Nieuw rolpaard voor oud kanon BIRKENST0CK •Vlissingen handhaaft sluittijden WALCHEREN 7 Middelburgse cafés mogen waarschijn lijk bij wijze van proef één uur later sluiten, Vlissingse gaan niet eerder dicht. Geld voor monument Uitnodiging THFF.I .FNfo PARTNFR S Op zaterdag 16 april 2016 start de verkoop tijdens de jubileumviering van de Wa tersportvereniging bij de jachthaven van Colijnsplaat. Gelimiteerd aanbod: gratis buitenoarkeerolaats. Ervaar deze dag zelf het uitzicht vanuit een hoogwerker! MIDDELBURG/VLISSINGEN. In Mid delburg is de kans groot dat de sluitingstijden van de cafés wor den verruimd. In Vlissingen daar entegen blijft alles zoals het is met de sluitingstijden. De proef met de latere sluittij den voor de horeca in Middelburg kan zo goed als zeker doorgaan. Burgemeester Harald Bergmann is tot nu toe niet van plan om die proef niet door te laten gaan, zei hij deze week tegen de leden van de raadscommissie Algemeen Be stuur. „Ik zie nu nog geen reden om van het voornemen af te wij ken." Bergmann heeft de afgelopen periode gesproken met bewoners van de Vlasmarkt en omgeving en met ondernemers. En dat heeft hem tot nu toe niet tot het inzicht gebracht om de proef toch nog af te gelasten. Volgens de burgemees ter zijn er ondernemers en bewo ners die tegen het plan zijn om de horeca te laten experimenteren met een uur extra voor ze hun zaak moeten sluiten. „En er zijn ondernemers en bewoners die voor dat plan zijn." Als het plan daadwerkelijk doorgaat, mogen horecabedrijven rondom de Middelburgse Vlas markt vanaf 1 juni, voor een half jaar, tot 03.00 uur hun klanten be dienen. De burgemeester denkt in ieder geval dat die datum gehaald kan worden. En dan is het volgens hem de bedoeling om de proef door te laten lopen tot het einde van dit jaar. Jeroen van Dijen (SP) drukte de burgemeester op het hart om heel duidelijk te maken wat er Horeca op de Vlasmarkt kan mogelijk vanaf 1 juni, voor een half jaar, tot 03.00 uur hun klanten bedienen moet gebeuren om de proef te la ten slagen. Dat beloofde hij. „Ik probeer er het beste van te ma ken." De gemeente Vlissingen ziet af De gemeente Vlissingen ziet af van een proef met nachtelijke openstellingen voor elk café dat wilde van een proef met nachtelijke openstellingen voor elk café dat wilde. Daar stond tegenover dat andere cafés een uur eerder dicht moesten, om 2 uur in plaats van 3 uur. Vlissingse horecaonderne mers en politie protesteerden en ook in de gemeenteraad kreeg de proef de handen niet op elkaar. Met name het verlies van het laat ste uurtje tussen 2.00 en 3.00 uur deed kleine cafés pijn. De gemeente Vlissingen scherpt het beleid rond de nacht vergunningen wel aan: als die een jaar niet gebruikt wordt, vervalt de nachtvergunning. Nu al is de bepaling dat een nachtvergunning minimaal eens per half jaar benut moet worden, maar gehandhaafd werd er niet. Zo kunnen diverse van de vijf nachtvergunningen die in Vlissin gen op panden rusten, verdwij nen: één hoort bij het afgebrande en gesloopte voormalige bordeel Club Angélique tegenover het NS-station, twee zijn in gebruik aan de Nieuwendijk en Bel- lamypark en twee 'slapen' bij hore cazaken. Een horecazaak met nachtver gunning brengt doorgaans bij ver koop enkele tienduizenden euro's meer op. Caféhouder en Koninklij ke Horeca Nederland-bestuurder in Vlissingen Rob Vereijken zegt blij te zijn met het besluit van de gemeente. „Ik hoop dat ze nu door hebben dat ze met betrokke nen moeten praten als ze iets wil len veranderen." MIDDELBURG. Voor het voormalige huis van de op- per-equipagemeester van de VOC aan de Maisbaai in Middelburg staat sinds enkele dagen weer een kanon op een stevig onderstel. Albert Naardin (67), een van de bewoners van het pand, heeft dat rol paard zelf gebouwd. Het oude onderstel verkeerde in zeer slechte staat. „Ik ben er meer dan een jaar mee bezig geweest", zegt de voormalige werktuig bouwkundige. Eerst heeft hij bouwtekeningen ge maakt en daarna heeft hij in zijn eigen werkplaats in de kelder van het VOC-pand alle onderdelen ge maakt en opgebouwd, afgebroken en buiten weer opgebouwd. Alles moest goed worden uitgerend, want de zijkanten lopen iets taps toe. Het hout is geleverd door een goede relatie, Houtzagerij Twickel te Delden, vertelt hij. Het kon op hoofdma- ten gezaagd worden bij Stichting Behoud Hoogaars te Arnemuiden. „Maar verder heb ik alles zelf ge daan in mijn eigen werkplaatsje." Hij kreeg tot slot wel hulp van watersportvereniging De Arne. „Met een mobiele kraan is de loop van het oude op het nieuwe onderstel geplaatst." foto Lex de Meester VLISSINGEN. Vlissingen be taalt mee aan het monu ment in Nieuwegein voor de slachtoffers van de vlie gramp in Libië. Bij het onge luk met de Airbus A330 in 2oro in de Libische hoofd stad Tripoli kwamen 103 mensen om, onder wie een vrouw uit Vlissingen. Het monument is een initiatief van de nabestaanden. De ge meente noemt geen bedrag. www.bdstore.com DONDERDAG 14 APRIL 2016 Start verkoop tijdens maritiem lifestyle evenement 0II8-43 07 77 www.aedes-maritima.nl Cafés in Middelburg langer open door Emile Calon en Claudia Sondervan Made in Germany Tradition seit 1774 Achter de Houttuinen 34 Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 40