Huishoudelijke hulp scoort hoge waardering Oplossing voor jeugd BIRKENSTOCK Traditie is uitgegroeid tot een collectie van 63 nationale dundoeken SCHOUWEN-DUIVELAND 7 Het dak van Zeelandia in de Zierikzeese binnenstad verklapt uit welk land de bakkersgigant die dag bezoek heeft. Zeelandiaportier Jo han Roskam heeft de keuze uit 63 sma ken in een kast vol taartdozen. Dit keer geen lekkernij van de bakkersgigant. Onder het kar tonnen deksel plopt het dundoek op van één van de vele landen waarmee de grootmacht uit Zierik zee handel drijft. „De landennamen staan achter op, dus dat pakt makkelijk", zegt de portier-vlaggenist. Deze week is het Zuid-Amerika troef. Delega ties uit Colombia en Suriname be zoeken het moederbedrijf. Tradi tioneel gaat de vlag uit. „Voor zo ver ik mij kan herinneren, is dat al tijd al zo geweest", vertelt Ros kam. Het is één van die zekerheidjes waar oudere Zierikzeeënaren zich op kunnen verlaten. Net als vroe ger de Zeelandia-stoomfluit. „Die hoorde je vier keer per dag. Op die fluit ging je werken, nam je pau zes en ging je naar huis. Een klok je was overbodig." Wappert een buitenlandse vlag op het dak van Zeelandia, dan betekent dat visite van één van de vele dochters of za kenrelaties. Aan dat protocol wordt strak vastgehouden. Bij de voorbereiding van een buiten lands bezoek wordt standaard op een formulier aangevinkt of het hijsen van de betreffende nationa le vlag op prijs wordt gesteld. „We zien het als een warm welkom. Vo rig jaar kwam een Chinese delega tie langs en die vond het zo bijzon der, dat ze gelijk allemaal foto's hebben gemaakt." De naam op de doos geeft Ros kam en zijn collega's de zekerheid dat ze altijd het juiste dundoek in de mast hijsen. „We controleren van te voren op internet ook altijd nog even hoe die vlag van dat be- 'We controleren van te voren altijd even hoe die vlag er uitziet. Het gaat eigenlijk nooit mis' De meeste moeite hebben de tachtig ondervraagde cliënten (ro procent van de totale doel groep) met de communicatie. Ongeveer een derde geeft aan geen duidelijk gesprek te hebben gehad met de zorgaanbieder over de nieuwe manier van wer ken onder verantwoordelijkheid van de gemeente. Kritiek is er ook op vage afspraken over de werkzaamheden van de huishou delijke hulp. Zorgaanbieders springen bovendien te noncha lant om met het regelen van een vervangende hulp in geval van ziekte of vakanties, laat de steek proef zien. De ervaringen zijn van het derde kwartaal van vorig jaar. Tij dens een huisbezoek is een inter view afgenomen en gekeken hoe schoon en leefbaar het huis was. Hierbij is gesproken met cliën ten van zes verschillende zorg aanbieders. Het werk van de hulp werd gemiddeld gewaar deerd met een 8,3. De hulp zelf verdient volgens deze cliënten een 8,6. De inzet van de zorgaan bieders scoort een 7,8. De steekproef geeft evenwel aanleiding voor een nieuwe ma nier van werken, laat de gemeen te weten. Voortaan spreekt de zorgaanbieder met cliënten af welke activiteiten zij doen die nodig zijn voor een schoon en leefbaar huis. Nu geldt nog een vast aantal uren hulp per week als maatstaf. Zorgaanbieders krij gen voor die nieuwe aanpak een vast budget. BURGH-HAAMSTEDE. De dorps raad van Burgh-Haamstede zet de schouders onder het jeugd beleid. Samen met jongeren, ouders, inwoners van de ver schillende kernen en vertegen woordigers van SMWO en ge meente wil de dorpsraad kij ken wat de problemen zijn die spelen en wat de kansen zijn om de jeugd van Burgh-Haam- stede zich veilig te laten voelen en zich te laten ontwikkelen. Aanleiding is de sluiting van Big-S waarmee een verzamel plek voor de jeugd is weggeval len. De dorpsraad wil meeden ken over een oplossing. Het on derwerp staat dan ook hoog op de agenda van de dorpsraadver gadering op woensdag 20 april in De Schutse. Andere onder werpen zijn onder meer zwerf vuil en verkeer. De vergadering begint om 19.00 uur. Uitnodiging THF.FI .F.N& PARTNERS Op zaterdag 16 april 2016 start de verkoop tijdens de jubileumviering van de Wa tersportvereniging bij de jachthaven van Colijnsplaat. Gelimiteerd aanbod: gratis buitenparkeerplaats. Ervaar deze dag zelf'het uitzicht vanuit een hoogwerker! treffende land er uitziet. Het gaat eigenlijk nooit mis. Om 8 uur gaat de vlag in top en 5 uur 's middags, wanneer de boel hier sluit, halen we hem weer binnen." De landenvlag wordt gewoon lijk geflankeerd door het geel met de leeuw van Zeelandia zelf. Ten zij er twee buitenlandse delega ties op bezoek komen, dan blijft de bedrijfsvlag achterwege. „We hebben maar twee vlaggenmasten op het dak staan, dus meer kan ge woon niet. Ik kan me herinneren dat we bij een breed bezoek een keer de hele balustrade hadden volhangen." In enkele gevallen wordt afgezien van het protocol, zegt woordvoerder Nicole McDo nald. „Wanneer we uit 'tactische overwegingen' bijvoorbeeld de ge sprekken met een delegatie uit een bepaald land liever niet aan de grote klok hangen. Je kan het een beetje zien als een hele oude manier van communiceren met de bevolking. Recent nog hing de vlag van het familiebedrijf half stok, naar aanleiding van het over lijden van mevrouw Tolhuisen- Doeleman. „Dan lopen 'buren' bin nen om te vragen wat er aan de hand is. Fantastisch toch! Dat vin den we hartverwarmend." www.bdstore.com DONDERDAG 14 APRIL 2016 De vlaggen van Colombia (I) en Suriname gaan in top op het hoofdkantoor in Zierikzee. foto's Dirk-Jan Gjeltema Johan Roskam pikt de juiste vlaggendoos zo makkelijk uit de kast. Vlagvertoon naast gele leeuw door Marcel Modde Johan Roskam portier Zeelandia door Marcel Modde ZIERIKZEE. Inwoners van Schou- wen-Duiveland die afhankelijk zijn van huishoudelijke hulp, zijn over het algemeen tevreden over de uitvoering. Uit een steekproef van de gemeente blijkt dat op al le fronten een voldoende wordt gescoord. Start verkoop tijdens maritiem lifestyle evenement 0118-43 07 77 www.aedes-maritima.nl ALGERIJE IbflOBWir AUSTRALIË frankrijk [enemarken 1ekenland Achter de Houttuinen 34 Middelburg Made in Germany Tradition seit 1774

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 69