Te veel gymzalen en sportvelden Jarige ZLM trakteert op 14,5 miljoen euro Terug naar de tekentafel Whatsapp Bewoners zijn uitzicht kwijt 2 ZEELAND De Stoofweg 11 in Nieuwdorp bij de Sloeweg is verdwenen achter een vier meter hoge, loodgrijze geluidswal. COMMENTAAR Minister Henk Kamp van Economische Zaken moet te rug naar de tekentafel. Hij kan zijn plannen voor nieuwe hoogspanningsleidingen in Zeeland herzien. Op verzoek van de provincie heeft adviesbureau D-Cision opvallend logische en aantrekkelijke alternatieven be dacht. De truc zit 'm in de oude 'dunne' stroomleiding. Door juist dat deel van het stroomnet ondergronds aan te leggen lost D-Cision veel op. Ook dan zijn er nieuwe, hoge masten nodig voor de nieuwe 38okV-stroomkabels. Maar in totaal is de inbreuk op de landschappelijke kwaliteit veel minder. Dat geldt ook voor de overlast voor omwonenden. Bij Yerseke en bij Krabbendijke kan het nieuwe net ook even on der de grond duiken. Zo verdwij nen de grootste pijnpunten. En het nieuwe plan is niet duurder dan het oude. Wat wil je nog meer? Helemaal geen vernieu wing? Dat is niet reëel. Het nieu we, zwaardere stroomnet is een logisch gevolg van de wens om bedrijfszeker te blijven en van de keuze voor windparken op zee. Het heeft weinig zin Kamp te verwijten dat hij niet eerder op dit idee is gekomen. De minister doet het alsnog helemaal goed als hij dit alternatief met zijn bekende zakelijkheid omarmt. Maar legt hij het naast zich neer, dan heeft hij heel wat uit te leggen. Zeeland biedt minister Kamp een slimme variant van de nieuwe hoogspanningslijn Er kan meer gevoetbald worden op de velden aan de Irislaan. De hoop op kunstgras voor het hoofd- veld van VC Vlissingen is bekend, zegt wethouter Sem Stroosnijder. Hij noemt de compensatiegelden die Vlissingen krijgt voor het azc als mogelijke bron. In mei komt het college met voorstellen voor bezuinigingen op sport- en wel- zijnsaccommodaties. Het onder zoek, dat de gemeenteraad van avond gepresenteerd krijgt, zet op een rij wat alle voorzieningen de gemeente kosten. Tegen de lande lijke trend in betaalt de gemeente alle energierekeningen en neemt de gemeente de verenigingen veel onderhoud en kosten uit handen, stelt Copier vast. Van de elf gym zalen waar scholen hun gymles sen houden, zijn er maar acht no dig op basis van de leerlingaantal len. Copier vindt het 'scheef dat scholen geen huur betalen voor het gebruik van de gymzalen. De gymzalen worden weinig ge bruikt door verenigingen omdat ze vaak te laag en klein zijn. De sportvelden daarentegen zien wei nig schoolbewegingsonderwijs maar zijn goed bezet tijdens vere nigingsuren. Sporthal Baskens- burg staat overdag te vaak leeg. De sporthallen in Vlissingen zijn te goedkoop, waardoor de kleinere zalen weer leeg blijven. De gemeente moet nadenken wat ze wil met de zalen met vaste biljarts, die ander medegebruik belemmeren. Er zijn veel te veel wijkcentra en buurthuizen die maar af en toe gebruikt worden. De horecavoor- zieningen in de kleine wijkgebou- wen zijn erg duur voor de gemeen te. De huurprijzen lopen sterk uit een. De gemeente moet vooral na denken wat ze wil met de zalen met vaste biljarts, die ander mede gebruik belemmeren. Almanak Die Walcherse dertiger is niet zo van de moderne techniek. Waarom zou je whatsappen als sms'en met een tele foon uit de oertijd ook prima werkt? Maar deze week installeerde hij ein-de-lijk zijn Samsung (die al maan den in de kast lag) mét Whatsapp. Hij werd naar eigen zeggen overge haald door het nieuws dat Whatsapp nu alle berichten versleutelt. Maar die beveiliging bleek overbodige luxe. De autocorrectie-functie was name lijk nog even wennen voor hem. Zijn vriendin fronste haar wenkbrauwen toen ze het eerste bericht van hem ontving. 'Aanaarden ukken elpen!' Oplichters met 'gemeentegids' Verkopers proberen adver tenties aan de man te brengen in de 'Gemeente- gids Vlissingen'. Maar Vlis singen brengt geen ge- meentegids uit. Twee on dernemers meldden be taald te hebben voor een vermelding. De gemeente Vlissingen waarschuwt niet op het aanbod in te gaan en aangifte te doen bij de politie bij betaling. Scholen gaan samen verder Openbare basisschool 't Mozaïek in Oost-Souburg en openbare basisschool De Omnibus in Bossen- burgh fuseren. Beide Archipelscholen kampen met terugloop van leerlingen. De administra tieve fusie garandeert de scholen nog zes jaar het huidig aantal leerkracht uren. De Omnibus ontstond vo rig jaar toen De Vlieger uit Westerzicht introk bij de school De Houtuyn aan de Slangenburg. 