Unieke tablet- of smartphonecursus voor beginners PZC 8 PZC-CLUB Zeg nou zelf: wat is leuker dan er op een vrije ochtend op uit te trekken, en in de frisse lucht met je camera door de stad te lopen om de mooiste foto's te maken. Persfotografe Marcelle Davidse verzorgt vijf fotowandelingen en laat de bijzondere wereld van de persfotografie zien. Deze gaan door Middelburg, Hulst, Goes, Veere en Zierikzee. Persfotografie Bestellen en meer informatie: Koudwatervrees CLUB PZC FAMILIELOOP HUGO BORST TUINEXCURSIE MET ROMKE VAN DE KAA SPAARACTIE Pak je camera en ga op pad met persfotografe vleugels wijd uitgespreid alsof hij in aanbidding is, zijn verenkleed drogen. Een felgekleurde man darijneend werpt zich op als fotomodel. Als een volleerd mannequin draait hij een rondje en ver dwijnt vervolgens achter de lentegroene takken van een van een tot op het water reikende treur wilg. Marcelle vervolgt haar weg richting haven, onder tussen vertellend wat de bedoeling is van de fo towandeling: „Ik ga samen met een aantal men sen een wandeling maken in een paar van de mooiste stadjes die Zeeland rijk is. We verzame len op een punt waar we koffie- of theedrinken en een regioverslaggever van de PZC vertelt over zijn of haar werk in de stad en de relatie met de persfotograaf daarbij. Daarna neem ik de deelnemers mee langs bekende en onbekende plekjes." Met de camera om je nek bekijk je een stad heel anders dan wanneer je er boodschap pen doet. Je ziet allerlei details waaraan je anders achteloos voorbijloopt: een gevelsteen, een trap petje, een oud uithangbord, „leder maakt op zijn eigen manier en in zijn eigen tempo mooie fo to's van wat we tegenkomen", vervolgt Marcelle haar verhaal. „Na de wandeling gaan we lunchen, worden er ervaringen uitgewisseld en bekijken we eikaars foto's. Uiteindelijk is het de bedoeling dat van iedereen de twee beste foto's op de website van PZC Club komen te staan. Het is echt een rondwandeling en dus geen workshop", zegt ze. Natuurlijk geeft de persfotografe onder weg tips en mag haar het hemd van het fotogra fenlijf worden gevraagd maar de nadruk ligt op genieten van de stad, leren van de persfotogra fie, gezelligheid onder elkaar en vooral: fotografe ren. Locaties en data Hulst, 7 mei Veere, 14 mei Zierikzee, 21 mei Goes, 4 juni Middelburg, 18 juni pzc.nl/dub door Carrie Frederiks Resoluut loopt Marcelle Davidse een steegje in dat menig stadsbezoeker voorbij zou lopen. „Kijk", wijst ze, „hoe mooi het hier is. Als je snel je foto maakt, krijg je er een wande laar als bonus bij. Je weet het hè?", grapt ze ver volgens, „stelregel van de krant is dat er altijd mensen op staan." Tja, dat soort opmerkingen krijg je als je met een collega-fotograaf een deel van het parkoers door Goes verkent. De persfo tografe wijst regelmatig op opvallende en min der opvallende items. Ze heeft een geoefend oog voor detail. Of je nu in de verte kijkt of dichtbij, steeds zijn er weer nieuwe en interessan te fotomotieven. Het is heerlijk rustgevend om door de stad te slenteren op zoek naar structu ren, bijzondere vormen of een achteloos wegge worpen voorwerp. Afhankelijk van het weer, wis selt een stad van gedaante. Als het regent staat de stad model voor strakke composities, contras ten en troosteloosheid. Vandaag is de zon door gebroken en voeren meer idyllische onderwer pen de boventoon. Een aalscholver laat, met zijn Wat een luxe, zo'n privéle- raar. Relaxed ook. Stipt op tijd staat Dennis Cas- tel, eigenaar/trainer van SmartOpWeg.nl voor de deur. Later blijkt dat hij zelfs daar een app voor gebruikt. Zijn bedrijf heeft voor deelnemers aan de twee uur durende cursus