hebben ook een smart-tv. Gelukkig zitten wij in een gebied dat goed beka- beld is, dus internet werkt hier snel en goed", refereert Simon aan de digitale problemen in het Veer- se buitengebied. Geuren en kleu ren omringen de nieuwe vakantie huizen straks; van klimroos, ribes en sering tot gouden regen en kamperfoelie. Voor bungalow 3 staat een balroos. „Als je over een week of twee, drie komt kijken zie je links van de weg een struik vol witte ballen van een centime ter of vijf zes. Een prachtig zicht", glimlacht Simon trots. THEELEN PARTNERS MAKELAARS CS TAXATUJKS tpmakelaars.nl TE KOOP Vlissingen - Giessenburg 14 "Bh -Vrijstaande woning met royale -Vrijstaande woning met royale garage - Nieuwe badkamer en keuken - Uitgebouwde woonkamer - Prima onderhouden en instapklaar Vraagprijs: 269.000,- k.k. Kijk voor meer info op Zorgstroom.nl Dichtbij mensen Zorgstroom Start verkoop tijdens maritiem lifestyle evenement THFF1F.NN PARTNERS 0118-43 07 77 www.aedes-maritima.nl Op zaterdag 16 april 2016 start de verkoop tijdens de jubileumviering van de Wa tersportvereniging bij de jachthaven van Colijnsplaat. Gelimiteerd aanbod: gratis buitenparkeerplaats. Ervaar deze dag zelf het uitzicht vanuit een hoogwerker! VLISSINGEN Projectgroep Zorg Verandert houdt op 20 april in samenwer king met Porthos en PCG Zee land een workshop over het 'keukentafelgesprek'. De work shop is bedoeld voor mensen die een keukentafelgesprek met hun gemeente aan willen gaan en/of begeleiders. De work shop vindt plaats in het Por- thosgebouw in Vlissingen van 10.00 tot 15.30 uur. Deelname is gratis. Opgeven: 0118-628628. MIDDELBURG Tijdens het Lentefeest vandaag bij Speelhof Hoogerzael in Mid delburg wordt vandaag 'Eerste Hulp bij Moestuinpotje' aange boden. Hier kan men gratis met vragen terecht over moes tuinpotjes of groenten kweken. Ook kunnen er plantjes wor den verpot. Daarnaast worden er moestuintjes te huur aange boden voor het hele tuinsei- zoen. Het feest start om 10.00 uur. SINT LAURENS. Na een jaar actie voeren, handtekeningen inzamelen en zeuren bij de gemeente en de wijktafel hebben de hondenbezit ters van Sint Laurens hun eerste succes geboekt: een tweedehands afvalbak. Die staat sinds donderdag op de hoek van de Baasweg en de Singelweg. „Hoeven we de poepzakjes tenminste niet meer in on ze zak te stoppen en mee naar huis te nemen", zegt Karin van Brie- nen (rechts op de foto; links zit Miranda Flipse). De hondenbezitters vinden dat de gemeente wel meer voor hen terug mag doen van het geld dat ze aan hondenbelasting betalen. Een apart hondenuitlaat- veld bijvoorbeeld. Van Brienen: „Die strijd hebben we nog niet opge geven hoor." foto Lex de Meester Zaterdag ARNEMUIDEN Hervormde Kerk, 19.00 uur - Orato rium 'De Schep ping' uitgevoerd door Gemengd Koor De Lofstem OOST-SOUBURG Verenigingsgebouw De Blazer, Ritthem- sestraat 45, 10.00-15.00 uur- Jaarlijkse boeken markt bij Vlijt en Volharding; Mei veld, 10.00-16.00 MIDDELBURG uur-Rommel- Markt, 09.00-17.00 markt; De Zwaan, uur - Snuffelmarkt; Kromwegesingel 1, Ontmoetingskerk, 20.00 uur - Toneel- 09.30-13.30 uur - vereniging 'Sou- Rommel- en kle- burg Toneel en Ca- dingmarkt en boe- baret' speelt het to ken- en bloemen- neelstuk 'Wat een markt; Speelhof invasie' Hoogerzael, Seis- park 2a, 10.00-16.30 SINT LAURENS uur - Lentefeest; Van Serooskerke- Vrije School Zee- laan 9,13.00-16.00 land, 11.00-16.00 uur - Eéndaagse uur - LentebazaarAquarel workshop Stadschouwburg door Ida Nauta Middelburg, Molen water 99,19.30 uur VLISSINGEN - Balletschool Isa- Ter Reede, Vrede- belle Zwaan presen- hoflaan 370, teert familievoor- 14.00-17.00 uur - stelling Nils Hol- Masterclass Marian- gersson; De Spot, ne Boer met optre- Beddewijkstraat 15, dens diverse pianis- 21.30 uur - Optre- ten met Zeeuwse den Raketkanon en Roots; Arsenaal Udarnik Theater, 20.00 uur - Jubileumshow pop- NiEUW- en sint koor X-stream Ma- JOOSLAND ke Over; De Piek, Theater de wegwij- 21.00 uur - Optre- zer, Molenweg 25, den 'Tribute2Bob- 20.30 uur - Concert Marley' door Roots- Michelle van Hau- riders; Panta Rhei, tem Erwin van 22.00-02.00 uur - Ligten 'A la carte' Eerste editie '8o's again WESTKAPELLE Sporzaal de Bellink, 13.45 en 19.15 uur - Jaarlijkse uitvoering gymnastiekvereni ging Hygiëa MIDDELBURG Stadschouwburg Middelburg, Molen water 99,13.30 uur - Balletschool Isa- belle Zwaan presen teert familievoor stelling Nils Hol- gersson; Kloveniers doelen, 15.00 uur - Journalist Twan Huys komt vertel len over zijn boek 'The Clintons' Café Schuttershof, Schut tershofstraat 1,15.30 uur - Optreden 'The Terence Blan- chard E-Collective' VLISSINGEN CCXL Theater, Spui- komweg 1, 13.00-19.00 uur - Zeeuwse voorron des van Kunstben de, gratis bij te wo nen; Arsenaal Thea ter, Arsenaalplein 1, 14.30 uur - Jubi leumshow X- stream Make Over; Atrium Ter Reede, 14.30 uur - Optre den Broazinha

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 40