Een avondje uit met een Concert vol muzikale verrassingen 2 I UIT THUIS HZO duo en kamerkoor Theaterconcert in Middel burg Door in te spelen op de actuali teit en dus telkens iets nieuws te serveren, schatten cabara- tiers Tijl Beckand en Ruben van der Meer hun publiek, en daarmee zichzelf, hoog in. Dit komt tot uiting in 'De Grote Im provisatieshow', zaterdag in het Scheldetheater in Terneu- zen. door Willem Nijssen Cabaretiers die hun publiek voor dom aanzien, maken vol overtuiging elke avond dezelfde grappen. Wie zijn publiek hoger inschat, schat ook zichzelf hoger in. Wie dus elke avond wel iets nieuws kan serveren, houdt vast en zeker van intelligente humor. Iets daarvan kun je heel gemakkelijk vaststellen in een voorstelling als 'De Gro te Improvisatieshow', ge maakt door Tijl Beckand en Ruben van der Meer. De meesten zullen dat duo wel kennen, of zeker toch Tijl Beckand. Als komiek is hij al lang actief op radio en tv, met name in 'De Lama's' en in 'Echt waar'. Een iets ander (muzikaal) kantje van hem leer je kennen in 'De Tiende De Zeeuwse Concertzaal is vrijdag toneel van een concert waarbij musici nieuwe mo gelijkheden verkennen. Kamerkoor Musica Cordis uit Goes wordt dan begeleid door Thorwald Jorgensen en Renske de Leuw op theremin en harp. Thorwald Jorgensen en Renske de Leuw vormen al enige tijd een duo. Zij spelen op niet alle daagse instrumenten; de theremin en de harp. De bijzondere klankkleuren hiervan worden verweven met koorzang van Musica Cordis. Voor het publiek een buitenkans, want een dergelijke combinatie is niet vaak te horen. Zijn de twee instrumen ten spectaculair? Mis schien, maar verras send zijn ze zeker. De vocale klank van de the remin sluit naadloos aan op de klanken van het koor en in combina tie met de harp wordt gezorgd voor een beto verend effect. Kamerkoor Musica Cor dis uit Goes, geleid door dirigent Hans Smout, en de twee musi ci bregen in de Zeeuw se Concertzaal een inte ressant programma. De ensembles laten ei gen items horen, maar treden ook samen op. Thorwald Jorgensen (theremin) en Renske de Leuw (harp) kennen elkaar van Het Zeeuws Orkest. Sinds 2012 on derzoeken zij als duo de klankmogelijkheden van de harp en there min. Ze speelden voor de Russische ambassa de tijdens het Neder land-Rusland jaar, tij dens de 'Nacht van Bach' op Festival Classi- que en op het Interna tionaal Film Festival in Rotterdam. Renske de Leuw volgde naast harp ook piano- en zangles. Zij studeer de aan het conservato rium van Amsterdam bij Alexandre Bonnet en ontwikkelde daarna haar muzikale spec trum door aan het Co- darts in Rotterdam jazz- harp te volgen. Zij is harpdocente en voorzit ter bij de Nederlandse Folk Harp Vereniging. Thorwald Jorgensen studeerde Klassiek Slag werk in Utrecht en Til burg. Na zijn studie leg de hij zich toe op het be spelen van de there min. Hij studeerde in terpretatie en techniek bij Saskia Boon en trad als solist op met orkes ten in binnen- en bui tenland. Jorgensen werd uitge nodigd om te spelen op verschillende interna tionale festivals. „Nu speel ik op een op maat gemaakte theremin met veel mogelijkhe den. Ik zoek voortdu rend naar vergeten composities en geluk kig zijn er hedendaagse componisten die wer ken voor mij hebben ge schreven." Musica Cordis, Jorgensen en De Leuw, vrijdag 15 april in de Zeeuwse Concertzaal in Middelburg, aanvang 20.00 uur. Donderdag 14 april 2016 Ruben van der Meer en Tijl Beckand in 'De Grote Improvisatieshow', foto falcd hassink door Jeanette Vergouwen ROWWEN HÈZE VERENIGT GIER EN BALLADES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 55