Country die zich in 't hart nestelt UIT THUIS 5 V v y iiiMa in De Drukkerij en De Platenbaas Optredens Muziekoptredens en bijzondere uitgaven van lp's. Dat bieden platenzaken in Middelburg en Vlissingen op Record Store Day. door jessy de cooker Programma Van punk tot metal op jarig Dijkrock Terence Blanchard met E-Collective: hip en energiek Morgen is ver voor de Mannen van Naam Record Store Day staat in het teken van muziek; livemuziek, maar ook de langspeelplaat. Het is een inter nationaal festival voor muziekfans, artiesten en platenbazen waarbij de liefde voor de onafhankelijke platenzaak cen traal staat. Speciaal op deze dag verschijnen bij zondere, exclusieve uitgaven van bands over de hele wereld. Daarnaast treden in 250 winkels door heel Nederland artiesten op. Het wordt in Nederland voor de zevende keer gehouden. Vorig jaar nam De Platenbaas in Hulst al deel aan het evenement. De zaak, die is verhuisd naar Vlissingen, doet dit jaar weer mee. Evenals de Drukkerij in Middelburg. De Zeeuwse mu- ziekfan kan in de twee zaken zijn hart ophalen, met zes optredens van onder meer Peetman, Ka pok en Adam The Relevants. Peetman is een singer-songwriter die zichzelf als cowboy gevangen voelt in het lichaam van een Middelburgse Zeeuw, die in het dagelijkse leven Peter Wisse heet en ook bassist is van de lokale band Tuxedo Bandido. Zijn EP 'Middel- burg-Tennessee', staat strak van de country- en bluesinvloeden. De nummers gaan over de klei ne menselijke ongemakken als liefdesverdriet en geldgebrek en zijn doorspekt met humor en een flinke dosis zelfspot. De Amsterdammers van Adam The Relevants geven drie optredens op Record Store Day, maar openen hun dag in De Platenbaas in Vlis singen. Het kwartet maakt aanstekelijke gitaar pop met nummers die even zorgeloos als lekker wegluisteren. Na de oprichting in 2013 duurde het drie jaar tot het debuutalbum uitkwam. Maar zoals producer Xavier Stephenson, die met beroemde bands als Editors werkte, al zei: „Het duurde wel even, maar Adam The Rele vants is het wachten meer dan waard." Het experimentele jazztrio Kapok won in 2014 de Edison Jazzism Publieksprijs. Het bracht de formatie rond Morris Kliphuis, Timon Koomen en Remco Menting niet dezelfde nationale faam als labelgenoot en nationaal bekende Blaudzun, maar Kapok brengt jazz op z'n best. En is daar mee een fijne afsluiter van het evenement. Naast Peetman, Adam The Relevants en Ka pok zijn ook Krankland, Sweet Lord Animals en de Zeeuwse band PEER te zien in De Druk kerij en De Platenbaas. Tilburger Ruud Hermans (1950) is inmiddels kind aan huis in Zeeland. De po dia en clubs waar op Ame rikaanse leest geschoeide luistermu- ziek een plek krijgt, kunnen ook bijna niet om hem heen. Naast gita rist en zanger is hij de man die Ne derland in verschillende radiopro gramma's liet kennismaken met de meest uiteenlopende countrymu- ziek. Nog steeds is hij ook tijdens zijn optredens als geen ander in staat het genre te promoten. Samen met mandolinespeler en violist Joost van Es (1968) is hij woensdag 20 april te gast bij Kapelle Cultureel in de hal van het gemeentehuis. Joost van Es is bekend als zanger en frontman van de bluegrassband Four Wheel Drive. Iemand die van wege zijn vakmanschap ook graag gezien is als studio- en sessiemuzi kant. In die hoedanigheid werkt hij samen met onder anderen Douwe Bob en Ilse de Lange. Voor die laatste was Ruud Her mans weer een grote inspiratie bron. Als kind maakte ze via hem kennis met countrymuziek. Ruud Hermans onderkende haar talent en gaf haar dat zetje dat het begin van haar carrière betekende. Met het nummer 'Somewhere Between' scoorde Hermans met zijn band Tumbleweeds in 1975 een megahit. Een nummer uit 1967 van de vorige week overleden country- ster Merle Haggard in een gewaag de