DE WEEK UIT THUIS 7 THUISBIOS Po ontdekt zijn eigen identiteit 'Aan welke vader geeft hij de voorkeur? De panda of de gans? Dat vind ik een heel gemene vraag' Grieks nagerecht smaakt oud Huis slopen als rouwproces ANIMATIE kostte het moeite een echte pandababy in haar armen te nemen. „Ik had schrif telijk toestemming nodig van de plaatse lijke autoriteiten om dat beertje vast te mogen houden. Het is per slot van reke ning een beschermde diersoort." De makers van Kung Fu Panda wisten weer de oude cast te strikken voor het inspreken van de hoofdfiguren. Jack Black als Po was vanzelfsprekend een onvermijdelijke keuze. „Het is heel sim pel: ik ben Po. Hij zit inmiddels in mijn DNA. Het kostte mij dan ook weinig moeite weer in zijn berenhuid te krui pen. Po is een personage dat aandoen lijk en aaibaar is. In deze film komt hij meer over zijn eigen identiteit te weten doordat hij zijn biologische vader ont moet. Aan welke vader geeft hij de voor keur? De panda of de gans? Dat vind ik een heel gemene vraag." My I5lg Fat Greek Wedding 2 KOMEDIE Demolition DRAMA Het familie-element is niet alleen heel be langrijk op het filmdoek, maar ook bij de totstandkoming. Jack Black en Angelina Jolie (die opnieuw de stem van de tijgerin Master Tigress insprak) lieten hun kinde ren een zinnetje inspreken. Dustin Hoff man nodigde een kleinzoon uit. „Vooral de bijdragen van de kinderen van Angelina Jolie waren bijzonder", zegt regis seur Nelson. „Tijdens de eerste 'Kung Fu Panda'-film was zij zwanger van haar twee ling. Die zijn nu oud genoeg om aan deze film mee te werken en een zinnetje in te spreken of te lachen. Maar Angelina moest haar kinderen, die heel verlegen waren, wel kietelen om ze aan het lachen te krij gen." Of de 'Kung Fu Panda'-reeks een vierde vervolg krijgt is nog niet bekend. Nelson: „Alles hangt af van het publiek. Hoe men op deze film reageert, is zeer belangrijk." Star Wars: The Force Awakens SCIENCE FICTION Hush THRILLER/HORROR In the I leart of the Sea DRAMA Donderdag 14 april 2016 Regie: Kirk Jones. Hoofdrollen: Nia Vardalos, John Corbett, Michael Con- stantine Het is een beetje als die mop van de worteltjestaart alleen dan met baklava. Na lang wachten, veertien jaar, is de zoete blijmaker er eindelijk... Vies hè? Als of het al die jaren al ergens vergeten in een hoekje van Regie: Jean-Marc Val- lée. Hoofdrollen: Jake Gyl- lenhaal, Naomi Watts en Chris Cooper. Niet iedereen kan het zich veroorloven, maar de inves teringsbankier Davis Mitchell draait zijn hand er niet voor om. Met een sloophamer slaat hij zijn vil la aan gort als onderdeel van zijn rouwproces. Mitchell, een rol van Jake Gyllenhaal, heeft in de eer ste scène van 'Demolition' al zijn vrouw bij een au to-ongeluk verloren. Hij is in shock, maar kan zijn ge voelens niet kwijt. Hij uit zich in brieven aan een au- tomatenfirma, waardoor hij in contact komt met een vrouw (Naomi Watts) die geraakt wordt door zijn lot. 'Demolition', de nieuwe film van regisseur Jean-Marc Vallée ('Dallas Buyers Club'), neigt naar te zware en goedkope sym boliek. De geloofwaardig heid is voortdurend in het geding. Maar de intense vertolking van Gyllenhaal maakt veel goed. Maar niet alles. Zeker het einde smaakt naar een suiker spin. (Ab Zagt) advies aan Paris: laat een jongen niet aan je poulaki zitten tot je getrouwd bent! Bruiloft nr. 2 komt echter uit een andere hoek: pa en ma Portokalos blijken per ongeluk nooit officieel ge trouwd en leefden, o hemel tje, al die tijd in zonde. Re den om dit Griekse cliché circus nog eens over te doen, is het in ieder geval niet. (Tisha Eetgerink) Regie: Jennifer Yuh Nelson. Originele stemmen: Jack Black, Kate Hudson, Dus- tin Hoffman en J.K. Simmons. Zijn hele leven dacht de aaibare en on handige panda Po dat hij alleen op de wereld was. In zijn derde animatieavon- tuur staat Po (opnieuw door Jack Black van stem voorzien) een aangename ver rassing te wachten. Hij heeft een biologi sche vader. Sterker nog: ergens in de bergen woont een hele pandakolonie, vol luiwammesen waardoor Po zich met een op zijn gemak voelt. Pijnlijk is wel dat zijn adoptievader, de gans Mr. Ping die zo heerlijk noedels kan koken, jaloers is op de hereniging van Po met zijn familie. Maar als het dorp belaagd wordt door een kwade geest genaamd Kai, sluiten de rijen zich toch. Het is razend knap dat de makers van 'Kung Fu Panda 3' er weer in zijn ge slaagd om Po nog steeds voor jong en oud interessant te houden. Een panda die worstelt met zijn identiteit wil ieder een toch zien? (Ab Zagt) Nia Vardalos' keuken heeft gestaan. De humor in het vervolg op hitkomedie 'My Big Fat Greek Wedding' uit 2002 is ver over de datum. Toula (Vardalos) en lan (John Corbett) kampen niet alleen met puberdoch ter Paris, maar nog steeds met Toula's familie die zich overal mee bemoeit. Van tantes tip om hun ingekak- te relatie op te peppen tot Nu op dvd, blu-ray, vod 'Star Wars: The Force Awa kens' bracht volwassenen in tranen. Niet zozeer om dat de meest geanticipeer de film van 2015 zo verbluf fend goed was, maar om dat de beelden een onge kende nostalgie wisten op te roepen. Daar zat de Kracht van het zevende deel in de sciencefiction- reeks. Alle elementen waar fans zo naar hunker den passeerden de revue: van oudgedienden uit het origineel (Han Solo! Prin cess Leia!) tot een flinke dosis praktische special ef fects. Die doet de nodelo ze digitale uitsloverij van 'Phantom Menace' en z'n vervolgen snel vergeten. Nu op Netflix Gemaskerde moordenaar stalkt doof meisje in afgele gen boswoning. Heel erg fris klinkt het idee van 'Hush' (2016) niet. De uit voering is dat echter wel. Het ijzingwekkend span nende 'Hush' weet heel goed invoelbaar te maken hoe het is om doof te zijn én de dood in de ogen te moeten kijken. Bovendien kent de film een sterke vrouwenrol (Kate Siegel), die besluiten neemt die een normaal denkend mens ook zou nemen. Dat is een zeldzaamheid in een genre waar gemaskerde kil lers vaak domme tieners aan het mes rijgen. Nu op dvd, blu-ray, vod Ooit nieuwsgierig geweest naar de ontstaansgeschie denis van de walvisroman Moby Dick? 'In the Heart of the Sea' toont de waar gebeurde taferelen die de inspiratie vormden voor het boek. Stuurman Owen Chase (Chris Hemsworth) moet zorgen dat de beman ning levend thuiskomt na een aanval van een grote witte walvis. De film gaat van stoer naar avontuur lijk, naar naargeestig.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 60