keiharde lachgarantfe UIT THUIS 3 EN THUIS TE BLIJVEN 'mm i4 Bestel mar! Rowwen Hèze komt weer naar Zeeland. Morgen naar de schouwburg in Middelburg en volgende maand naar de Grote Markt in Goes. Een nieuw liedje, een concert, een man of vrouw in het publiek met een gelukzalige blik in de ogen. Blijer kun je me niet maken. Dat moment blijft de grote drijfveer Bluegrass-sausje Terug naar Dallas in 1963 Cultstatus voor Bórat Donkerder en intenser Smakelijke waaiwoorden van Tijl'. Veelzijdig man, niet bang voor een ruime dosis im provisatie. In feite was dat hét principe van De Lama's. Het is al wel wat jaartjes terug (2008), maar u herinnert zich dat programma van BNN vast nog wel, van begin tot eind vol improvisatiespelletjes. De 'draaideur' bijvoorbeeld. Of 'Het moordspel' en anders 'Ik wil graag zien' of de 'Roetsj- baan'. Nog altijd geen idee? Dan toch zeker de 'Diashow', kolderieke uitdaging voor één verteller en een stuk of wat uit- beelders. Dankzij wekelijks an dere gasten was met deze for mule succes altijd weer verze kerd. In de nadagen van dat succes waren vaste medewerkers Tijl Beckand en Ruben van der Meer al de schouwburgen in gegaan met een soort 'live-La ma' op het toneel. Langzaam aan is daaruit 'De Grote Im provisatieshow' gegroeid. Het concept is nog altijd herken baar: vaste kern, telkens ande re gasten en veel inbreng (sug gesties roepen) en participatie van het publiek. Met uiteraard de bekende pauzeverzoekjes in een hoed. Ludieke wensen die nadien op vermakelijke en spitse wijze werkelijkheid wor den. Inspelen op de actualiteit hoort bij de intelligentere vor men van humor. Daar zijn die mannen goed in. Altijd leuk (en verbluffend) hoe de werke lijkheid een bizar verzinsel wordt. Een avond met keihar de lach-garantie, vol verrassin gen, met oude trucs en nieuwe vondsten. 'De Grote Improvisatieshow', Scheldetheater Terneuzen, za terdag 16 apr 20.00 uur. MUZIEK TELEVISIE CD BOEK 8? DOOR ROLF BOSBOOM Met plezier reist Row wen Hèze morgen naar Middelburg, zegt frontman Jack Poels. „Al mijn leven lang ga ik op vakantie in Zeeland. Ik kom nog steeds vaak in Domburg. Ik hou nu eenmaal van het landschap, de mensen, het eten, de biertjes. En we hebben er veel gespeeld." Zoals in juni 1999, toen de Limburg se band hoofdact was van festival Anywave in Zierikzee, maar ook werd gevraagd het voorprogramma van de Rolling Stones in Landgraaf te verzorgen. „Zierikzee wilden we niet laten schieten, dus zijn we van uit Landgraaf met drie helikopers naar Zeeland gevlogen." Het optreden morgen in Middelburg is onderdeel van het staartje van de lange theatertournee Ballades Beer, in het kader van het dertigjarig bestaan van Rowwen Hèze. „Dertig jaar! Dat hadden we nooit durven denken toen we begonnen. We ko men uit America, een dorp met nuch tere mensen. Die zeiden: geniet er van, want het kan zo weer afgelopen zijn. Men was hier hardrock gewend, terwijl wij van die rare polka speel den. En dan ook nog in dialect." De muziek sloeg echter landelijk aan en blijkt onverslijtbaar. „Dat gevoel had ik wel meteen", zegt Poels. „Het is tijdloze muziek, iets voor de eeu wigheid." De inspiratiebron is ook nog allerminst opgedroogd. In 2015, het jubileumjaar, bracht de band el ke maand een nieuw nummer uit. De ze zijn verzameld op het onlangs ver schenen album Vur altied. „Dat proces houdt het ook boeiend: weer een nieuw liedje, weer een con cert, weer een man of vrouw in het publiek met een gelukzalige blik in de ogen", zegt Poels. „Blijer kun je me niet maken. Dat moment