/I Aanpak Schoondijke loopt vertraging op Zebrapad moet weg 6 ZEEUWS-VLAANDEREN Meidenteam Inghelosenberghe wint schoolvoetbaltoernooi De zon schijnt aan de Sint Josephstraat bij Hengstdijk. Een koppel tje bergeenden schar relt rond, in de verte. Een mooiere dag had niet uitgekozen kunnen worden om een pareltje toe te voe gen aan de al rijk geschaarde 'na- tuurkroon' van Zeeuws-Vlaande- ren: de in omvang ruim verdrie voudigde Grote Putting. André Verdurmen, landbouwer uit Kloosterzande, is woensdag aanwezig bij de officiële opening van de vergrote Grote Putting. Het 'oude' natuurgebied was 56 hectare groot, nu is het 180 hecta re. Verdurmens vleeskoeien en die van een collega mogen er straks op grazen, één per hectare. Hij gaat in het seizoen zo'n beetje elke dag naar zijn vee kijken. „Je kunt er alleen niet altijd even ge makkelijk bij komen, met al die waterpartijen." Elk nadeel heeft z'n voordeel, beweerde een bekende voetballer. Dat geldt ook voor de Grote Put ting. De thermometer kwam afge lopen winter nauwelijks onder nul, toch is er een dagje geschaatst in het nieuwe natuurgebied. De ondiepe waterpartijen vriezen su persnel dicht. Schaatsers kunnen er zo terecht. Het is precies wat de provincie voor ogen had bij de uitbreiding van de Grote Putting. Niet alleen een nieuw natuurgebied aanleg gen voor vogels en wat al dies meer zij, maar ook mensen ervan laten genieten. Of dat ermee te maken heeft of niet, verzet is er nauwelijks geweest. De aankoop van alle gronden - op vrijwillige basis - heeft dan wel jaren ge- 'Er is goed geluisterd naar alle wensen. Zo mogen nog altijd paardrijders het gebied in' De herinrichting van het centrum - het Dorpsplein en de doorgaan de wegen - is een gevolg van de aanleg van de rondweg om het dorp heen. Daardoor komt er veel minder verkeer door het dorp. We gen zijn nu te breed, en de roton de op het Dorpsplein overbodig. De reconstructie - met onder meer het verwijderen van de ro tonde en meer groen op het ver steende plein - zou omstreeks de ze tijd beginnen met het verleg gen en vernieuwen van kabels en leidingen door Delta. Eind mei zou dan het straatwerk beginnen. Delta had voor de werkzaamhe den aannemer Marconi Oranje in gehuurd, maar die ging onlangs failliet. Het zoeken van een nieu we aannemer kost een maand of twee. Delta begint nu eind mei. Als het werk van dat bedrijf erop zit, begint de bouwvak bijna. Daar om wordt, meldt een woordvoer ster van de gemeente Sluis, ge wacht tot na de zomer met de start van de herinrichtingswerk zaamheden. duurd, de dorpsraden van Kloos terzande en Hengstdijk hebben volop meegedacht, prees dagelijks provinciebestuurder Carla Schön- knecht hen bij de opening. De provincie luisterde ook goed. Hanneke Versol-ten Hoopen, dierenarts in Hengstdijk, vreesde dat paardrijders het ge bied niet meer in zouden mogen. „Ze waren blij dat ik belde", vertel de Hanneke woensdag. „Ze wil den graag inbreng uit de streek. Ze hebben er ook voor gezorgd dat paardrijders er nog in mogen. Gelukkig maar, want hier is het lekker rustig." Schaatsen kun je er, als het weer meewerkt. Paardrijden ook. En uiteraard wandelen. Alle geno digden deden dat, met stevig schoeisel aan de voeten. Jean Paul Hageman, wethouder van Hulst, was één van hen. Hij had zijn ei gen herinneringen aan het gebied. In zijn jonge jaren heeft hij er nog op het land gewerkt. „Mooi was dat, maar nu is het zeker ook mooi." En al te beste landbouw grond was het toch niet. TERNEUZEN. De wijkraad Bin nenstad Terneuzen vindt dat één van de zebrapaden op de rondweg bij voormalig coffee shop Checkpoint en paviljoen Westbeer en de parkeergarage onder het Theaterplein moet verdwijnen. De situatie is ronduit onvei lig, meent voorzitter Wim Drie- dijk. Dat heeft vooral te maken met de te hoge snelheid van het wegverkeer. De situatie kan, aldus de wijkraad, verbe terd worden door het zebrapad bij Checkpoint weg te halen en en het zebrapad bij de