Ramon Janson lang uitgeschakeld door knieblessure I ZEELAND 15 Kittie Pieters (57) uit Heikant Aankomstrechter Brian van Coethem (24) uit Sluiskil Prof bij Roompot-Oranje Peloton Tonny Huijzen (63) uit Kloetinge Coördinator renners rS „Het wordt mijn debuut als aankomstrechter bij een tweedaagse wed strijd. Ik heb de ZLM tour al vaak gevolgd, in de VIP-bus, maar ik ben nu voor het eerst als jury lid erbij betrokken. Ik moet onder meer bijhou den wie als eerste de fi nish passeert, de tussen- sprints noteren en het klassement opmaken. Na tuurlijk wordt alles ge filmd en hebben de ren ners transponders, maar soms zijn er ook valpar tijen of is er materiaal- pech. En dan wisselen de renners wel eens van fiets. Het is dus goed op letten." „Het is best wel span nend. De ZLM-tour is toch een grote koers hè, al ben ik nu ook weer geen zenuwachtig type hoor. Je moet je goed voorbereiden. Ik heb een boek gekregen van de or ganisatie en de dingen die voor mij belangrijk zijn met geel gemar keerd. Mijn man zei dat er een fout in stond. Ik heb daarna het boek wel tien keer gelezen nog, maar kon de fout niet ontdekken. 'Zeg het nu maar', zei ik gisteren te gen hem. Bij de punten telling voor de middag etappe van vrijdag klopt het puntenaantal niet he lemaal. Dat wordt als een halve wedstrijd ge zien en in plaats van 10, 6 en 4 punten zijn er dus slechts 6, 4 en 2 punten te verdienen. Ja, het zijn veel cijfertjes, maar ik ben altijd wel goed in re kenen geweest." „Mijn man is ook jury- jureren, gaan we naar een koers kijken. En vori ge week zondag zat ik om halftien al op de bank om naar Parijs-Rou- baix op televisie te kij ken." „Komend weekeinde zitten we op vrijdag en zaterdag bij de ZLM tour, een dag later bij een wedstrijd in Oud-Gastel." „Ik heb de wedstrijd, die toen nog een eendaagse was, twee keer gereden. In 2011 heb ik 'm niet uit gereden. Toen was die wedstrijd nog te hoog ge grepen voor me. In 2013 werd ik twaalfde en won ploeggenoot Yoeri Ha vik. Dat was in mijn laat ste jaar als belofte. Het was een wedstrijd die me op het lijf was ge schreven. Er stond veel wind en er werden veel waaiers gevormd. Als Ne derlandse ploeg konden we dat mooi uitspelen. De wind was bepalend voor de overwinning van ons. Wat de heuvels zijn voor Limburg, is de wind voor Zeeland. Als er komend weekeinde weer wat wind staat, wordt het een mooie koers." „Het is prachtig dat er ook een ploegentijdrit in zit. Dat is één van de mooiste facetten van de wielersport, echt een schitterend onderdeel. Het is een tactisch spel, iedereen moet zo effi ciënt mogelijk zijn werk doen. Het is zaak om niet elkaar kapot te rij den. Een verkeerde ma noeuvre en je verliest zo vijf, zes seconden. Je kunt wel de beste renner in je midden hebben, maar als daaromheen vijf mindere renners zit ten, red je het niet in de ploegentijdrit." „Als talent moet je al le facetten van de wieler sport een keer meege maakt hebben. Nou, als je wilt leren waaierrij den, moet je in de ZLM Roompot tour zijn. In 2013 hadden de Austra liërs veel moeite met het waaierrijden. Ik kan me nog herinneren dat Ca leb Ewan na een aantal kilometer al langs de kant stond. Nou, die jon gen rijdt nu bij Orica." „Ik onderhoud vanuit ons bestuur de contac ten met de ploegen, de bondscoaches en de na tionale bonden. Begin de cember worden de uitno digingen verstuurd. Aan belangstelling is er geen gebrek. We hebben dit jaar zelfs ploegen moe ten teleurstellen. Uitein delijk zijn we op 28 teams uitgekomen en we streven natuurlijk naar de top. Het is niet goed voor de wedstrijd als er op Schouwen-Duiveland al ploegen moeten omke ren." „Het is de 21 editie en ik doe dit ook al voor het 21e jaar. De wedstrijd heeft zich steeds meer ontwikkeld. We hebben het met de organisatie behoedzaam opge bouwd. We geven jonge renners een kans. Onze koers wordt voor vol aan gezien en is van interna tionaal kaliber. De beste beloften van de wereld staan bij ons aan de start. Vorige week heb ik met enkele andere be stuursleden de Ronde van Vlaanderen voor be loften bezocht. Dan praat ik met ploeglei ders. Weet je dat sommi ge landen liever naar de ZLM tour komen dan naar de Ronde van Vlaan deren? Bij de Ronde van Vlaanderen moet je par koerskennis hebben, ter wijl je bij ons kunt leren waaier rijden. Dat hoort