een speciale eigen lesstof ontwikkeld. Daarin wordt de smartphone of ta blet helder, duidelijk en overzichtelijk uitgelegd zodat de cursist hier opti maal gebruik van kan maken. Stap voor stap werkt de trainer de handleiding door. Op een rustige ma nier maakt hij de deelnemer wegwijs op zijn smartphone of tablet. Alle veel voorkomende onderwerpen worden behandeld. Denk hierbij aan de verschillende besturingssystemen, internetten en mailen. Ook de social media worden behandeld. Bij ieder in stemmend knikje van de kant van de cursist wordt een onderwerp als bekend verondersteld en slechts sum mier aangestipt. Ondertussen let Den nis Castel goed op wat de interesses zijn. Zodra hij merkt dat de cursist geïnteresseerd is tovert hij een paar interessante apps tevoorschijn. Wat moet je per slot van rekening met een programmaatje over beleggingen als je er helemaal niet in bent geïnte resseerd? Castel vertelt dat veel van zijn cursis ten koudwatervrees hebben voor za ken als internetbankieren en social media. „Door alle berichtgevingen in de media durven ze er soms geen gebruik van te maken. Ik probeer ze gerust te stellen en eventuele 'geva ren' uit de weg te ruimen. Ze hóeven op Facebook per slot van rekening geen profielfoto te plaatsen. Ik laat ze zien wat er allemaal kan. Vaak is dan hun interesse gewekt en willen ze bijvoorbeeld wél gluren bij de buren. Vooral als ik zeg dat dit kan zonder dat de buren bij hun kunnen kijken. Dennis Castel Zolang je niets op Facebook zet wat een ander niet mag zien of lezen kan het echt geen kwaad." De cursus van SmartOpWeg.nl is bestemd voor iedereen die gebruik wil maken van tablet of smartphone, vereist geen voorkennis en is leeftijdonafhankelijk. Dennis: „De praktijk wijst uit dat er veel vijftigplussers tot de geïnteres seerden behoren. Je bent per slot van rekening nooit te oud om te leren. Mijn oudste cursist was 93. Hij had een tablet van zijn kinderen gekregen die in Frankrijk woonden." Waar: bij de deelnemer thuis Datum en aanvang: in overleg Prijs: 89,00 euro Bestellen: bel met 088 - 0139910 Let op: Binnen de straal van 10 kilometer van Vlissingen worden geen kilometerkos- ten doorberekend, daarbuiten is dat 0,29 euro per kilometer. Tolkosten voor de Wes- terscheldetunnel worden apart verrekend. U kunt zich inschrijven voor de PZC Familieloop. Nieuw par cours, meer beleving, andere af standen. De PZC Familieloop op 25 juni 2016 wordt een unieke ervaring, maar voor u als PZC-abonnee nog net iets exclusiever. Kijk op pzc.nl/familieloop In de bundel "Ik ken jou" passe ren hartverscheurende en aan grijpende verhalen van part ners, (klein-)kinderen en ande re mantelzorgers de revue, maar komen ook geestige, her kenbare en liefdevolle verhalen over de gevolgen van dementie voorbij. Ik ken jou is een prach tig eerbetoon aan alle demente renden en de mensen die voor hen zorgen. Hugo signeert de bundel op 18 april in Goes. Kijk voor meer informatie op pzc.nl/dub Speciaal voor u als PZC-abon nee gaat Romke van de Kaa een rondleiding te geven in en kele prachtige tuinen in Zeeuws Vlaanderen. Onder supervisie van Romke krijgt u een rondlei ding in de tuinen waarbij wordt verteld over de verschillende planten en natuurlijk tips over hoe je hier het best voor kan zorgen. Binnenkort op pzc.nl/dub Een dagje heerlijk ontspannen? Even weg uit de hectiek van al ledag, zodat u helemaal tot rust kunt komen. PZC Club biedt u een bijzondere mogelijkheid. Spaar mee en ga voor maar 4,95 naar één van de vijf mooiste wellnessresorts van Ne derland. Meer informatie? Kijk op pzc.nl/spaaractie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 41