Jr A. Werkgeversvereniging BZW spant zich in voor arbeidsgehandicapten 440 zeelandtheaters.nl jogspanningsnet van Tennet en ministerie *r ^1 AGENDA 14 t/m 21 april ZEELAND 11 'Ik wil graag een oordeel van het ministerie horen' gelegd, omdat de kans op stroom storingen te groot is. Volgens de onderzoeker van D-Cision is wel heel erg naar een worst case scena rio toe geredeneerd. Er is alleen gekeken naar het Zeeuwse deel van de elektriciteitsverbinding, maar als het tracé van Borssele tot Tilburg als één geheel wordt gezien, kan de leiding over een af stand van enkele kilometers wel degelijk ondergronds, was zijn boodschap. Precies genoeg om de knelpunten bij Yerseke en Krab- bendijke - waarover de meeste maatschappelijke onrust bestaat - op te lossen. Een betere oplossing dus dan die van Kamp, maar aan beide al ternatieven kleeft nog een na deel. Ze gaan er vanuit dat vanaf de Willem Anna Polder bij Kapel- Ie tot aan Rilland een dubbele rij hoogspanningsmasten komt te staan: de nieuwe bijna zestig me- Het voorstel van minister Kamp zal in 2020 al niet meer voldoen, bevestigt ook Tennet. ter hoge 38okV-Wintracks (een soort lantaarnpalen waarlangs de kabels zijn gespannen) en de vij fenveertig meter hoge vakwerk- masten (de bekende 'metalen' bo men op vier poten) van de huidi ge i5okV-lijn, gecombineerd met 38okV-kabels. Meeuwsen verras te de aanwezigen met de medede ling dat die laatste in 2020 al niet meer voldoen, iets wat Tennet te genover hem heeft bevestigd maar wat door Kamp nooit duide lijk is gemaakt. Om de stroom af te kunnen voeren moet die lijn dan worden verzwaard, wat vol gens Meeuwsen - opnieuw - een forse ingrepen in het landschap betekent. Onnodig. Hij pleitte er name lijk voor om op het hele traject van Borssele tot Rilland zogehe ten '4-circuit Wintrack-masten' neer te zetten (zoals nu alleen voorzien is tussen Borssele en Ka- pelle). Daarin worden alle 38okV-kabels gebundeld. De 150 kV-lijn kan dan ondergronds worden aangelegd, wat geen pro bleem is, anders dan bij een 380 kV-leiding. Meeuwsen stelde ook voor de hoogspanningslijn bij de knelpunten Kapelle en Krabben- dijke iets te verleggen, zuidelijk van de Vlaketunnel, en de buiten dijkse mast bij Krabbendijke bin nendijks te zetten. In zijn plan volstaat dus over het hele traject van Borssele tot Rilland één rij elektriciteitsmasten en wordt het landschap aanmerkelijk minder aangetast. In kosten (ruim 400 miljoen euro) en aanlegtijd (uiter lijk in 2019 klaar) ontlopen de va rianten van Kamp en de twee van Meeuwsen elkaar niet veel. D-Cision heeft zijn advies op gesteld in opdracht van de provin cie en in samenspraak met de ge meenten Borsele, Kapelle en Rei- merswaal. Anders dan maatschap pelijke organisaties en inwoners hebben zij nog tot 7 juni de tijd hun zienswijze bij het ministerie neer te leggen. Het hoeft geen be toog welke variant hun voorkeur heeft. De provincie en de Zeeuw se gemeenten gaan voor goud. Gedeputeerde Carla Schönknecht wil met minister Kamp in ge sprek gaan over de gisteren gepre senteerde alternatieven voor de nieuwe hoogspanningsleiding door Zeeland. „Ik wil graag dat de ze varianten door het ministerie beoordeeld worden. Misschien kunnen ze overgenomen wor den." Wethouder Hans de Kunder van Reimerswaal miste in de nieuwe varianten nog wel een beoorde ling van de gezondheidsrisico's. Daarover leven met name in Krab bendijke veel zorgen. „Deze pre sentatie was vooral technisch", be aamde Schönknecht. „Het gezond heidsaspect staat voor ons natuur lijk bovenaan." Om een duw aan de kar te geven, begint de Brabants-Zeeuwse Werkgeversvereniging (BZW) de ze maand de campagne 'Samen'. De Participatiewet, die sinds 1 ja nuari 2015 van kracht