PROGRAMMA Vrijdag 15 april: ZLM Roompot tour. Nevenprogramma. Zaterdag 16 april: ZLM Roompot tour. Afwachtingsprogramma. bij de opleiding van een renner. Als ik dat soort dingen hoor, veer ik op en geniet ik. Ja, de ZLM Roompot tour beschouw ik toch een beetje als mijn koers." „De grote drukte is nu voorbij. Ik ben er klaar voor. Vrijdag en za terdag draag ik ook zorg voor de huldigingen, moet ik de bekers en de truien regelen. Dan is het weer wat drukker. Mooi toch." FAVORIETEN i De ernst van de kwetsuur kwam gisteren aan het licht na een be zoek aan de orthopeed. Janson zal op 19 mei in Zierikzee een opera tie ondergaan. „Ik moet er reke ning mee houden dat ik er tot de cember uit lig", zegt Janson. „Dit is heel zuur. Het is een enorme te leurstelling, maar ik kan er niks meer aan veranderen. Ik ga me zo snel mogelijk op mijn herstel rich ten. Ik krijg nu van mensen te ho ren dat er ook nieuwe methodes zijn, zoals laseren. Het voordeel is dat je dan weer sneller kunt spor ten. Ik ga in overleg met de dokto ren kijken wat het beste voor me is." Ramon Janson viel zaterdag in de uitwedstrijd tegen FC Axel (2-0-verlies) in de rust uit. Even daarvoor was hij geblesseerd ge raakt. „Ik wilde uithalen en mijn tegenstander tikte op dat moment net de bal weg, waardoor ik volle kracht zijn been raakte. Door dat blok verdraaide ik mijn knie en ik had ook het idee dat ik door mijn enkel ging. Het was foute boel, maar ik dacht dat ik het er nog wel uit kon lopen. Totdat ik net voor rust bij een duel verkeerd te rechtkwam. Na een sliding landde ik verkeerd. Toen was het over. In de rust is de boel ingetaped." Topscorerslij st Ramon Janson was bij MZC'11 aan een ijzersterk seizoen bezig. De aanvaller maakte 26 goals en staat inmiddels derde op de PZC topsco- rerslijst. Zijn goede optreden bleef de voorbije maanden niet onopge merkt. Hij wekte de interesse van clubs als Capelle (topklasse) en ASWH (hoofdklasse). „Door deze blessure wordt de keus makkelij ker", is Janson nuchter. „Ik denk niet dat een nieuwe club op een speler zit te wachten die pas in december of januari weer kan voetballen. Het is ge woon beter om nog bij MZC te blijven." lid. Wielrennen is ons le ven. Als we niet moeten DONDERDAG 14 APRIL 2016 Ploegentijdrit over 23 km. Start om 10.00 uur bij Hof van Tholen Tweede etappe, van Kamperland naar Zierikzee over 124 km. Start om 16.00 uur bij Zeelandnet in Kamperland; finish om 19.00 uur bij de Nieuwe Haven Zierikzee. Ploegentijdrit recreanten in Tholen, start tussen 11.30 en 12.30 uur. Dikke bandenrace in Zierikzee. Start om 17.00 uur. Derde etappe over 177,2 km van Goes naar Goes. Start om 12.30 uur op de Grote Markt in Goes, finish omstreeks 16.45 uur aan de Oranjeweg. Wielercriterium TMZ parkoers Oranjeweg in Goes. Aanvang: 11.15 uur. Nationale skeelerwedstrijd vrouwen (13.40 uur) en mannen (14.30 uur). Finish aan de Oranjeweg in Goes. De ZLM Roompot tour is een Zeeuwse koers die al sinds 1996 wordt verreden. De wedstrijd maakt deel uit van de Nations Cup onder 23 jaar. Dat is een serie koersen voor beginnende profs. Ook wedstrijden als Gent-Wevelgem, Ronde van Vlaan deren en Tour de l'Avenir maken deel uit van deze reeks. Er komen vrijdag en zaterdag 27 landenploegen en één mixed-team aan de start. De Deen Mads Pedersen was de sterkste in de eerste wedstrijd, Gent-Wevelgem. De Sloveen David Per won vorige week de Ronde van Vlaanderen. Op wie moeten we letten in de ZLM Roompot tour? 13. Peter Lenderink (Nederland) 21. Mads Würtz Schmidt (Denemarken) 24. Mads Pedersen (Denemarken) 53. Jonas Boheloh (Duitsland) 65 Jonathan Dibben (Engeland) 74. Anders Skaarseth (Noorwegen) 101. Lukas Spengler (Zwitserland) 132. Ivan Garcia Cortina (Spanje) 153. Adrien Costa (Amerika) 175. Michael Storer (Australië) 202. David Per (Slovenië) 241. Tom Wirtgen (Luxemburg) ft door Jan Dagevos ZIERIKZEE. Koploper MZC'11 moet het bij de titelrace in de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal stellen zonder topschutter Ramon Janson. De aanvaller blijkt zaterdag in de topper tegen FC Axel zijn kruisband te hebben ingescheurd. Daarnaast zit er ook een scheur in de meniscus van de rechterknie. Ramon Janson is de komende maanden gedwongen tot toekijken bij MZC'11. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 48