Toekomst zwembad moet snel helder zijn U. Eindeloos eiland op de flets Yerseke in het teken van kunst en cultuur goes 6 BEVELANDEN en THOLEN Prinses Beatrixschool heeft de beste schoolvoetballers omg. Goese Meer Werk met voldoende beweging? Aannemersbedrijf D.A. van Gilst v.o.f. De kracht van kwaliteit Goes - Tel: 0113 - 21 66 77 In de regio Mamacafé Het onderwerp 'Posi tief opvoeden, hoe doe je dat?' staat cen traal tijdens het Ma macafé dat vrijdag 15 april plaatsvindt in Sint-Maartensdijk. Deze workshop wordt gegeven door Anja Elenbaas en Dia na Hoenselaar van het consultatiebu reau, er is gelegen heid om hen vragen te stellen. Het mama café is bedoeld voor kinderen van O tot en met 4 jaar en hun ouders, verzorgers of grootouders en is vrij dag 15 april geopend van 9.30 tot 11.30 uur in OBS de Rie- Mijn dorp, mijn stad Wat staat er tegenover: Kijk voor meer informatie of aanmelden op: www.krantenbezorgen.nl door Rob Paardekam THOLEN. Thoolse zwemliefhebbers krijgen zo snel mogelijk zekerheid over de toekomst van hun zwemba den. Het onderwerp krijgt priori teit bij de zoektocht naar mogelij ke bezuinigingen. De gemeenteraad zal vandaag ak koord gaan met een voorstel waar in het college de opdracht krijgt op tal van terreinen te onderzoe ken of erop kan worden bezui nigd. Dat ook de zwembaden op dat lijstje staan, zorgt wederom voor een hoop onrust onder bezoe kers van de zwembaden De Spet ter in Tholen en Haestinge in Sint-Maartensdij k. Het comité Blijven Spetteren - dat ondertussen al jaren strijdt voor het behoud van het bad in Tholen - liet vorige week al weten een sluiting van De Spetter niet te zullen accepteren. De gemeenteraad lijkt een ein de te willen maken aan de onze kerheid en pleitte daarom voor een snel onderzoek naar de zwem baden. Het college is daartoe be reid. Het onderwerp heeft priori teit gekregen, zodat nog dit jaar een besluit kan worden genomen over de toekomst van de voorzie ningen. Andere zaken waarvan wordt onderzocht of erop kan worden bezuinigd, zijn onder meer school gebouwen, dorpshuizen, subsi dies, milieubeleid en de eigen be drijfsvoering. door Ellen Jobse WISSENKERKE. Uitdaging, span ning en veiligheid. Die drie be grippen staan centraal bij de aan leg van een mountainbikenet werk op Noord-Beveland. Het knooppuntensysteem van zo'n 75 kilometer wordt hoofd zakelijk gevormd door bestaan de routes. De verantwoordelij ke stichting Mountainbikenet werk Eindeloos Eiland Noord-Beveland gaat deze rou tes met elkaar verbinden en maakt ze veiliger, spannender en uitdagender. Als voorbeeld noemt initiatiefneemster Aly Wisse natuurgebied De Schots man in Kamperland. „Daar ligt een traject met scherpe boch ten. Net uit zo'n bocht kruist de mountainbikeroute het rui terpad, wat regelmatig zorgt voor schrikkende paarden en vallende fietsers. Dat moet veili ger." De kosten voor het project bedragen 90.000 euro. Een op- startsubsidie van 10.000 euro krijgt de stichting van de ge meente Noord-Beveland, die blij is met het initiatief. Het col lege vindt de route een mooie aanvulling op de bestaande wandel- en fietsnetwerken. De resterende 80.000 euro wil de stichting bekostigen met subsi dies en een crowdfundingactie. Het mountainbikenetwerk moet in het voorjaar van 2017 gereed zijn. door Joeri Wisse YERSEKE. Zelfs in Reimerswaal, de gemeente die niet bepaald vooroploopt op het gebied van cultuur, groeit de aandacht voor kunst. Dat stellen de initia tiefnemers van de eerste Kunst markt Reimerswaal, die zater dag plaatsvindt in Yerseke. „Deze kunstmarkt kan ge zien worden als een nieuw elan om de kunstenaars uit Reimers waal en daarbuiten een po dium te geven hun kunstwer ken te