'Ambon moet op landenlijst' Vlissingen vraagt minister Lilianne Ploumen van Ont wikkelingssamenwerking om Indonesië terug te plaatsen op de 'landenlijst' van ontwikkelingslanden waar projecten gedaan kun nen worden met Rijks- steun. Vlissingen wil voor de ste denband met Ambon hel pen de oogkliniek te ver sterken met nieuwe medi ci en verpleging. Wethou der Albert Vader bezocht de kliniek vorig jaar. CineCity betaalt de lichtjes zelf Bioscooptheater CineCity in Vlissingen betaalt de buitenverlichting per dit jaar zelf. Tot nu betaalde de gemeente 4000 euro voor het luifellicht als deel van de openbare verlichting. CineCity krijgt 8328 euro voor de overname van de kosten. „Bij de bouw van de bioscoop is overeengeko men dat de gemeente de kosten van de verlichting betaalt. Wij vinden die af spraak niet meer van deze tijd", zegt wethouder John de Jonge. Een nieuw plafond in één dag! e hoekbank is stra tegisch geplaatst. Hier, vanaf haar vaste plekje, kon je helemaal over de velden kijken tot de dijk bij Borssele, vertelt Marjo lein Klaassen. Aan de andere kant lag 's-Heerenhoek met de kerk als herkenningspunt. En wat was het mooi, als 's morgens de zon op kwam. Ze staat op en gaat voor het raam staan, de armen gekruist, haar blik gefixeerd op de hijskraan die wéér een enorme, loodgrijze plaat van vier meter hoog en twee meter breed op zijn plek laat zak ken. Recht voor haar huis, recht voor haar raam. „Dit is het dus", zucht ze. „En het wordt alleen maar erger. Ik heb al gedacht: zou ik de bank anders draaien? Want wie kijkt er nu graag tegen een muur aan?" Op de bank ligt een stapel papie ren. Dat is het dossier 'Verdubbe ling Sloeweg', waar de plaatsing van de geluidswal onderdeel van uitmaakt. Het oudste papier da teert van 2003: een artikel uit de krant. „In 2008 moesten we uit de krant lezen dat we onteigend zou den worden. Het is waar, er is ge sproken over verplaatsing van het huis, maar het bedrag dat daarvoor geboden werd was veel te laag. We hadden daarvoor geen vergelijk baar huis kunnen neerzetten." In 2992 kwam het echtpaar Klaas sen vanuit Souburg naar Nieuw dorp om een droom waar te ma ken. Een verwaarloosd stuk grond van 4200 vierkante meter met daar op een bouwvallige woning moest een lusthof worden, met bo men en bloemen en vooral heel veel vogels. „Mijn man is vogelliefhebber", verklaart Marjolein, terwijl ze het be zoek rondleidt op het stuk grond, dat meer weg heeft van een kinderboerderij dan van een tuin. Kippen, geitjes, drie katten en siereenden, kluten, GOES. Alle klanten van ZLM ont vangen 65 euro. De verzekeraar doet dat omdat zij dit jaar 65 jaar bestaat. In totaal gaat het om bijna 224.000 klanten in Zeeland en Brabant. Dat betekent dat het be drijf in totaal 14,5 miljoen euro uitkeert. 'Wie jarig is, trakteert immers', zo verklaart ZLM de geste. „Doordat er soms minder schade is dan verwacht, hebben we de afgelopen jaren wat reser ves kunnen opbouwen", zegt Os car Monshouwer, directeur verze keringszaken. „Aangezien het niet onze doelstelling is om winst te maken en omdat we nu 65 jaar bestaan, vonden wij dit een leuke actie. Maar het is niet iets wat we elk jaar kunnen doen." Het geld wordt donderdag 19 mei overgemaakt. De uitkering staat los van de pakketkorting die ZLM jaarlijks geeft aan men sen die verschillende verzekerin gen hebben afgesloten. Het bedrijf roept klanten op te laten weten wat zij met de 65 euro gaan doen. De 65 mooiste verhalen worden gebundeld in een jubileumuitgave van het ZLM Magazine dat begin juni verschijnt. Alle verhalen zullen ook te rug te lezen zijn op de jubileum website www.zlm65jaar.nl r4Wr*v*-«6vmi door Claudia Sondervan VLISSINGEN. De sportvelden bij Bas- kensburg, waar het COA het asiel zoekerscentrum (azc) bouwt, zijn overbodig. Dat is een conclusie die Copiergroep trekt na onderzoek naar het gebruik van de sportac commodaties en welzijnsgebou wen in Vlissingen. Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN VLISSINGEN VLISSINGEN VLISSINGEN PLAFONDS Plameco Plafonds Van Gilst v.o.f. Tel: 0113-270000 www.plameco.nl Bezoek onze showroom (op afspraak) Een grij ze muur voor de deur door Ondine van der Vleuten D iLi *-< 1 Wv. MB. De 'mooie' kant van de geluidswal hebben gevraagd of we er niet iets

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 35