Veere gaat aan de slag met vrijwilliger met uitkering Middelburg wil af van financieel toezicht door de provincie 20.000 Te dure schoonmaak voor De Ruytermarkt 6 WALCHEREN Van strandafval tot vis 'Stichting Welzijn Veere zit in alle Veerse dorpen en weet wat er speelt' €24,50 p.p. www.hoteldeleugenaar.nl In de regio *4' rif Mijn dorp, mijn stad door Annemarie Zevenbergen DOMBURG. Conciërge, boodschap pen doen voor ouderen of onder wijsassistente op een basisschool; recente voorbeelden van vrijwilli gerswerk door Veerenaren met een bijstandsuitkering. Dat vrijwilligerswerk is overigens geen verplichting die de gemeen te Veere oplegt, benadrukt wet houder Chris Maas. „We dwingen mensen zeker niet. We hopen wel dat ze op deze manier op een zin volle manier bezig kunnen zijn. Zichzelf ontplooien en ontwikke len. Of zo uit een sociaal isole ment kunnen komen." Het gaat hier om de groep met minder dan vijftig procent arbeids vermogen. In Veere waren dat er 111 in 2015. Orionis Walcheren bracht de groep mensen 'met een grote afstand tot de arbeidsmarkt' in beeld in opdracht van de drie Walcherse gemeenten. Met veel van hen was vrijwel geen contact meer. Orionis richtte, samen met vrijwilligersorganisaties, een Parti- cipatiepunt op waar Walcherse bij standsgerechtigden zich kunnen melden voor vrijwilligerswerk of het verlenen van mantelzorg. Orio nis werkt samen met de Stichting Present, een makelaar in vrijwilli gerswerk. De gemeente Veere denkt echter dat samenwerking met de Stichting Welzijn Veere (SWV) meer voor de hand ligt bin nen Veere. Maas: „De SWV zit in Chris Maas wethouder alle Veerse dorpen. Ze heeft een uitgebreid netwerk en is goed op de hoogte van wat er leeft en speelt. Veel directer en beter ge richt op onze inwoners dan Pre sent. Orionis is het trouwens eens met ons hierover. We zijn nu met SWV in overleg. Onder welke voorwaarden kunnen zij dat? Be schikken ze over de middelen en mensen?" De Veerse gemeente raad wordt vanavond ingelicht over de samenwerking met SWV. Jeroen Portier van SWV: „Onze kracht zit in het verbinden van mensen, van organisaties aan vrij willigers. We hebben bijvoorbeeld een vacaturebank en een steun punt Vrijwilligerswerk Veere. SWV faciliteert en ondersteunt vrijwilligers. Wij kunnen door dringen tot in de haarvaten van de samenleving omdat we zo'n sterk sociaal netwerk hebben. On ze vier welzijnswerkers zijn ver deeld over alle dertien dorpen. Ie dere dorp heeft een commissie welzijn die wij adviseren; een coördinator burenhulp en een vrij willig burgeradviseur." door Emile Calon middelburg. Het Middelburgse college vindt dat het financieel op de goede weg is. Het wil daarom dat er een einde komt aan het pre ventief financieel toezicht door Ge deputeerde Staten. De gemeente staat sinds eind 2014 onder dat toezicht omdat ze finan cieel zwaar in de problemen zit. Ze heeft de afgelopen jaren al voor vele miljoenen moeten bezuini gen. Ondanks alle bezuinigingen van de afgelopen jaren meldde de provincie eind vorig jaar dat het fi nanciële toezicht werd voortgezet. Want de begroting voor dit jaar voldoet niet aan de eisen om voor goedkeuring in aanmerking te ko men. Dat had onder andere te maken met de meerjarenbegroting van Orionis, die nog niet was goedge keurd door het bestuur. Maar ook met het korten op het budget voor het onderhoud van de wegen. De gemeenteraad besloot in meerderheid dat budget met 140.000 euro te korten. GS von den dat een verkeerde bezuini ging omdat dat leidt tot nog meer achterstallig onderhoud aan de wegen. En dus aan kosten die ge maakt moeten worden om dat ach terstallig onderhoud weg te wer ken. Terwijl de staat van onder- Door onder meer 20.000 euro per jaar minder aan wegen uit te geven, hoopt de gemeente Middelburg onder het preventief toezicht van de provincie Zeeland uit te komen. houd van de Middelburgse wegen nu al een probleem is, aldus de provincie. Het dagelijks bestuur van Orio nis heeft onlangs een herziene be groting voor 2016 aangeboden. Er wordt vanuit gegaan dat er in 2019 een positief resultaat van 150.000 euro wordt geboekt. Het Middelburgse college wil daarnaast overleggen met de pro vincie over het onderhoud van de wegen en hoe het ervoor kan zor gen dat de begrotingscijfers in overeenstemming zijn met de wensen van de provincie. Het ziet wel mogelijkheden om 20.000 eu ro minder uit te geven aan het on derhoud van de wegen. Het hoopt dat deze cijfers voor de provincie voldoende redenen zijn om de ge meente niet langer onder preven tief toezicht te houden. Het heeft GS gevraagd om te stoppen met dat toezicht en hoopt dat dat uiter lijk in mei bekend wordt gemaakt. HOTEL BRASSERIE MMMMMaandmenu April Bruschetta met tomaat en pesto gegratineerd