Verrassing voor de balletjuf Zeeuws meisje onder water Welke renner breekt deze keer door in Goes? CDA-raadslid Martinet is verbijsterd over handelwijze stichtingsbestuur Stichtingsbestuur dreigt met stappen als Hulster gemeenteraad kritische motie aanneemt. HULST. Stichting Den Dullaert die het gelijknamige activiteitencen trum in de Dullaertwijk in Hulst beheert, heeft een zeer ongebrui kelijke stap gezet. Zij heeft een advocaat ingescha keld om een motie te beoordelen die pas vanavond in de gemeente raad van Hulst wordt behandeld. CDA en PvdA vragen in die motie aan het college van B en W stren gere eisen te stellen aan organisa ties die Hulst subsidieert. Enkele van die eisen zijn: een bestuurster mijn van maximaal drie periodes van vier jaar, geen familieleden in hetzelfde bestuur en bestuursle den moeten in de gemeente Hulst wonen. Stichting Den Dullaert heeft de motie voorgelegd aan advocaat Ron Lensen in Terneuzen. Hij maakt in een advies van zeven bladzijden 'gehakt' van de extra ei sen. Volgens hem zijn die prak tisch allemaal in strijd met wette lijke bepalingen. De motie is, stelt hij, ook volledig toegeschreven op de organisatie van activiteitencen trum Den Dullaert. Het is zeer ongepast dat een organisatie de besluitvorming zo probeert te beïnvloeden. Karei Martinet, raadslid CDA Lensen verwijst daarbij naar op merkingen die wethouder Adri Totté eerder dit jaar maakte naar aanleiding van kritische berichtge- ving over Den Dullaert. Zo had het bestuur van Den Dullaert de maximale zittingstermijn van be stuursleden verhoogd tot al met al zesendertig jaar. Totté liet in een reactie weten daar niet blij mee te zijn, maar er niks aan te kunnen doen, omdat een stichting zelf standig is. Heel zwaar valt Lensen over de eis dat bestuurders van gesubsidi eerde instellingen in de gemeente Hulst moeten wonen. Jan van Puy- velde, voorzitter en directeur van Den Dullaert en voorzitter van de Warande in Sint Jansteen, woont in De Klinge in België. Hij zou als bestuurslid weg moeten, als de eis uit de motie in een nieuwe subsi dieverordening komt. In zijn advies geeft Lensen aan dat stichting Den Dullaert binnen zes weken bezwaar zal aanteke nen, als de gemeenteraad van Hulst de motie aanneemt en 'over gaat tot een schriftelijke beslis sing'. Hij dreigt vervolgens: 'Zou de gemeente Hulst bekend willen worden als gemeente die bijvoor beeld Belgen, Fransen of Duitsers weert uit besturen van door Hulst gesubsidieerde stichtingen of vere nigingen? Dat past bepaald niet bij de stadsmarketing van de ge meente Hulst.' CDA-raadslid Karei Martinet, één van de indieners van de mo tie, is verbijsterd over het optre den van het stichtingsbestuur van Den Dullaert. Hij noemt het zeer ongepast de politieke besluitvor ming zo te willen beïnvloeden. Van Puyvelde was gisteravond on bereikbaar voor uitleg. www.pzc.nl zeeuws-vlaanderen@pzc.nl DONDERDAG 14 april 2016 Zeeland ZEELAND 9 ZEELAND 14 15 TERNEUZEN. Leerlin gen van Lilianne Butler zetten de eigenaresse van de dansschool gisteren in het zonnetje. Bij haar zestigste verjaardag voerden ze een dans op in de Noordstraat. De dansschoolhoudster was onder valse voor wendselen naar de Terneuzense winkelstraat Daar kwamen haar leerlingen vervolgens uit de winkels tevoorschijn op de klanken van Kool and the Gang ('Celebration'). De jongste leerlingen vormden een erehaag en stonden met bloemen klaar. Lilianne Butler reageerde geëmotioneerd: „Echt een surprise, wat mooi! Ik was onderweg naar mijn werk en dan plotseling dit allemaal. Geweldig! Ik ben helemaal verrast." foto Ronald den Dekker Hoog spel Den Dullaert door Harmen van der Werf Den Dullaert. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 80