presenteren", stellen Ine ke en Cees de Vries van de vo rig jaar opgerichte Kunstkring Reimerswaal. Samen met het Oosterscheldemuseum geven ze 25 uiteenlopende kunste naars de gelegenheid om hun werk te laten zien. De kunstmarkt is opgesteld in het centrum van Yerseke. Ook in de dorpskerk en de bi bliotheek worden werken geëx poseerd. Ook zijn er diverse muzikale optredens, 's Och tends spelen Thijs Overtoom en Ewout Nijsse op gitaar en banjo, 's middags laat de Delta Bluesband van zich horen. De kunstmarkt wordt om 10.00 uur geopend door wet houder Izak Vogelaar. SINT MAARTENSDIJK burch aan Bloemen- laan 2 in Sint-Maar tensdijk. THOLEN Bijeenkomst over pleegouderschap Juvent houdt van avond een informatie bijeenkomst in Tho len voor mensen die interesse hebben in het pleegouder schap. Deze bijeen komst duurt van 20.00 tot 22.00 uur en wordt gehouden in Meulvliet aan Zoekweg 8 in Tho len. Voor meer informa tie over pleegzorg of deze informatie avond kunnen belang stellenden bellen naar 0118-632855 of mailen naar cspleegzorg@juvent. nl. KAPELLE Muzikale avond Ons Genoegen Muziekvereniging Ons Genoegen pre senteert zich zater dag tijdens de jaarlijk se muzikale avond op zaterdag 16 april. Alle muzikale geledin gen van de vereni ging treden voor het voetlicht. De optre dens beginnen om 19.00. Vanaf een half uur voor aanvang is de zaal geopend. Kaartjes kosten 3 eu ro. www.ogkapelle.nl. KLOETINGE. Sem van Waarde (rechts) snelt voorbij zijn tegenstan der Angelo van der Welle van De Tweern in Goes. De leerling van de Bisschop Ernstschool schopte het gisteren met zijn team tot de fi nale van het schoolvoetbaltoernooi voor elftallen in Kloetinge, maar verloor in de eindstrijd met 2-0 van de Prinses Beatrixschool II uit Goes. Dat team mag zich opmaken voor de regiofinales, die 25 mei worden gehouden in Heinkenszand. foto Mechteld Jansen BIEZELINGE Biezelingseweg 6, 10.00-11.30 uur - In- loopochtend Tref punt, bedoeld voor inwoners van Kapel- Ie en Biezelinge om elkaar te ontmoeten en spelletjes te doen GOES Erasmuspark, 10.00 -11.00 uur - Inloop spreekuur van wijk verpleging; School gebouw De Tweern, Evertsenstraat 100, 17.30-19.00 uur - Kunstmarkt; Sport zaal Thorbeckelaan, 20.00 uur - Volks dansen HANSWEERT Dorpshuis, 10.00 uur - Wandelen in groepsverband HEINKENSZAND V.d. Biltplein, 08.00-12.00 uur - Weekmarkt; Dorps straat 43,13.00- 18.00 uur - Exposi tie 'Groninger pracht', combinatie van schilderijen, kleibeelden en foto grafie; De Stenge, 18.00 uur - Avond vierdaagse en rol- stoeldriedaagse KAPELLE Cederhof, Ceder laan 9, 08.00-21.00 uur - Exposities schilderijen René Tramper en zelfge maakte poppen van Lida Fakkeldij; De Vroone, 13.30 uur - Wekelijkse Bingo KLOETINGE Amicitia, Schimmel- penninckstraat 14, 19.30 uur - Openba re postzegelavond met veiling KRUININGEN Ons Dorpshuis, Berghoekstraat 3, vanaf 18.00 uur - Muzikale avond met Koor The Revi vals bij Resto Van- Harte; Reimers- waalhal, 19.00-22.00 uur - Afscheidsre ceptie Reimerswaal- se burgemeester Huisman (foto) YERSEKE Oosterscheldemu seum, Kerkplein 1, 09.30-12.30 en 13.00-16.00 uur - Ex positie schilderijen Diny de Kok; Tref punt, Moerplein i2d, 13.00-17.00 uur - Koersbal en Bil jart voor senioren Gezocht, vroege vogels voor het bezorgen van dagbladen zoals AD, de Volkskrant, Trouw en De PZC. 's Ochtends voor 7 uur de krant bezorgen is goed betaald en snel verdiend. Het bezorgen duurt 1 tot 1,5 uur per dag, van maandag tot en met een aantrekkelijke 4-wekelijkse vergoeding; gratis de krant lezen; gratis regenpak; diverse extra's te verdienen. De minimumleeftijd is 15/18 jaar, afh. vd wijkgrootte.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 78