blijft de grote drijfveer." Rowwen Hèze is bijna aan het einde van het theaterseizoen. De festivals en de feesttenten lonken. „Het krie belt echt. In de winter voel je je in het theater echt geborgen, maar nu het weer mooi weer wordt, krijg je eerder het gevoel datje een donker hol in gaat." De band hecht aan die afwisseling: de uitbundigheid van de grazige wei den en het ingetogener karakter van het theater. ,JBallades Beer. De titel zegt het al. De een kan niet zonder het ander. Daarom brengen we die werelden bij elkaar." Ze kunnen nog vele jaren mee, weet Poels, maar hij kijkt bewust niet al te ver vooruit. „Ik kan me permitteren om bij de dag te leven. Natuurlijk zit achter Rowwen Hèze een hele organi satie, maar ik ben daar niet zo mee bezig. Ik vind het fijn als het een beetje terloops gebeurt en dat ik niet het gevoel heb dat alles is uitgestip peld. Ik wil mezelf verrassen." Rowwen Hèze: morgen in Stads schouwburg Middelburg, 20.00 uur. De band doet zondag 22 mei ook mee aan Racoon Friends for Jay- den, op de Grote Markt in Goes. cfl MUZIEK Donderdag 14 april 2016 Door Mark Roos Rowwen Hèze, met derde van links Jack Poels. „Ik vind het fijn als het een beetje terloops gebeurt en dat ik niet het gevoel heb dat alles is uitgestip peld. Ik wil mezelf verrassen." foto john geven Geweldig idee van de Utrechtse Blue Grass Boogiemen, de beste band in het bluegrassgenre, om gastzangers te vragen hun 25-jarig bestaan op te sieren. Op 'Grassi- fied' horen we artiesten als Blaud- zun, Bennie Jolink en Ernst Jansz uit hun comfortzone stappen. De up-tempo bluegrass- saus geven hun liedjes een enorme injectie. Fenome naal is de opwindende versie van Freek de Jonges strijdlied 'De Bierkaai', evenals de hartverscheurende bluegrassversie van Tim Knols 'Rear View Mirror'. 'Grassified' is verschenen bij Excelsior Recordings Drie schoten werden op 22 november 1963 gelost in Dallas. President John F. Kennedy was ver moord en de wereld stond op zijn kop. In de tv-thrillerserie '11.22.63', naar een boek van grootmeester Stephen King, gaat een leraar terug in de tijd om de moord te voorkomen. '11.22.63' is heruitgegeven door Luitingh-Sijthoff (12,50 euro). Aflevering I van de serie wordt vanavond om 23.00 uur herhaald op Fox, overige afleveringen op maandag 22.30 uur Lang voordat Sacha Baron Cohen furore maakte als Borat, maakten Flerman Koch, Michiel Romeyn en Mar jan Luif deel uit van 'Bórat', een radio- en tv-program- ma dat tussen 1984 en 1989 werd uitgezonden door de VPRO. Bórat was een proeftuin voor absurdistische hu mor en kreeg een cultstatus. Bedenker en samenstel ler Rik Zaal schreef er een levendig boek over, met als aantrekkelijke bonus twee topuitzendingen op cd. 'Bórat' uitgegeven door Rubinstein (19,95 euro) Drie miljoen exemplaren verkocht de Amerikaanse folk- rockband Lumineers van het titelloze debuutalbum in 2012. Opvolger 'Cleopatra' klinkt donkerder, steviger en ruiger en zanger Wesley Schultz lijkt nog getergder en intenser te zingen. 'Cleopatra' is verschenen bij Decca Je hebt van die woorden die net zo snel verdwijnen als ze komen. Thomas Verbogt noemt dit waai woorden. Woorden die veel zeg gen over de tijdgeest en de staat van het land. Wat te denken van bijvoorbeeld voorjaarshaar, so- cialbesitas, zonzeker, douche- plassen, ontbijtlezer en ontspul- len? Zoals gebruikelijk schrijft Verbogt het weer zeer smakelijk op. 'Waaitaal' is verschenen bij Nieuw Amsterdam (14,99 euro) Thomas Verhopt WAAITAAL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 56