V&D-aapjes blijven tóch in Dordrecht 'Lancering raket N-Korea mislukt' De mooiste busreizen! Alle vertrekken in mei hebben vertreka effeweg.nl Korting tot wel 70,- p.p.! NIEUWS 19 Kijk op www.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 Deze week gingen honderddui zenden items van het failliete wa renhuis onder de hamer. De aap jes, die jarenlang in het waren huis in Dordrecht pronkten, ble ken ongekend populair. De afgelo pen weken waren er heuse acties gaande om de swingende beest jes voor de stad te behouden. Dordtenaren wilden er alles aan doen de aapjes in hun stad te hou den. De kast stond al jaren in het warenhuis, waar generatie op ge neratie er een kwartje in had ge gooid. Eigenaren van restaurant 't Bevertje uit Dordrecht wisten ze op het nippertje in de stad te hou den. „We kregen ontzettend veel te lefoontjes over de aapjes", zegt At- tila Kappetein van veilinghuis Troostwijk Auctions. „We had den niet verwacht dat dit item zo veel geld op zou leveren." Tot op de laatste minuut werd er flink te gen elkaar opgeboden om de be roemde V&D-aapjes uit Dord recht in de wacht te slepen. De af gelopen dagen streden verschil lende liefhebbers om de bimbo- box. 72 biedingen vlogen over en weer. De beesten in Dordt hou den leek bijna te mislukken. Jaap Bouman, die een actie voor Dord tenaren was gestart, gooide een dag voor de veiling de handdoek in de ring. 7.000 euro had hij ont vangen aan donaties van stadsge noten, maar hij vond het te gek worden. „Zoveel geld uitgeven aan een aapjesautomaat vind ik in deze tijd niet verantwoord", al dus Bouman. Maar Gerrit Drenth legde er nog veel meer voor neer. „Toen ik gisterochtend in de krant las dat hij met de actie gestopt was, dacht ik: wat zonde, die aapjes moeten hier blijven", zegt hij. Sa men met zijn vrouw en dochter bestiert hij 't Bevertje, een klas siek eetcafé in Dordrecht. „Het is een Dordts icoon dus ik besloot te bieden." Zo gemakkelijk ging dat nog niet. Een stuk of tien keer moest hij omhoog met de prijs om uiteindelijk als hoogste bieder te eindigen. De kast zal in het restaurant worden neergezet. „Het is mooie reclame voor ons restaurant, maar ik wil er ook graag iets goeds mee doen. We moeten even kijken hoe makke lijk het vervoerbaar is, maar het zou mooi zijn als we de aapjes kunnen uitlenen aan bijvoor- beeld gehandicapte kinderen." Veel mensen verklaren hem voor gek dat hij zoveel geld neer legt voor een muziekkast. Zijn bod was 22.500 euro, wat inclu sief kosten en btw uitkomt op zo'n 33.000 euro. „Ja, het is een aardig bedrag, maar het heeft ook een bepaalde waarde. Mensen vin den me vast een idioot, maar ze hadden het ook niet leuk gevon den als de aapjes uit Dordrecht zouden verdwijnen." Over een paar weken, als de kast gearriveerd is in het restau rant, zijn de eigenaren van plan een groot feest te organiseren. Een welkomstfeest waar geïnte resseerde Dordtenaren én de oud-medewerkers van de V&D voor worden uitgenodigd. „Veel ouderen hebben herinneringen aan de aapjes, het zou leuk zijn als zij komen. En natuurlijk de medewerkers van de V&D, want daar hoorden ze bij." Toiletjuf frouw Conny Bouman zat jaren lang naast de kast en zorgde er trouw voor. „Ik ken haar niet, maar het zou geweldig zijn als ze erbij is als we de aapjes ontvan gen", aldus Drenth. Noord-Korea liet eerder al weten raketten in gereedheid te hebben gebracht voor een lancering op 25 april, de verjaardag van Kim Il-sung (82). Hij is de grondlegger van het extreem gesloten, commu nistische land en de grootvader van de huidige dictator Kim Jong-un. De zogeheten Dag van de Zon wordt groots gevierd in het land. In 2012 werd tijdens de feestelijk heden een langeafstandsraket afge vuurd, maar ook die lancering mis lukte. Het Westen vermoedt dat Noord-Korea zijn langeafstandsra- ketten met atoomkoppen wil uit rusten. Toen het land afgelopen fe bruari een langeafstandsraket lan ceerde, kondigden de Verenigde Staten nieuwe sancties af, die ook door China werden gesteund. Wat er precies misging bij de lancering van de Musudan-raket is niet bekendgemaakt. 