Have aseat ,UU Middelburgse korfbalster speelt met Koog Zaandijk voor 12.000 toeschouwers 16 ZEELAND cnr)T\rn OriUlMU KORTINGEN TOT 50% Bluf en Racoon traden al op in de Ziggo Dome. En nu krijgt ook Zuidweg - opgegroeid in Zeeland, groot geworden bij de Middel burgse eersteklasser Swift - de kans haar talenten te etaleren in die immense Amsterdamse pop tempel. „Toen de zaalfinale nog in Ahoy werd gespeeld, was ik er vaak bij als toeschouwer. In die tijd droomde ik ervan om zover te komen. Nu dat is gelukt, vind ik dat prachtig. Helemaal bijzonder is dat het nu voor het eerst in de Ziggo Dome is. Ik ben heel be nieuwd hoe dat zal zijn. De hal is nóg groter, er zal nóg meer pu bliek zijn." Zuidweg maakte met haar Korf bal Leagueclub Koog Zaandijk, de Middelburgse Jong Oranje-speel ster redelijk tevreden „In het be gin moest ik nog een beetje zoe ken", vertelt Zuidweg. „Ik kwam natuurlijk in een team waarin de rollen allemaal verdeeld waren. Ik werd bij international Tim Bakker in het vak gezet. Hij schiet veel en scoort ook veel. Het is dan logisch dat de anderen in het vak eerder de bal aan hem geven dan aan mij. Ik moest me bewijzen en min of meer zeggen: hé, ik kan die ballen er ook in schieten. Hoe verder we in het seizoen kwa men, hoe meer de anderen dat ook zagen." De Walcherse had het meteen naar haar zin in Noord-Holland. En dat geldt nog steeds. Ze heeft dan ook al besloten om er nog een seizoen aan vast te plakken bij Koog Zaandijk. landskampioen van 2008, 2010 en 2012, een wisselvallig seizoen door. Halverwege het seizoen leek het alsof de ploeg de beste vier niet zou halen en de play-offs zou mislopen. „We zijn toen een keer bij elkaar gaan zitten en hebben het er met z'n allen echt over ge had. Dat heeft geholpen. Ons spel werd steeds beter. Maar we heb ben ook wel een beetje geluk ge had: onze directe concurrenten, Fortuna en LDODK, hadden ook geen goed seizoen en lieten de kans liggen om ons voorbij te gaan." Wat ook hielp, was de trainers wissel. Chris Kaper ging en Wim Bakker, die de club uit Koog aan de Zaan eerder al aan de titel hielp, kwam. Zuidweg: „Op een gegeven moment was het duide lijk dat er werk aan de winkel was. Chris gaf toen aan dat hij niet wist of hij de energie had om Koog Zaandijk erbovenop te hel pen. Hij heeft toen zelf besloten op te stappen, in het belang van de vereniging. Of het nu alleen aan de nieuwe trainer ligt dat het weer begon te draaien, weet ik niet. Maar Wim is wel iemand die weet wat er nodig is om een team op de rails te krijgen." Uiteindelijk haalde Koog Zaan dijk de play-offs ternauwernood. Op doelsaldo. Vervolgens was re- gerend landskampioen PKC in twee duels te sterk. „Zaterdag wa ren we wel heel dicht bij een over winning en dus een derde wed strijd", aldus Zuidweg over de 32-31-nederlaag. „We hadden kans op een verlenging, maar he laas ging het laatste schot van ons er niet in." Over haar eigen seizoen is de rA T T? www.springvale.nl SPRINGVALE CHESTERFIELD WACHTELSTRAAT 54 2802 EV GOUDA 0182-686873 WWW.SPRINGVALE.NL Zuidweg in Ziggo Dome door Roeland van Vliet Goed, ze staat niet in de landelijke zaalfinale, maar korfbalster Naomi Zuidweg speelt za terdagavond wél in de Ziggo Dome. Voor liefst 12.000 toeschouwers. „Het is niet hele maal de wedstrijd die we wilden", bekent de 22-jarige Middelburgse, die bezig is aan haar eerste sei zoen bij Koog Zaandijk, „maar ik ben blij dat we toch nog voor die derde plek mogen strijden." 38 Naomi Zuidweg speelde alle twintig wedstrijden in de Korfbal League. Achttien in de reguliere competitie, twee in de play-offs. Ze kwam daarin tot 38 treffers. Naomi Zuidweg (links) ging naar Koog Zaandijk om voor de prijzen te spe len. De Middelburgse kan zaterdag met haar ploeg derde worden in de Korf bal League, foto René van Dam/Orange Pictures THE ART OF CRAFTMANSHIP" Springvale® Chesterfield gaat groter! Wegens verhuizing kortingen oplopend tot 50% op alle showroom-modellen, assec- oires, tafels, kasten karpetten, lampen etc. Springvale Chesterfields worden geleverd met 10 Jaar Platinum Garantie. U bent van harte welkom tijdens deze opruiming in de grootste Chesterfield Showroom van Europa, www.springvale.nl GRATIS INSPIRATIEBOEK BEL 01 82-68687S OF

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 72