parkeer garage te handhaven, mét een verkeerslicht. In de regio Mijn dorp, mijn stad Dorpshuis, 13.30 uur: Kaarten; AXEL. Gregoriuscen- trum, 13.30 uur: Vrij kaarten, biljarten; BRESKENS. MFC De Korre, 13.30 uur: Bil jarten; CLINGE. Malpertuus, 14.00 uur: Mode show; Café Joreka, 19.45 uur: Bingo; GRAAUW. Gemeen schapshuis, 13.30 uur: KBO kaarten; HEIKANT, 'tHeike, 13.30 uur: Kaarten; Café Du Commece, 19.45 uur: Bingo; HENGSTDIJK, 't Ja gershuis, 14.00 uur: Kaarten; HOEK. De Loven- hoek, 9.30 uur: Biljar ten, koersbal; 13.30 uur: Soosmiddag; 14.00 uur: Bingo; HULST. De Serre, 14.00 uur: Sjoelen; De Lieve, 9.00 uur: Biljarten; 13.00 uur: Handwerken, koers bal, biljarten; 19.30 uur: Kaarten; SINT JANSTEEN. De Warande, 14.30 uur: Ouderensoos; 15.15 uur: Kidsclub; 19.00 uur: Workshop to neel; TERNEUZEN. De Ves te, 12.00 uur: Biljar ten; 13.30 uur: Hand werken, soos; 19.00 uur: Bridge; De Hoeve, 13.00 uur: Biljarten; 19.00 uur: Sjoelen; Scheldetheater, 20.00 uur: Jon van Eerd met Harrie Babba (foto); Rivierenhuis, 10.00 uur: Creatijd Steun punt Terneuzen. Grote Putting doet naam weer eer aan «H aJr De vergrote Grote Putting tussen Hengstdijk en Kloosterzande is gisteren officieel geopend. Het 'oude' natuurge bied was 56 hectare groot, nu is het gebied 180 hectare, foto Ronald den Dekker door Harmen van der Werf Hanneke Versol-ten Hoopen door Martijn de Koning SCHOONDIJKE. De herinrichting van het centrum van Schoondijke loopt drie maanden vertraging op. Het faillissement van een onderaanne mer zorgt ervoor dat het werk pas na de zomer kan beginnen. BRESKENS Donateursconcert muziekvereniging Muziekvereniging Breskens-Groede geeft zaterdagavond een concert in De Korre in Breskens. Naast het senioren korps werken ook de slagwerkgroep en de jeugdleden in oplei ding mee. Het repertoire is ge varieerd. Ook niet- donateurs zijn wel kom. Het concert is gratis. Na afloop is er een verloting om de kosten te dekken. Het concert begint om 19.30 uur. KOEWACHT Quizavond De Stichting Cultuur en Ontspanning De Vlaschaard houdt za terdag in De Vlasch aard een quiz-avond. De deelnemende teams, minimaal twee en maximaal vier personen, bui gen zich in tien ron den met telkens tien vragen over muziek, sport, laatste nieuws, beeld en geluid, ge beurtenissen en een stukje Koewacht. Er is een eindprijs voor de beste drie teams. Deelname: 12,50 eu ro per team. Vooraf inschrijven per e-mail (vlaschaard@vlasch- aard.nl) of telefoon (0114-362042). PHILIPPINE Moderne kunst Aboriginals Galerie Pand 3 aan de Gentsebreed- straat in Philippine presenteert de expo sitie 'Hedendaagse kunst uit Aboriginal Australië'. De ope ning vindt zaterdag om 15.00 uur plaats. Georges Petitjean, cu rator van het Aborigi nal Art Museum (AAMU) in Utrecht, spreekt een ope ningswoord. De tentoonstelling is tot en met 17 juni te bezichtigen, op don derdag en vrijdag tus sen 13.00 en 16.30 OOSTBURC Bert Gabriëls in Ledeltheater De Vlaamse komiek Bert Gabriëls (foto) staat vrijdag in het Le deltheater in Oost burg met zijn solo show. Gabriëls is in Vlaanderen vooral be kend dankzij de suc cesvolle tv-serie 'Zon de van de zendtijd'. De voorstelling be gint om 20.15 uur en de toegangsprijs is 16 euro. SAS VAN GENT De voetbalmeiden van basisschool Moerschans uit Hulst (in het geel) en van de Warande uit Axel (rood) strijden om de bal tijdens het Oost-Zeeuws-Vlaams kampioenschap schoolvoet- bal. Dat werd gisteren gehouden op het sportveld van Corn Boys in Sas van Gent. Het meisjes 7-tal van basisschool Inghelosenberghe uit Sint-Jansteen won het kampioenschap. De Steense meiden ver sloegen in een spannende finale het 7-tal van de Warande 1 (Axel) na beslissende strafschoppen. Op het sportveld kwamen zestien teams, ingedeeld in vier poules, in actie. Het 7-tal van Inghelosen berghe speelt woensdag 25 mei de Zeeuwse finale in Kloetinge. foto Ronald den Dekker DONDERDAG AARDENBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 82