2 mei 5 mei 6 mei 13 mei 16 mei 23 mei 27 mei 30 mei ZATERDAG 16 APRIL 2016 door Salwa van der Caag DORDRECHT. Met afstand het po pulairste item uit de online veiling van V&D's inboedel: een bimbo- box met dansende aapjes. Voor maar liefst 33.000 euro werd de muziekkast gisteren geveild. En blijft in 'thuisstad' Dordrecht. De bimbobox met de dansende aapjes gaat voor 33.000 euro naar Gerrit Drenth, eigenaar van eet café 't Bevertje in Dordrecht, foto Eva Plevier SEOUL. De lancering van een ballis tische raket door Noord-Korea is gisteren mislukt. Dat hebben Zuid-Koreaanse en Amerikaanse militairen vastgesteld. Volgens het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap betrof het een Musudan-ra- ket met een bereik van meer dan 3.000 kilometer. Europa-Park va. €239 4 daagse busreis Logies en ontbijt Wunderland Kalkar va. €159 3 daagse autoreis All-inclusive Stedentrip Parijs of Londen va. €219 5 daagse busreis Logies en ontbijt Sorrento, va. €779 Napels, Capri en Vesuvius 15 daagse busreis Halfpension Rondreis Griekenland va. €939 15 daagse busreis Halfpension KORTING: Stedentrip Praag va. €149 4 daagse busreis Logies en ontbijt Dalmatische kust, va. €499 Trogir en Split korting: 11 daagse busreis Halfpension €50,- Toscane va. €549 11 daagse busreis I Halfpension KORTING: €50,- Rondreis Ierland va. €699 11 daagse busreis Halfpension KORTING: Stedentrip Parijs, Praag va. €149 of Kopenhagen en Malmö 4 daagse busreis Logies en ontbijt Boedapest, va €429 Balaton en Poesta KORTING: 8 daagse busreis Halfpension €30,- Beierse Woud va €439 8 daagse busreis All-inclusive Fietsreis va €479 Kufstein en Hinterthiersee KORTING: 8 daagse busreis Halfpension €20,- Normandië va €479 en zijn invasiestranden 8 daagse busreis Halfpension Singlereis Dolomieten va €479 8 daagse busreis Halfpension Thüringen, va €239 Erfurt en Weimar 5 daagse busreis Halfpension Sauerland ALL-INCLUSIVE va €399 5 daagse busreis All-inclusive Barcelona va €479 en de Spaanse kust 10 daagse busreis Halfpension Rondreis Roemenië va. €499 10 daagse busreis Halfpension Italiaanse Bloemenrivièra 10 daagse busreis Halfpension va. €549 Veelzijdig Polen 10 daagse busreis Halfpension va. €529 Singlereis Kroatië 10 daagse busreis Halfpension va. €539 Rome en Milaan 10 daagse busreis Halfpension va €559 Tirol, Salzburg en Achensee 10 daagse busreis Halfpension va €579 Rondreis Portugal en Spanje 15 daagse busreis Halfpension va €729 Andalusië 15 daagse busreis Halfpension va. €849 Sicilië en Zuid-ltalië 15 daagse busreis Halfpension va €899 Rondreis Noordkaap 15 daagse busreis Halfpension va €1429 Belgische va. €289 Ardennen en Luxemburg 5 daagse busreis Halfpension Minicruise va. €289 Noorse Fjorden korting: 5 daagse bus-bootreis Logies en ontbijt €30,- Andorra en Barcelona va. €459 10 daagse busreis Halfpension Stedentrip Praag va. €189 5 daagse busreis Logies en ontbijt Stedentrip Londen va. €179 4 daagse busreis Logies en ontbijt Tirol,va. €439 Kufstein en Tegernsee 8 daagse busreis Halfpension Fietsreis va. €469 Kufstein en Hinterthiersee korting: 8 daagse busreis Halfpension €30,- Rome, Florence en Venetië va. €479 8 daagse busreis Halfpension Andorra en Barcelona va. €459 10 daagse busreis Halfpension Veelzijdig Polen va. €529 10 daagse busreis Halfpension Grand Tour Bella Italia va. €1199 22 daagse busreis Halfpension Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en p.p. o.b.v. 2 personen. Exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 19