met mozzarella 2 gemarineerde lamskoteletjes met een mini Duvel Bavarois met vers fruit Op vertoon van deze advertentie ontvangt u 2,00 p.p korting op ons maandmenu. LEKKER ANDERS EN PUUR GENIETEN door Claudia Sondervan VLISSINGEN. De De Ruyter Jaar markt in Vlissingen gaat dit jaar niet door omdat de organisatie de schoonmaak zelf moet beta len. Dan loont die markt de moeite niet, zegt John Schets van Speciale Markten Zuid- West-Nederland. In het nieuwe Evenementen- beleid legt de gemeente kosten van verkeersregeling, elektrici teit, water en schoonmaak bij de organisatoren. Tien bijzondere evenementen worden jaarlijks aangewezen om daar van vrijge steld te worden. Daar horen ook de Boulevardmarkten bij, die Schets en zijn compagnon Hen ry Smulders ook organiseren. Maar niet de jaarmarkt in de bin nenstad, die vrijdag 6 mei zou zijn. „De schoonmaak door de ge meentelijke reinigingsdienst kost 2500 euro. Die ruimte biedt de begroting niet. Er zijn te wei nig standplaatsen om die kosten te verrekenen", zegt Schets. „De winkeliersvereniging wil niet bij dragen. Met laagdrempelige eve nementen als de jaarmarkt brengen wij mensen de stad in, maar de gemeente stelt daar niets tegenover." Wethouder Sem Stroosnijder wil in gesprek met de organisa tie. MIDDELBURG Lezing over Artsen zonder Grenzen Verpleegkundige Co- rine van Leeuwen geeft vanavond een lezing in Middelburg over haar uitzending naar Oeganda en het werk van Artsen zon der Grenzen. De lezing wordt ge houden in de Hoek steen aan Roozen- burglaan 22 in Mid delburg. Belangstel lenden zijn welkom vanaf 19.30 uur voor koffie of thee, de le zing begint om 20.00 en duurt tot ongeveer 21.30 uur. Toegang is gratis, er wordt een vrijwillige bijdrage gevraagd voor Artsen zonder Grenzen. MIDDELBURG Cees den Heyer gaat voor in kerkdienst Theoloog Prof. Cees den Heyer uit Kam pen, die in de jaren negentig oproer ver oorzaakte binnen de Gereformeerde Ker ken met de 'kwestie Den Heyer', gaat op zondag 17 april voor in de Doopsgezinde Kerk in Middelburg. Aanvang 10.00 uur. VLISSINGEN Tuinieren en filosofie In het kader van de maand van de filoso fie wordt morgenmid dag in Vlissingen de lezing en workshop 'Tuin der Lusten, (hoe) zijn tuinieren en filosoferen verbon den?' gegeven. De lezing en work shop worden gege ven door filosoof El len de Nood van 13.30 tot 16.30 uur in Boekhandel 't Spui op de Oude Markt. Entree kost 5 euro. Deelnemers moeten zelf pen en papier meenemen. Opgeven: mail naar d.roosje@kpnpla- net.nl. VEERE. Een blikje, wat touw, plastic, een beetje creativiteit en voila: een vis. Djevano, Diederik, Quin en Evi (vlnr) knutselden gisteren in museum De Schotse Huizen in Veere hun eigen vis van strandafval, in het kader van de Kinderkunstweek. Zo recyclen de kinderen niet alleen afval maar brengen ze de vis ook terug in Veere. Visserij was immers vroeger een belangrijke bron van inkomsten in de stad. De workshop wordt zaterdag om 11.00 uur nog een keer aangebo den. Deelname is gratis. Meer info via e-mail: educatie@museumveere.nl. foto Ruben Oreel BIGGEKERKE Krommenhoeke, 09.00-17.00 en 19.00-20.00 uur- Kinderkleding- beurs; 't Klokuus, Kerkplein, 09.30 -12.00 uur - Inloop- ochtend DOMBURG Schuttershof, 13.30-17.00 uur - Soos voor senioren GAPINGE Torenkerk, 14.30- 17.00 uur - Exposi tie schilderijen Sabi ne Beckmann KOUDEKERKE De Couburg, 09.30-11.30 uur - Volksdansen MELISKERKE Dorpshuis 'Ons huis', 09.30-11.30 uur - Koersbal MIDDELBURG Kaasboerderij Schel lach, 08.30-17.30 uur - Expositie portret ten in pastelkrijt van Janiene de Looze; Filmzaal, Ab dij 9,16.00 uur - En gelstalige lezing pro fessor en historicus J. Kotlowski over Franklin D. Roose velt; Hof't Seijs, Griffïeonstraat 44, 19.30-22.00 uur- Taxatieavond 'Kunst, kitsch of cu riosa Griffioen'; Stadschouwburg Middelburg, 20.00 uur - Toneelvoor stelling 'Advocaat van de Duivel' met o.a. Victor Low en Waldemar Torens tra (foto) OOSTKAPELLE Kantine Voetbalver eniging; 13.30 uur - A.V.O. Sportdorp wandeltocht over 5 en 10 km SEROOSKERKE Oude Brandspuit huis, 13.00-17.00 uur - Expositie 'Ons echte Goud' SINT LAURENS Boerderijgalerie De Osseberg, Singel- weg 11,14.00-17.00 uur - Expositie 'Zee- land-Dordrecht in beweging' VLISSINGEN Gymzaal De Hout- tuijn, Slangenburg 1,16.00 uur - Kleu- tergym; LTC De Schelde, Burgemees ter van Woelderen- laan, 16.00-17.00 uur - Bal- en slag- vaardigheidlessen voor basisschoolkin deren; Oude Ver- bandkamer, Wil lem Ruysstraat 100, 19.30 uur - Lezing Dr. Nico Guns over het vlaggenschip 'Nieuw Amster dam'; CCXL Thea ter, Spuikomweg 1, 20.15 uur - Avond vol onderzoek, feit jes en een weten schappelijke knip oog 'Science Battle'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 39