is, verplicht bedrijven en overheden mensen met een beperking aan te nemen. In Zeeland betreft dat naar schat ting 8000 tot 9000 mensen. Voor heen vielen die onder de Wet Werk en Bijstand, de Wet Sociale Werkvoorziening en de Wet werk en arbeidsondersteuning jonggehandicapten (Wajong). De Participatiewet vereist dat men sen die voor meer dan 30 procent de kost kunnen verdienen, bij re guliere werkgevers aan de slag gaan. Maar op eigen kracht lukt het hen vaak niet een baan te vin den. Zeeland-breed is daarom de Banenafspraak gemaakt. Onder de titel Aan de slag in Zeeland zijn de volgende afspraken ge maakt: tot voorjaar 2017 worden 440 banen voor mensen met een arbeidsbeperking gecreëerd, waar van zo'n 290 bij bedrijven. Op pa pier zijn er inmiddels zo'n 130 ge plaatst. Het Zeeuwse bedrijfsleven loopt overigens voor op de publie ke sector. De BZW wil het tempo opschroeven door bijeenkomsten te houden en via de campagne Sa men bedrijven te informeren en te enthousiasmeren. In een aantal sectoren zoals de industrie, is het scheppen van banen best lastig vanwege de stringente veiligheid seisen en de volcontinudiensten. De PZC online Twitter Familieloop ©pzcredactie n facebook.com/depzc V ©pzcredactie Jos de Rooij @Studio3Goes Voetpadders moet re kening houden met onbeholpen gedrag weggebruikers... Een pad voelt zich niet veilig bij een zebra;-) DO 14 04 Scheldetheater Terneuzen toneel Jon van Eerd e.a. in Harrie Babba DO 14 04 Schouwburg Middelburg toneel Advocaat van de duivel Victor Löw, Waldemar Torenstra e.a. Gratis inleiding om 19.00 u. VR 15 04 Schouwburg Middelburg muziek Rowwen Hèze 30 Joar- Ballades Beer ZA 16 04 Scheldetheater Terneuzen cabaret De Grote Improvisatieshow - UITVERKOCHT ZA 16 04 Theater de Mythe Goes cabaret Vara Leids Cabaret Festival Finalistentour 2016 ZA 16 en ZO 17104 Schouwburg Middelburg regio dans Balletschool Isabelle Zwaan Nils Holgersson (za 19.30 en zo 13.30 u.) ZA 16 04 Theater de Mythe Goes 13.00 u. klassieke muziek Rien Balkenende (piano) en Petra Flipse (viool) Foyerconcert met werken van Beethoven, Brahms en Messiaen WO 20 04 Scheldetheater Terneuzen toneel muziektheater Pumps Penalties - De Voetbalparodie met o.a. Birgit Schuurman en Han Oldigs WO 20 04 Schouwburg Middelburg muziek Stevie Ann (Stephanie Struijk) - Theaterconcert DO 21 04 Scheldetheater Terneuzen cabaret Kommil Foo - Schoft Scheldetheater I Schouwburg I Theater de Mythe Terneuzen III Middelburg I Goes 0115 - 69 55 55 I 0118 - 65 96 66 I 0113-213213 DONDERDAG 14 APRIL 2016 ïn gouden greep Yerseke :nszand Rilland Oudelande k door Frank Balkenende SAS VAN GENT. Grote Zeeuwse be drijven spannen zich extra in om banen te scheppen voor mensen met een arbeidsbeperking. Tot voorjaar 2017 worden 440 banen voor mensen met een arbeidsbeperking gecreëerd Meest gelezen op www.pzc.nl: 1. ZLM geeft alle klanten 65 euro terug 2. Vlissingen bergt 300 asielzoe kers op sportvelden Baskens- burg 3. Extra opvang vluchtelingen in Middelburg 4. Stadioneigenaar Paul Hermsen dwingt voetballub RBC te beta len Wilt u meelopen met de PZC Fa milieloop, zaterdag 25 juni in Vlis singen? Wees snel, want vol is vol! Voor dit evenement kunt u zich met uw familie inschrijven om samen één van de drie afstan den te rennen: 1,8 km, 5 km of 10 km. Op pzc.nl/familieloop kunt u zien wie zich al hebben in geschreven. Kijk op www.pzc.nl of De politie maakte melding van zeven aanrijdingen op zebrapa den in Zeeland, waarvan twee in Goes. Zebrapaden bieden vol gens deskundigen vaak een schijnveiligheid. Voetgangers heb ben voorrang, maar zijn afhanke lijk van de oplettendheid van be stuurders. THEATER SCHOUWBURG MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 44