Vlissingen krijgt asielzoekerscentrum ZEELAND 3 CDA: Geld voor wegen Zeeland kieviten en andere vogels hebben er hun eigen stukjes grond. Over al zijn vijvers aangelegd. Ook in de schuur is ruimte gemaakt voor de vogelhobby. Een aparte ruimte is ingericht als opkweek- annex overwinteringskamer. In een broedmachine koesteren eitjes zich onder warmtelampen. „Als je over een paar maanden komt, zit ten die kasten vol jonge eendjes", wijst ze. Vijftien jaar werkte het echt paar aan hun droom. Ook het huis werd grondig aangepakt. Er kwam een nieuw dak. Er kwamen nieu we vloeren. En er kwamen extra kamers voor de drie kinderen die later geboren werden. „Dan kun je wel zeggen: was toch weggegaan, maar zoiets als dit bouw je niet in een paar jaar weer even op", stelt Marjolein. „Bovendien: we zijn nu begin vijf tig. Geen leeftijd waarop je daar nog aan begint." Dat die muur er kwam, was dus wel duidelijk. Dat ze zouden blijven, ook. Maar waarom er nooit is overlegd over wat voor muur, dat steekt haar. Ze laat een brief zien van de gemeente: daar 'Had daar nou echt niets mooiers kunnen komen? In de Randstad zie je geluidsmuren die begroeid zijn. Zoiets' staat het. De uitvoering van de ge luidsvoorzieningen zal in overleg met de bewoners gebeuren. „Nooit meer van gehoord", zegt ze nu. „Had daar nou echt niets mooiers kunnen komen? In de Randstad zie je wel geluidsmuren die begroeid zijn. Zoiets. Een wit te muur was al beter geweest dan dat sombere, grijze. En waarom staat de mooie kant naar de weg toe? Wat wij zien, is net een onaf gewerkte muur uit een nieuw bouwhuis! Ik heb nog voorgesteld om die dan te laten beschilderen, met een bos of zo. Maar dat mocht niet." Buiten takelt de hijskraan weer een stuk op zijn plek. Dat wordt schrikken, als haar man en zoon weer thuiskomen. „Vanmorgen kon je nog over de velden kijken." Na een jaar, als het goed gaat en het Centraal Orgaan opvang Asiel zoekers (COA) dat nodig heeft, kan de opvang worden uitgebreid naar zevenhonderd asielzoekers. Dat heeft de gemeente gisteren bekendgemaakt. Volgende week dinsdag infor meren gemeente en COA de Vlis- singers over de opvang op de oude atletiekbaan, naast de Ke gel- en Biljartvereniging Vlissin gen. Bezoekers van die inloopbij eenkomst moeten zich met naam en adres aanmelden bij de ge meente vóór dinsdag to.oo uur. Ook moeten bezoekers zich legiti meren aan de deur van de sport hal Baskensburg. De gemeente Vlissingen wil zeker weten dat er alleen mensen komen die uit Vlis singen komen en die betrokken zijn bij de asielzoekersopvang. Eerdere bijeenkomsten over asielzoekersopvang bij gemeen- Opvang van asielzoekers kan worden uitgebreid van driehonderd naar zevenhonderd mensen. ten als Geldermalsen liepen uit de hand door demonstraties van actiegroepen. Via de gemeentelijke website www.vlissingen.nl/opvang geeft Vlissingen toelichting, onder meer over de dagbesteding, de fi nanciële regeling voor de opvang en school voor de kinderen. Eind vorig jaar ving de ge meente drie dagen lang bijna tweehonderd vluchtelingen op in de Sporthal Baskensburg toen het COA vroeg om 'crisisnoodop- vang', omdat de asielzoekerscen tra de toestroom van vluchtelin gen niet aankonden. De gemeenteraad is dinsdag in een geheime bijeenkomst geïnfor meerd. Daar was de LPV niet bij omdat de partij vindt dat belang rijke zaken zoals deze openbaar besproken moeten worden. De LPV is tegen grootschalige op vang en vindt de locatie op het sportveld 'mensonwaardig'. Ook de POV is tegen de locatie in het Middengebied omdat die wijk so ciaal zwak zou zijn. Bovendien heeft Vlissingen als artikel 12-ge- meente de handen vol aan zich zelf, stelt de partij. De PSR wil lie ver acht locaties van 25 personen dan 1 locatie met 200 personen. De gemeente wil voorkomen dat de inloopbijeenkomst uit de hand loopt door betogingen van actiegroepen. MIDDELBURG. Kan Zeeland een graantje meepikken van de 10 mil jard euro die het kabinet extra wil investeren in wegen en andere in frastructuur? Die vraag heeft de CDA-Staten- fractie gesteld aan het dagelijks provinciebestuur. Het CDA wil van Gedeputeerde Staten een lijst je van projecten die kunnen wor den uitgevoerd als er geld naar Zeeland vloeit. „Dit geld is nog niet gereserveerd voor onderhoud en projecten. Dit biedt kansen om ook in Zeeland een (versnelde) versterking van de vervoersinfra structuur aan te brengen, waar door de economische infrastruc tuur kan worden versterkt", aldus Statenlid Maarten Janssens na mens de CDA-fractie. DONDERDAG 14 APRIL 2016 Marjolein en haar dochter Cynthia kijken toe hoe de hijskraan het huis wegstopt achter een 'Berlijnse Muur' van vier meter hoge betonplaten. Weg snelweggeraas, weg uitzicht ook. „Dit is het dus." foto's Mechteld Jansen is naar de weg gekeerd, tot verdriet van de bewoners. Marjolein Klaassen: „We tegenaan mogen laten groeien. Nee. Dat mag niet." door Claudia Sondervan VLISSINGEN. Driehonderd asielzoe kers wonen eind dit jaar in tijdelij ke woningen op de sportvelden van Baskensburg. Het asielzoekers centrum blijft voorlopig vijfjaar staan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 36