uitvoering. Een manier van be werken die Ruud Hermans een ei gen stijl verschafte. Als solist kwam hij met zijn muziek en interpreta ties steeds dichter bij het america- na-genre terecht. Een eigentijds ant woord op alle traditionele country muziek, waarin een gepolijste pro ductie het won van een diepere be tekenis in teksten en muzikale di mensies. Ruud Hermans bleek een excellent voorvechter van die ma nier van musiceren, waarbij hij zon der de roots uit het oog te verliezen de country voor een breder publiek interessant wist te maken. Een stem die melodieus en helder de contouren kleurt en met de accen ten van Joost van Es zich bijna van zelf nestelt in hoofd en hart. Ruud Hermans en Joost van Es, woensdag 20 april, gemeentehuis Kapelle, aanvang 20.00 uur. RILLAND 'T SCHUTTERSHOF LUCTOR ET EMERGO Donderdag 14 april 2016 m De Drvkkery Middelburg 09.15 Peetman 11.00 Krankland 16.30 Kapok De Platenbaas Vlissingen 11.00 Adam The Relevants 13.00 Sweet Lord Animals 15.30 PEER (tijd nog onder voorbehoud) Jazztrio Kapok is een van de zes acts die zater dag tijdens de record Store Day te zien zijn in Zeeland. STORE DAY IS ODE n uinul RECORD AA De tiende editie van Dijk rock staat op stapel. Op 15, 16 en 17 april vindt het festi val plaats aan Grensweg 3 in Rilland. Vrijdagavond staan vier jon ge bands op het podium die strijden voor een betaald optreden op Dijkrock 2017: Popcorn; AtFirst; Subdivi sion en Rankov. Na de wed strijd sluit Rebelstar Rock de avond af. Monsters op Dijkrock is het thema van zaterdag. Punk, hardrock en metal wisselen elkaar af met optredens van de bands: Hardball; Blitzkrieg Bop - Ramones tribute; SeQuoYah; Dyscor- dia; The Ultimate Guns 'N Roses Tribute band; Keepers of Jericho;Present Danger- Metallica Tribute en Up the Irons - Iron Mai den tribute. De zondag is voor het hele gezin, met een festivalmarkt en optre dens van Gino's Eyeball en 666 the Nightmare. Het terrein is vrijdag vanaf 20.00 uur en zaterdag en zondag vanaf 12,00 uur ge pend. Oude rot Terence Blan chard geeft met een stel jon ge honden zijn visie op elek tronische jazz anno nu. Zon dag 17 april speelt hij op uit nodiging van Muziekpodium Zeeland om 15.30 uur in 't Schuttershof in Middelburg. Terence Blanchard draait al lang mee. De Amerikaanse trompettist groeide op bij The Jazz Messengers van drummer Art Blakey. Daar na werd hij bekend als de man die de muziek voor Spi ke Lee films maakte. Net als zijn leermeester Blakey heeft Blanchard een fijne neus voor jong talent. Zijn bands waren een regelrech te broedplaats waaruit grootheden als Herbie Han cock graag nieuwe bandle den betrokken. Wie er ook vertrok, steeds weer vond Blanchard uitstekende ver vangers. Niet zelden nog tie ners, maar onvoorstelbaar virtuoos. Ook zijn nieuwe E-Collective heeft een paar jonge toppers in de gelede ren. Met hen brengt Blan chard elektronische jazz. Hip en zeer energiek. Ad Grooten, Ton Smulder en Wilbert van Duinhoven stonden aan de basis van de bekende band Pater Moeskroen. Ze hebben ja ren geleden de band verla ten en trekken nu als Man nen van Naam het theater in. Zaterdag staan ze met hun tweede theatershow, 'Morgen is ver', om 20.00 uur in Luctor et Emergo in Rilland. De mannen gaan hierin te rug naar de eenvoud van het mooie luisterlied. Pak kende teksten, gezellige ver halen, fijne akoestische in strumenten en opzwepende Keltische deunen op banjo en accordeon. De liedteksten gaan over al les wat hen na aan het hart ligt. Ze richten zich op het hier en nu en nemen het pu bliek mee naar een intieme wereld, die de dag van mor gen even doet vergeten. Het gaat over de mooie mensen om hen heen, over de mensen die ze dichtbij zich willen houden. En over bijzondere mensen die ge mist worden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 58