u Haven viert band met Colijnsplaat BIRKENSTOCK Heinkenszandse onderneemster biedt in haar winkel alternatief voor Marktplaats BEVELANDEN en THOLEN 7 f T Oude spulletjes over? Zet ze bij de Novy in het schap. Sandra Nieuwdorp is lek ker aan het opruimen. „Ik krijg nieuwe meu bels en toen kreeg ik ook wel zin in andere woonaccessoires." Haar oude spulletjes verkoopt ze in de Novy, een speelgoed- en huis- houdwinkel in Heinkenszand. „We hadden de winkel veran derd en daarna hadden we ruimte over", vertelt José Olierhoek, eige naresse van de Novy. „We vonden het zonde om die ruimte niet te benutten en zo kwamen we op het idee om een koopjesmarkt op te starten." 'We hadden de winkel veranderd en daarna hadden we ruimte over' Het concept is eenvoudig. Men sen kunnen voor een klein bedrag een stelling of een stukje vloerop pervlak huren en hier hun spulle tjes te koop aanbieden. De spulle tjes worden afgerekend aan de kas sa van de Novy en de opbrengst is voor de verkoper. De stelling van Sandra is inmiddels niet meer al leen gevuld met woonaccessoires, want ze bracht ook kinderspeel goed en zelfs curiosa uit grootmoe ders tijd naar de Novy. „Ik ben écht aan het opruimen geslagen", lacht ze. „Ik zag het niet zitten om de spullen via inter net te verkopen, omdat je dan ie dere keer vreemde mensen aan de deur hebt. Ik heb nog wel met de gedachte gespeeld om op een rom melmarkt te gaan staan, maar dan ben je toch een aardig bedrag kwijt aan een marktkraam, het kost je een hele dag en dan moet je nog maar hopen dat je op die ene dag zoveel mogelijk kwijt raakt. Toen ik een Facebookbe- richtje zag over de Koopjesmarkt in de Novy heb ik me gelijk aange meld." Ook Susanne Eelsing was di rect enthousiast toen ze dat Face- bookbericht onder ogen kreeg. „Ik heb gelijk mijn auto volgeladen en ik ben er meteen naartoe gere den", lacht ze. Susanne maakt schilderijen, tekstbordjes voor in de tuin, kaar sen waar ze schelpen in verwerkt en nog veel meer. „Ik deed er ver der eigenlijk niets mee, ik kon lek ker mijn creativiteit kwijt, maar dat was het dan. Nu kan ik kijken of mijn spulletjes leuk worden ge vonden. Er is al aardig wat ver kocht, dus ik denk het wel", zegt ze voorzichtig. „Ook sociaal is het een dingetje, je staat hier nog eens even met mensen te praten, je doet contacten op. Ik heb er echt lol in." Sandra Nieuwdorp knikt in stemmend. „Het is echt leuk. Het voelt toch een beetje als mijn win keltje. Bovendien heb ik inmid dels mijn huiskamer alweer ge vuld met dingetjes uit andere rek ken." De watersportvereniging wil de inwoners van Noord-Beveland nadrukkelijk betrekken bij de feestelijkheden. Zonder Colijns plaat zou hun jachthaven niet kunnen bestaan, zeggen secreta ris Kees Meijer en voorzitter Kees de Ridder van WSVNB. Tegelijkertijd hebben winkels, jachtwerven, horeca en andere ondernemingen veel profijt van de watersport. „Zij eten van ons en wij eten weer van hen", zegt De Ridder. De vereniging biedt bovendien werk aan drie haven meesters en een administratief medewerker. Het horecagedeelte van het verenigingsgebouw is ver pacht aan een ondernemer. De Ridder is al bijna veertig jaar lid van WSNVB. In het begin ging het om enkele tientallen bootjes, die nog samen met vis sersschepen in de oude haven la gen, weet hij nog. Door de ver zwaring van de zeewering, eind jaren zeventig, kwam Colijns plaat achter een hoge dijk te lig gen en werd een nieuwe jachtha ven aangelegd. De watersportver eniging ging deze haven vanaf Watersportvereniging Noord-Beveland telt zo'n 740 leden en heeft nog steeds een wachtlijst t98i exploiteren. Inmiddels zijn er 550 ligplaatsen voor schepen van 7 tot 20 meter lengte. Voor een vaste ligplaats moet je lid zijn van de vereniging, die zo'n 740 leden telt en nog steeds een wachtlijst heeft. „De vereni ging bloeit", zegt secretaris Me ijer. In het clubhuis kunnen le den en passanten een boek le nen, wat drinken of internetten. Vergrijzing Maar ook in de pleziervaartwe- reld is de vergrijzing merkbaar, zeggen de bestuursleden. Derti gers en veertigers hebben het heel druk en een eigen boot is geen goedkope liefhebberij. Alle jachthavens krijgen naar verwach ting te maken met krimp. Daar om bezint de vereniging zich op mogelijkheden om de watersport te promoten. Het jubileum biedt een mooie ge legenheid om mensen kennis te laten maken met watersport en de WSVNB. 's Avonds is er nog een besloten feest voor de leden en relaties. www.bdstore.com Uitnodiging THFFI.F.NN PARTNERS Op zaterdag 16 april 2016 start de verkoop tijdens de jubileumviering van de Wa tersportvereniging bij de jachthaven van Colijnsplaat. Gelimiteerd aanbod: gratis buitenparkeemlaats. Ervaar deze dag zelf'het uitzicht vanuit een hoogwerker! DONDERDAG 14 APRIL 2016 Klant verkoopt nu zelf spullen door Rachel van Westen José Olierhoek eigenaresse Novy f SftttN tlVvi i 4: r* Susanne Eelsing maakt zelf spullen om te verkopen bij de Novy: „Ik deed er verder eigenlijk niets mee, ik kon lekker mijn creativiteit kwijt, maar dat was het dan. Nu kan ik kijken of mijn spulletjes leuk worden gevonden." foto Mechteld Jansen door Peter Urbanus COLIJNSPLAAT. Watersportvereni ging Noord-Beveland viert zater dag haar vijftigjarig bestaan met een maritiem lifestyle evenement rond de jachthaven, om de water sport te promoten, ledereen is daar welkom. Het evenement zaterdag duurt van 10.00 tot 16.00 uur. Er is een nau tische markt met Zeeuwse onderne mers uit de watersport- en recreatie sector. Ocean People houdt 's och tends een lezing over tochtplanning. Team Brunei verzorgt 's middags een presentatie over de Volvo Ocean Ra ce. Er is ook een kinderprogramma. Achter de Houttuinen 34 Middelburg Made in Germany Tradition seit 1774 Start verkoop tijdens maritiem lifestyle evenement 0118-43 07 77 www.aedes-maritima.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 79